Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Ministrancki awans. Wkrótce piłkarskie finały Bosko Cup

Z jakich parafii przedstawiciele liturgicznej służby ołtarza wystąpią w finałach Bosko Cup?

2023-01-23 20:52

[ TEMATY ]

piłka nożna

ministranci

turniej Bosko Cup

Ks. Marcin Pomper Bosko Cup

Losowanie grup.

Losowanie grup.

Po emocjonujących piłkarskich eliminacjach, jakie odbyły się w okręgach bielskim, cieszyńskim żywieckim i kęckim, wyłoniło się kilkanaście drużyn, które zagrają w XV halowych finałach Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów Bosko Cup.

Inicjator turnieju ks. Marcin Pomper z parafii w Kętach wraz z przedstawicielami Rodziny Bosko Cup: p. Katarzyną, p. Patrycją i p. Jarosławem wg ustalonych zasad wylosowali grupy na finały sezonu 2022/2023.

Coraz bliżej do jubileuszowych XV halowych rozgrywek. Z wielkim szacunkiem patrzymy na wszystkie zespoły, które wzięły udział w eliminacjach, wkładając w to wiele wysiłku, aby dobrze się zaprezentować. W kategorii lektor młodszy zobaczymy 10 zespołów, a w kategorii ministrant – 8 zespołów. Wszyscy wystąpili na tyle dobrze, że dostali się do finałów – powiedział ks. M. Pomper.

Reklama

W kategorii lektor młodszy w grupie A zagrają drużyny z Pogórza, Radziechów, Bielska-Białej Obszarów, Istebnej i Pietrzykowic. W grupie B z Żabnicy, Rzyk, Bielska-Białej Straconki, Jaworza i Jawiszowic osiedla.

W kategorii ministrant w grupie A zagrają chłopcy z parafii w Istebnej, Jaworzu, Rzykach i Strumieniu. W grupie B – z parafii w Jawiszowicach osiedlu, Szczyrku, Pietrzykowicach i Cięcinie.

Ks. M. Pomper zaznaczył, że w takim składzie zapowiadają się ciekawe rozgrywki.

Będziemy prosić również i o to błogosławieństwo od Pana Boga, żeby sportowo-piłkarskich emocji było dużo i by przebiegały na wysokim sportowym poziomie. Myślę, że wówczas każdy mecz będzie wyjątkowy – dodał kapłan.

Finały odbędą się na hali sportowej Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej 28-29 stycznia.

Turniej organizuje stowarzyszenie Persette. IV Sezon 2022/23 zainaugurowano Mszą św. sprawowaną przez ks. M. Pompera u oświęcimskich salezjanów.

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piłkarscy mistrzowie diecezji

[ TEMATY ]

piłka nożna

turniej Bosko Cup

Piotr Górecki

Drużyny w oczekiwaniu na rozgrywki.

Drużyny w oczekiwaniu na rozgrywki.

Po emocjonujących rozgrywkach piłkarskie mistrzostwo diecezji zdobyli lektorzy młodsi z Pogórza i ministranci z Jawiszowic.

Pierwsze po pandemii 14. letnie finały Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów Bosko Cup zorganizowane przez Stowarzyszenie Persette z Jaworza rozegrano na bielskim stadionie „Sprint”. Zagrało 14 drużyn w kategorii „lektor młodszy” i 7 w kategorii „ministrant”.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek wyjaśnia: homoseksualizm nie jest przestępstwem, lecz grzechem

2023-01-28 12:31

[ TEMATY ]

homoseksualizm

LGBT

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Każdy akt seksualny poza małżeństwem jest grzechem – przypomniał Ojciec Święty w napisanej wczoraj, 27 stycznia notatce posłanej do amerykańskiego jezuity Jamesa Martina – czołowego duszpasterza osób homoseksualnych w USA.

Słowa Franciszka w wywiadzie dla Associated Press z 24 stycznia, gdzie wyraźnie stwierdził, że homoseksualizm nie jest przestępstwem, a ustawy penalizujące homoseksualizm są „niesprawiedliwe” zostały okrzyknięte przez obrońców LGBTQ kamieniem milowym, który pomoże zakończyć prześladowania i przemoc wobec osób LGBTQ. Ale jego odniesienie do „grzechu” wywołało pytania, czy uważa, że samo bycie gejem jest grzechem. Ks. James Martin, amerykański jezuita, który prowadzi w USA posługę Outreach dla katolików LGBTQ, poprosił papieża Franciszka o wyjaśnienia, a następnie opublikował w piątek na stronie internetowej Outreach odręczną odpowiedź papieża .

CZYTAJ DALEJ

Sympozjum ,,Oblicza pojednania”

2023-01-28 14:31

[ TEMATY ]

Toruń

O. Tadeusz Rydzyk

radiomaryja.pl

W pojednaniu powinniśmy myśleć po katolicku i po polsku, w duchu najlepszych Polaków, naszych wzorców. Śp. ks. bp Stanisław Stefanek mówił o tym, dlaczego nie możemy radzić sobie w Polsce. Kiedyś dawaliśmy radę w najtrudniejszych czasach, nawet komunizmu, gdy nas dzielili. Teraz nie możemy sobie poradzić, bo Polacy i katolicy korzystają z mediów, które nie są polskiego ducha – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, CSsR, prof. AKSiM, dyrektor i założyciel Radia Maryja, podczas sympozjum ,,Oblicza pojednania” w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej odbywa się kolejne sympozjum z cyklu ,,Oblicza”. Tegoroczne spotkanie przebiegło pod hasłem „Oblicza pojednania” z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję