Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Siostra uśmiechem Zmartwychwstałego

Zmartwychwstanka s. Katarzyna Czerniak CR z Koziegłów złożyła wieczyste śluby zakonne. Uroczystość odbyła się w kościele Świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach.

2023-08-26 18:05

[ TEMATY ]

zmartwychwstanki

śluby wieczyste

Robert Karp

S. Katarzyna składa śluby wieczyste.

S. Katarzyna składa śluby wieczyste.

My potrzebujemy nieść Jezusa. S. Katarzyno bądź niosąca Jezusa, bądź ogłaszająca zwycięstwo. Bóg jest w historii naszego życia, nawet jeśli w niej było wiele cierpienia, porażek. Kiedy wchodzi w tę historię Bóg, wszystko nabiera innego wymiaru. Coś, co było klęską, staje się zwycięstwem Boga. On wypowiada ostatnie słowo. Cokolwiek w naszym życiu się podziało czy podzieje, ostatnie słowo zawsze należy do Boga ponieważ raz na zawsze zwyciężył śmierć, grzech i szatana – mówił w kazaniu główny celebrans ks. Damian Stachowiak CR ze Wzgórza Miłosierdzia w Stryszawie.

Gdy nastąpił obrzęd złożenia profesji wieczystej, s. Katarzyna ponowiła gotowość dobrowolnego powierzenia się Bogu i odczytała akt ślubów wieczystych. Na pamiątkę otrzymała paschalny krzyż z myślą przewodnią zgromadzenia: „Przez krzyż i śmierć do zmartwychwstania i chwały”. Ks. Stachowiak odczytał przesłane błogosławieństwo od papieża Franciszka dla siostry.

Miłość jest oddaniem bez względu na siebie oraz trwaniem w codziennej wierności swemu Oblubieńcowi. Tę miłość głoszą siostry zmartwychwstanki wszędzie tam, gdzie są: gdzie zrozpaczony człowiek woła o nadzieję, smutny – o miłość, a wątpiący w sens życia i umierania – o wiarę. Są one dla świata uśmiechem Zmartwychwstałego Pana i zwiastunkami Jego radości – powiedziała s. Katarzyna, dziękując różnym osobom.

Po Mszy św. modliła się przy sarkofagu z doczesnymi szczątkami założycielek Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego, w tym bł. Matki Celiny Borzęckiej.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tarnobrzeg - Wielowieś: pięć dominikanek złożyło śluby wieczyste

[ TEMATY ]

dominikanki

śluby wieczyste

info.dominikanie.pl

Pięć zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika złożyło 8 sierpnia w uroczystość św. Dominika śluby wieczyste. Ceremonia odbyła się w kościele pw. św. Gertrudy i Michała Archanioła w Tarnobrzegu-Wielowsi. Znajduje się tu grób ich założycielki, sługi Bożej matki Kolumby Białeckiej.

W kościele macierzystego klasztoru sióstr dominikanek, śluby wieczyste złożyły: Irmina (Katarzyna) Wójcik, Jeremiasza (Katarzyna) Garus, Joanna (Klaudia) Gutowska, Maksymiliana (Maryia) Paulenka i Gracjana (Małgorzata) Woźniak.

CZYTAJ DALEJ

Kontakt

TELEFONICZNY DYŻUR W REDAKCJI
poniedziałek - piątek
8.00-16.00: tel: 515-082-817

CZYTAJ DALEJ

Watykan: obchody 200. rocznicy wyboru papieża Leona XII

2023-09-24 14:06

[ TEMATY ]

Watykan

wikipedia.org

W Rzymie i w Genga we włoskim regionie Marche odbędą się 28 i 29 września obchody 200. rocznicy wyboru papieża Leona XII. Jego pontyfikat przypadł na lata 1823-1829.

Urodzony 2 sierpnia 1760 roku w rodzinie szlacheckiej w Genga w ówczesnej Marchii Ankońskiej, należącej do Państwa Kościelnego, Annibale della Genga przyjął święcenia kapłańskie w 1783 roku, a 11 lat później sakrę biskupią. Był m.in. sekretarzem papieża Piusa VI, nuncjuszem w krajach niemieckich, wikariuszem papieskim dla diecezji rzymskiej, a od 1816 roku kardynałem. Po 26 dniach konklawe został 28 września 1823 roku wybrany papieżem i przyjął imię Leona XII. Zmarł 10 lutego 1829 roku w wieku 68 lat. Został pochowany w bazylice św. Piotra w Watykanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję