Reklama

Wiadomości

Premier: dziś potrzeba ludzi takich jak Mariusz Błaszczak, którzy zrobią wszystko, aby umocnić siłę polskiej armii

Właśnie teraz, w momencie zwrotnym historii, potrzeba jest ludzi takich jak Mariusz Błaszczak, którzy zrobią wszystko, aby umocnić siłę polskiej armii i podnieść ją na poziom, przy którym będziemy mogli powiedzieć, że polska wolność jest bezpieczna - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

[ TEMATY ]

Mariusz Błaszczak

MON

Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak otrzymał nagrodę "Człowieka Wolności 2022" tygodnika "Sieci"; we wtorkowej uroczystości wręczenia nagrody wziął udział premier Mateusz Morawiecki, a także m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicepremier szef MKiDN Piotr Gliński, szef MS Zbigniew Ziobro, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz prezes TK Julia Przyłębska.

Premier zaznaczył, że wolność jest wartością kruchą i często zagrożoną. Podkreślił, że w Polsce musi ona iść w parze ze wzmacnianiem bezpieczeństwa. Dlatego - mówił - dziękuje ministrowi Błaszczakowi za to, że współtworzy Komitet Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej. Dodał, że myśląc o wzmacnianiu bezpieczeństwa należy mieć "szczególną sympatię i uznanie" dla dokonań szefa MON.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

"Bo to w takich szczególnych czasach, w jakich przyszło nam żyć, czasach największego geopolitycznego zawirowania ostatnich co najmniej 30 lat potrzeba było ludzi, którzy kiedy na naszą wschodnią granicę polsko- białoruską spadła nawała sztucznie wywołanej imigracji, potrafili podjąć decyzję szybko, zdecydowanie, i je równie sprawnie zrealizować" - podkreślił szef rządu.

Reklama

Według premiera, Błaszczak stanął na wysokości zadania i przystąpił do przyspieszonego, zgodnego z interesami Polski i w porozumieniu z NATO wzmacniania Polski, ale też Ukrainy, która toczy "krwawy bój o swoje istnienie" i także o naszą wolność.

"Właśnie teraz, kiedy żyjemy w momencie zwrotnym historii, potrzeba jest ludzi takich jak pan premier Mariusz Błaszczak, którzy - jestem o tym przekonany - zrobią wszystko, i to zrobią dobrze, aby umocnić siłę polskiej armii, aby podnieść ją na poziom, przy którym będziemy mogli powiedzieć: +tak, polska wolność jest bezpieczna, polska wolność, choć zagrożona, jak od ponad tysiąca lat, jednak jest dziś bezpieczna dzięki temu, co zrobił rząd i obóz PiS z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele" - powiedział premier.

Dodał, że Błaszczak to osoba, o której może powiedzieć, że jest "z krwi i kości wspaniałym polskim państwowcem, którego Polska potrzebuje, jakich za mało było w polskiej historii".

Jak zaznaczył, jeśli zabraknie w tym szczególnym czasie jaki mamy na najwyższych stanowiskach państwowców, ludzi, którzy "mają Polskę głęboko w sercu", to Polska może być "w śmiertelnym niebezpieczeństwie". Wyraził jednocześnie przekonanie, że tak się nie stanie, bo wyborcy powierzyli los kraju obozowi PiS.

Morawiecki zauważył, że nie ma silnego państwa bez silnej armii, ale także - jak mówił - "nigdy nie będzie silnej armii bez silnego państwa, które stoi na silnym fundamencie finansowym, na fundamencie naprawionych finansów publicznych".

Premier nawiązał też do zbliżających się wyborów; wyraził nadzieję, że z szefem MON "w takiej drużynie jak PiS podołają wielkiemu dziełu obrony wolności i będą dalej w kolejnych latach budować i umacniać Rzeczpospolitą". (PAP)

wni/ par/

2023-02-07 20:27

Oceń: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Błaszczak o awarii "Czajki": Wojsko Polskie jest gotowe do zbudowania mostu

[ TEMATY ]

Warszawa

Mariusz Błaszczak

PAP/Leszek Szymański

Wojsko Polskie jest gotowe do zbudowania mostu przez Wisłę w związku z awarią "Czajki"; mamy do czynienia z nieodpowiedzialną władzą w Warszawie, prezydent Rafał Trzaskowski przedkładał sprawy związane z jego kampanią wyborczą ponad obowiązki prezydenta miasta - ocenił szef MON Mariusz Błaszczak.

W sobotę doszło do awarii rury przesyłowej do oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. W efekcie prowadzony jest tam awaryjny zrzut ścieków do Wisły. To kolejna awaria układu przesyłowego doprowadzającego ścieki do tej oczyszczalni; poprzednia miała miejsce rok temu.
CZYTAJ DALEJ

Zginęli za wiarę. Relacja po masakrze katolików w DRK

2025-07-29 17:06

[ TEMATY ]

Demokratyczna Republika Konga

Vatican Media

„Zostali zamordowani, bo podążali za Panem, z powodu swojej wiary” - tak o ofiarach mordu w Demokratycznej Republice Konga mówi w rozmowie z mediami watykańskimi ks. Dieudonné Liringa, wikariusz parafii Bienheureuse Anuarite w Komandzie. To właśnie tam dżihadyści z organizacji ADF zamordowali 32 katolików, w tym dzieci.

Wszystko zaczęło się w piątek 25 lipca, kiedy młodzi z ruchu Krucjata Eucharystyczna zgromadzili się na przygotowania do jubileuszu 25-lecia ich wspólnoty i Akcji Katolickiej w Komanda. Po sobotniej Mszy i wspólnym świętowaniu, wieczorem udali się na spoczynek. W nocy doszło do ataku.
CZYTAJ DALEJ

Łódź: Akademickie Mistrzostwa Europy w Biegu na Orientację

2025-07-29 14:17

[ TEMATY ]

Łódź

Piotr Drzewiecki

Ponad 150 zawodniczek i zawodników z 15 krajów europejskich i ponad 50 uczelni wzięło udział w Akademickich Mistrzostwach Europy w Biegu na Orientację zorganizowanych w Łodzi.

Akademickie Mistrzostwa Europy w Biegu na Orientację to najważniejsze europejskie zmagania studentów w tej dyscyplinie sportu w 2025 r. Jest to jedna z najważniejszych rangą imprez sportowych w Łodzi w 2025 roku. Wzięło w nich udział ponad 150 zawodniczek i zawodników z 15 krajów europejskich z ponad 50 uczelni.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję