Reklama

Kościół

Papieska intencja modlitewna na luty: o powołania kapłańskie i zakonne

„Bóg nieustannie wzywa młodych, także dzisiaj, niekiedy w sposób, jakiego nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić” - przypomina Franciszek w filmie, promującym papieską intencję modlitewną na luty. Ojciec Święty prosi o modlitwę w intencji młodych ludzi, rozeznających powołanie do kapłaństwa i życia zakonnego.

2025-02-04 16:19

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zbyt zajęci, by usłyszeć głos Boga

Filmowe rozważanie Ojciec Święty rozpoczyna od przypomnienia własnej drogi do rozeznania powołania. „Kiedy miałem 17 lat, uczyłem się i pracowałem. Miałem swoje własne plany. W ogóle nie myślałem o zostaniu księdzem” - mówi, podkreślając, że sytuacja zmieniła się, gdy spotkał Boga, Który na niego czekał.

Zaznacza też, że Bóg także dziś nieustannie wzywa młodych ludzi, jednak czasem Jego głos pozostaje nieusłyszany, „ponieważ jesteśmy zbyt zajęci własnymi sprawami, własnymi planami, a nawet własnymi działaniami w Kościele”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Niecodzienne Boże sposoby

Papież podkreśla, że Bóg wzywa młodych ludzi „niekiedy w sposób, jakiego nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić”, np. poprzez sny i niepokoje, które odczuwają oni w sercach. Zachęca do towarzyszenia młodym ludziom, aby być świadkami tego, jak Bóg „dokonuje z nimi rzeczy nowych” i aby móc samemu „lepiej służyć Kościołowi i dzisiejszemu światu”.

Zaufajmy młodzieży!

„Zaufajmy młodzieży! Przede wszystkim jednak zaufajmy Bogu, bo On powołuje każdego” - prosi Ojciec Święty. Zaprasza też do modlitwy o to, aby wspólnota Kościoła „przyjęła pragnienia i wątpliwości młodych ludzi”, którzy czują w sercu Chrystusowe powołanie.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: 8 grudnia Ojciec Święty nie uda się na Plac Hiszpański

[ TEMATY ]

Franciszek

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

W tym roku papież Franciszek nie uda się 8 grudnia na Plac Hiszpański - informuje Stolica Apostolska. Zamiast dorocznego nabożeństwa u stóp figury Maryi Niepokalanej, Ojciec Święty w prywatnej modlitwie zawierzy mieszkańców Rzymu i wszystkich chorych na świecie, opiece Matki Bożej.

"8 grudnia Ojciec Święty Franciszek odprawi prywatne nabożeństwo, zawierzając Matce Bożej miasto Rzym, jego mieszkańców i licznych chorych w każdej części świata" - zapowiedział szef Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni w komunikacie, przekazanym dziennikarzom. Poinformował w nim również, że w tym roku papież nie uda się z doroczną wizytą na Plac Hiszpański, gdzie każdego roku modlił się u stóp figury Niepokalanej. Jak wyjaśnił Bruni, decyzja ta podyktowana jest utrzymującym się stanem wysokiego ryzyka dla zdrowia i ma zapobiec zarażeniom, do których mogłoby dojść podczas zgromadzeń.
CZYTAJ DALEJ

Francja: rośnie liczba podpaleń kościołów

2025-02-04 12:35

[ TEMATY ]

Francja

https://polskifr.fr

Według danych francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w ubiegłym roku o 30 proc. spadła we Francji liczba aktów agresji wymierzonych w chrześcijan. Drugi rok z rzędu rośnie natomiast liczba podpaleń i grabieży kościołów.

Według raportu przygotowanego przez jeden z wydziałów francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, liczba incydentów wymierzonych w chrześcijan spadła we Francji o 10 proc. w roku 2024 r. w porównaniu z rokiem wcześniejszym, a liczba odnotowanych przypadków wyniosła 770. Wzrosła natomiast liczba pożarów, kradzieży i prób podpaleń, do których doszło w kościołach i budynkach sakralnych.
CZYTAJ DALEJ

Watykański szczyt nt. dzieci: prawo do zabawy i pokoju, leczenie ran wojennych

2025-02-04 14:39

[ TEMATY ]

strefa gazy

100 szopek w Watykanie

Prawa Dzieci

Międzynarodowy Szczyt

Pałac Apostolski

PAP/EPA

Międzynarodowy Szczyt nt. Praw Dzieci

Międzynarodowy Szczyt nt. Praw Dzieci

Ochrona najmłodszych przed konfliktami, pracą dzieci i różnymi formami wykorzystywania znalazła się w centrum Międzynarodowego Szczytu nt. Praw Dzieci. Panele odbyły się Pałacu Apostolskim w Watykanie. Mówiono m.in. o dramatycznej sytuacji dzieci w Strefie Gazy. Ojciec Ibrahim Faltas wskazał, że rozejm jest nadzieją dla przyszłości młodzieży w Ziemi Świętej.

Prawo do czasu wolnego, przestrzeni do refleksji i kreatywności będącej w opozycji do dominującej „kultury pośpiechu”, która określa dzieci jako „przedmioty” pod presją zaspokajania „potrzeb i oczekiwań”, które muszą być ograniczone do świata dorosłych. Prawo do wolności od pracy dzieci, plagi, która obejmuje ponad 160 mln młodych ludzi, rozciągając się również na przestrzeń internetu. Fundamentalne prawo do pokoju, chronione przed niszczycielskimi konsekwencjami zmian klimatycznych, które uderzają w najmniejszych i najbardziej „wrażliwych”. Te tematy znalazły się w centrum panelów Międzynarodowego Szczytu nt. Praw Dziecka, który odbył się pod hasłem: „Kochajmy je i chrońmy”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Papieski Komitet Światowego Dnia Dzieci.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję