Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Małżeństwo w kryzysie? Warsztaty pomogą

W Bielsku odbędzie się 7. edycja warsztatów dobrej komunikacji dla małżeństw.

2023-01-12 19:05

[ TEMATY ]

warsztaty

małżeństwo

Adobe.Stock

Spotkania w salkach przy parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej poprowadzi trener i coach Marta Tomala, która specjalizuje się w szkoleniach z rozwoju osobistego i komunikacji. Jak podkreśla, na warsztatach pt. „Warto być razem” poprzez różne formy pracy małżonkowie mogą się spotkać, wzmocnić swoją relację i polepszyć wzajemną komunikację. Mogą też poznać siebie na nowo.

Warsztaty te pozwoliły mi przynajmniej częściowo zrozumieć powody reakcji mojej żony. Były czasem, w którym razem mogliśmy przepracować nasze problemy – zaznacza Wojtek. – Chcesz zbudować swoją rodzinę? Kurs ten pomoże przygotować plac budowy, zaprojektować wymarzony dom i pokaże, jak go zbudować. Reszta zależy tylko i wyłącznie od Ciebie – zachęca Jakub.

Warsztaty są skierowane do małżeństw, które chciałyby się lepiej komunikować, oraz do tych, które przeżywają kryzys związany z brakiem czasu na rozmowę i mają trudności w komunikacji.

Reklama

Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 stycznia i będzie dotyczyć mocnych stron małżeństwa oraz wyzwań. Na kolejnych cowtorkowych spotkaniach małżonkowie dowiedzą się o różnicach i jak one wpływają na relację, poznają filary komunikacji, dowiedzą się, jak wyrażać swoje potrzeby i emocje.

Informacje: marta@nowaprzystan.pl, 507315280.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szwajcaria: biskupi przeciw „małżeństwu dla wszystkich”

[ TEMATY ]

małżeństwo

Szwajcaria

Jakub Krechowicz/fotolia.com

Przed niebezpieczeństwami związanymi ze zrównaniem przez ustawodawstwo cywilne związków homoseksualnych z małżeństwami przestrzegli biskupi szwajcarscy.

Episkopat podkreślił potrzebę zwalczania wszelkiej dyskryminacji i zgadza się z stanowiskiem izby niższej parlamentu, co do znaczenia wprowadzenia równości wszystkich osób w kontekście obywatelstwa i świadczeń rodzinnych. Wskazuje zarazem na potrzebę odróżnienia dyskryminacji od zróżnicowania, które niekiedy pozwala na lepszą reprezentację interesów mniejszości.

CZYTAJ DALEJ

Zawsze mamy wybór [WYWIAD]

2023-01-27 18:39

[ TEMATY ]

wywiad

Alchemia Teatralna

Zuzanna Kleina

Wojciech Skiślewicz

Zuzanna Kleina, autorka „E(ro)tycznie”, podczas jednej ze scen dramatu. Obok niej: Adam Cisek (po lewej) i Bartosz Grabowiec (po prawej).

Zuzanna Kleina, autorka „E(ro)tycznie”, podczas jednej ze scen dramatu. Obok niej: Adam Cisek (po lewej) i Bartosz Grabowiec (po prawej).

Dramat „E(ro)tycznie” i historia się za nim kryjąca stały się przyczynkiem do dyskusji o pojmowaniu cielesności i kobiecości, a także wpływie popkultury na społeczną podświadomość, o czym Zuzanną Kleiną rozmawia Hubert Gościmski.

Hubert Gościmski: „E(ro)tycznie” zostało nagrodzone w 2022 roku w konkursie na najlepszą sztukę teatralną. Powiedz, czy myśl o napisaniu tego dramatu pojawiła się wraz z ogłoszeniem wspomnianego konkursu, czy też chodziła za Tobą już wcześniej?

CZYTAJ DALEJ

Ks. prał. Sławomir Oder nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 13:00

[ TEMATY ]

diecezja toruńska

diecezja gliwicka

ks. Paweł Borowski

We wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, 28 stycznia, nuncjusz apostolski w Polsce ogłosił, że papież Franciszek mianował nowego biskupa gliwickiego. Został nim pochodzący z diecezji toruńskiej ks. prał. Sławomir Oder. Informację przekazano w sposób uroczysty w kaplicy Domu Biskupiego w Toruniu. Z tej okazji biskup toruński Wiesław Śmigiel wystosował list do wiernych diecezji toruńskiej.

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia! Drodzy diecezjanie!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję