Reklama

Duchowość

Kostrzyn n. Odrą: kończy się Przystanek Jezus

[ TEMATY ]

młodzi

spotkanie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czternasta edycja Przystanku Jezus dobiega końca. Od 28 do 4 sierpnia odbyła się największa akcja ewangelizacyjna w zachodniej Polsce. Przesłanie tegorocznego Przystanku brzmiało: „Bóg jest dobry – Jezu, ufam Tobie”.

Zanim rozpoczęło się głoszenie Jezusa ewangelizatorzy przez trzy dni przygotowywali się podczas rekolekcji prowadzonych przez bp. Edwarda Dajczaka. – Czas najpiękniejszych przemian w Kościele zawsze był czasem kryzysu. Nie trzeba więc płakać, ale słuchać uważnie, co dzisiaj mówi Jezus do Kościoła –­ powiedział biskup tuż przed rozesłaniem ewangelizatorów na woodstockowe pole.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W tym roku w Przystanku Jezus bierze udział dokładnie 789 osób. Wśród nich jest 89 księży, 103 kleryków i 48 sióstr zakonnych. Ich motywacją wzięcia udziału w PJ były różne, ale wspólną cechą jest ogromne pragnienie opowiadania o Miłości Boga. .

Sam dopiero niedawno przeżyłem nawrócenie. To doświadczenie bliskości i miłości Boga sprawiło, że chcę, aby inni też to przeżyli – mówił Karol Okniński z warszawskiej wspólnoty „Woda żywa”.

– Chcę już teraz, chociaż nie mam jeszcze święceń, iść z Dobrą Nowiną do młodych ludzi. Chcę im mówić, że Jezus ich kocha, że ma dla nich wspaniałe życie, że daje prawdziwe szczęście – powiedział salezjanin Krzysztof Trojanowski z Krakowa, kleryk czwartego roku.

Reklama

Tradycyjnie na rozpoczęcie ewangelizacji, 30 lipca, bp Edward Dajczak pobłogosławił krzyż na polu festiwalowym. – To znak Boga oddającego życie za każdego człowieka. Ten symbol przewodzi nam również w wyjątkowym w czasie akcji ewangelizacyjnej – mówił biskup.

W tym roku Przystanek Jezus z konieczności musiał zmienić swoją konwencję. Stało się to z tego powodu, że organizatorzy woodstockowego festiwalu wyznaczyli przystankowi miejsce poza głównym polem. Ks. Artur Godnarski, organizator PJ, widzi jednak w tym pewną szansę. – To okazja, by pójść między ludzi, a to daje okazję szukania bezpośredniej rozmowy, często bardzo trudnej. Spełnia się obietnica Pana, który mówi: nie martwcie się, co macie mówić – tłumaczył organizator. – Chcemy mówić o Jezusie. On jest centrum naszego głoszenia. Osobiste spotkanie z Bogiem zmienia całą optykę i tego spotkania potrzeba wszystkim, nam księżom, ewangelizatorom i ludziom, do których idziemy – dodał ks. Godnarski.

Od samego początku, czyli od roku 1999 Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus organizowana jest przez Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji, Wspólnota Świętego Tymoteusza z Gubina. Głównym celem Przystanku Jezus jest zaprezentowanie uczestnikom Festiwalu Przystanek Woodstock osoby Jezusa Zmartwychwstałego, jedynego Pośrednika i jedyne Źródło Zbawienia.

2013-08-04 06:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Panama: parafie zaczęły już szukać noclegów dla pielgrzymów na ŚDM za 2 lata

[ TEMATY ]

młodzi

ŚDM w Panamie

Odkąd Papież Franciszek ogłosił, że kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie, chęć goszczenia pielgrzymów zgłosiły już setki rodzin – oświadczył sekretarz wykonawczy ŚDM 2019 Víctor Chang. Zaznaczył przy tym, że konieczne jest jednak przeprowadzenie szczegółowych ankiet na temat możliwości każdej z około stu parafii archidiecezji panamskiej. Pierwsze spotkanie na ten temat, z udziałem świeckich przedstawicieli parafii, odbędzie się 12 stycznia.

Parafie będą odpowiedzialne za koordynowanie zakwaterowania młodzieży. Z kolei rodziny, gotowe na przyjęcie pielgrzymów, mają im zapewnić czyste i bezpieczne miejsce odpoczynku, udostępnić im łazienkę i czuwać nad ich zdrowiem. Jako miejsca pobytu zostaną także wykorzystane salki parafialne, szkoły, sale gimnastyczne i pola namiotowe.
CZYTAJ DALEJ

Iran: tortury, wymuszone zeznania i wieloletnie wyroki za wiarę w Chrystusa

2025-10-10 08:52

[ TEMATY ]

Iran

Chrystus

tortury

krew przelana za wiarę

wymuszone zeznania

wieloletnie wyroki

Karol Porwich /Niedziela

Sąd w Teheranie utrzymał w mocy wyroki sięgające nawet 10 lat więzienia dla pięciu Irańczyków, których „przestępstwem” było uczestnictwo w domowych nabożeństwach i kursach o wierze. Jak podkreśla portal ZENIT, sprawa wpisuje się w szerszy problem represji wobec chrześcijan i konwertytów z islamu w Iranie.

Wymuszone zeznania i tortury
CZYTAJ DALEJ

Informacja i odpowiedzialność

2025-10-10 22:19

[ TEMATY ]

Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Samuel Pereira

W czasach, gdy za naszą wschodnią granicą trwa wojna, a Rosja prowadzi wobec Europy systematyczną wojnę hybrydową, rola mediów staje się jednym z kluczowych elementów bezpieczeństwa państwa. Dezinformacja, manipulacja nastrojami i instrumentalne użycie przekazu podważają zdolność społeczeństwa do racjonalnej oceny zagrożeń. W takiej rzeczywistości media publiczne nie są tylko instytucją kultury — są częścią informacyjnego systemu odpornościowego demokratycznego państwa. I dlatego tak uważnie patrzymy im na ręce. Tak samo było w czasie epidemii, po wybuchu pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę i teraz.

Tym bardziej razi postawa tych, którzy dziś kierują mediami publicznymi. Sposób, którego użyli rządzący to już element historii, aczkolwiek w przyszłości pewnie przyjdzie czas, by odżywić śledztwa w tej sprawie, w atmosferze skandalu umorzone. Ocena tego jak dziś te media publiczne („w likwidacji”, w którą nie wierzą ani zwolennicy, ani przeciwnicy tego co robi TVP, PAP i Polskie Radio) jest mocno krytyczna nie tylko w kręgach prawicowych. Dotyczy nie tylko kwestii braku obiektywizmu, który był pretekstem do podjęcia sejmowej uchwały, która z kolei stała się podstawą do dalszych, siłowych działań, ale niepoważnych kroków w sprawach dużej wagi. Ostatnio chociażby przekręcenie słów amerykańskiego prezydenta, co doprowadziło do obaw, że nasz kluczowy partner w kwestiach bezpieczeństwa mógłby nas w momencie zagrożenia zawieść.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję