W Lublinie po raz 14. odbędzie się Noc Chwały poprzedzona szkołą wstawienniczą. Wydarzenie w sumie będzie trwać trzy dni, od 29 do 31 grudnia. – Będziemy modlić się, uwielbiać Boga i doświadczać Jego chwały, a przy tym świetnie się bawić – zapewniają organizatorzy z Instytutu Ewangelizacji Świata ICPE.
Zaproszenie jest skierowane zarówno do ludzi wierzących, jak i tych, którzy poszukują Boga. Adresatem są ludzie w różnym wieku: dorośli, młodzi i dzieci. – Kładziemy nacisk na udział całych rodzin w tym wydarzeniu. Rodziny są przyszłością Kościoła, a dzieci pełnoprawnymi uczestnikami ewangelizacji – podkreśla Anna Saj. – Zapewniamy dzieciom nauczanie Słowa Bożego odpowiedniego dla ich wieku i rozwoju, młodym budowanie tożsamości z Bogiem i przyjaźni na całe życie, a starszym moc i siłę do świadomego kroczenia z Jezusem. Podczas szkoły wstawienniczej będziemy uczyć się modlić za siebie nawzajem oraz pełnić posługę indywidualnej modlitwy. Będziemy też polecać w modlitwie najważniejsze sprawy w Polsce i na świecie – dodaje współorganizatorka Edyta Brzezińska.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Ewangelizatorami będą członkowie i świeccy misjonarze Instytutu Ewangelizacji Świata ICPE Misja Polska, którego liderami są Anna i Jacek Saj. Pani Anna w 1997 r. zapoczątkowała Magnificat – Posługę Kobiet Katolickich w Lublinie i rozwinęła ją w czterech diecezjach, a od 12 lat wraz z mężem Jackiem prowadzi Armię Dzieci. Wśród zaproszonych gości jest m.in. małżeństwo Anna i Mario Capello, założyciele Instytutu Ewangelizacji Świata ICPE, którzy niedawno ewangelizowali w Rzymie. Nad przebiegiem spotkania będzie czuwał ks. prof. Sławomir Pawłowski, pallotyn, wykładowca z KUL, ekumenista i dogmatyk, duchowy asystent kościelny, związany niegdyś z Magnificatem, a teraz z Armią Dzieci. Kapłan, oprócz sprawowania Eucharystii, będzie głosił tzw. pigułki teologiczne, czyli krótkie wykłady pozwalające lepiej zrozumieć wiarę i nauczanie Kościoła.
Inspiracją do zorganizowania Nocy Chwały był udział Anny Saj w Magnificat w USA i zdobyte tam przed laty doświadczenie. Podczas modlitwy zrodziła się u niej myśl, żeby uwielbiać imię Jezusa w czasie spotkań w Lublinie. Najodpowiedniejszym czasem jest 31 grudnia. Podczas Nocy Chwały będzie można doświadczyć spotkania z żywym Jezusem w Eucharystii oraz uwielbiać Boga. – Chrześcijański Sylwester zakończymy modlitwą o jedność, a o północy wzniesiemy „toast dla Jezusa”, po czym będziemy się dalej bawić i świętować imię Jezusa – zapraszają organizatorzy. Szkoła wstawiennicza oraz Noc Chwały będą transmitowane on-line z przeznaczeniem dla osób, które z powodu wieku, choroby lub innych względów nie będą mogły przybyć do Lublina. – W ten sposób będą się mogły łączyć z nami także osoby z najdalszych zakątków świata, np. z USA, Australii czy Kanady – mówi Edyta Brzezińska. Arcybiskup Józef Życiński, który przed 13 laty uczestniczył w pierwszej w Lublinie Nocy Chwały, powiedział, że jest ona drugim Taizé, dzięki któremu Lublin stanie się znany na całym świecie.
Więcej na www.noc.chwaly.pl