...spotkanie młodych w Czerwińsku nad Wisłą (diec. płocka) nosi nazwę Campo Bosco? Po pierwsze, jest to festiwal pod namiotami, w prostych i pielgrzymkowych warunkach. Campo po włosku oznacza pole, co symbolizuje bycie w drodze, a Bosco to nazwisko założyciela zgromadzenia salezjanów i patrona młodzieży. Po drugie, ten 4-dniowy festiwal nad Wisłą powstał jako forma podsumowania wakacji. W tym roku odbył się po raz 31. w dniach 22-25 sierpnia. Towarzyszyło mu hasło: „Jestem wyśniony”.
Młodzi przyjechali do Czerwińska nad Wisłą, aby wspólnie się modlić, bawić i rozwijać w duchu św. Jana Bosko. W programie znalazły się: modlitwy, codzienne Eucharystie i adoracje Najświętszego Sakramentu, panele, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty i koncerty.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Na scenie można było usłyszeć m.in. Aleksandrę Nizio, Monikę Giergiel, Siewców Lednicy, Edzia, a także posłuchać zaproszonych gości, w tym Pawła Kęski, Warotki (Małgorzatę Warot-Bączek), Patryka Galewskiego – bliskiego przyjaciela ks. Jana Kaczkowskiego – Alicji Węgorzewskiej – wybitnej śpiewaczki operowej czy Księdza z osiedla, znanego ze swojej inspirującej pracy duszpasterskiej, dyskotek organizowanych pod warszawskim mostem Świętokrzyskim oraz działalności w sieci. Zaprezentował się również Olsztyński Teatr Uliczny ze spektaklem pt. Manuela – opowieścią o redefinicji tożsamości, tłuczeniu luster z własnymi odbiciami i poszukiwaniu nowego „ja”.
Niezapomnianych chwil, zaskakujących zwrotów akcji i zdumiewających trików dostarczył uczestnikom pokaz iluzji. Można było obejrzeć także wyjątkowy spektakl malowania piaskiem, inspirowany proroczym snem ks. Jana Bosko z 9. roku jego życia, którego 200. rocznica przypada w tym roku.
Festiwal Campo Bosco zrzesza ludzi młodych pragnących być bliżej Boga, ale także tych, którzy wciąż Go poszukują. Na terenie festiwalowym jest ustawiony biały namiot, w którym można przystąpić do sakramentu pokuty. Do udziału w wydarzeniu zapraszana jest młodzież z placówek salezjańskich i nie tylko – głównie uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej, średniej i studenci. Za organizację festiwalu odpowiada stowarzyszenie Emaus ze wsparciem grupy wolontariuszy wychowywanych w duchu salezjańskim. /edc