Reklama

Dzień Papieski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

13 października w całym kraju po raz drugi obchodzony był Dzień Papieski jako podziękowanie Ojcu Świętemu za ostatnią pielgrzymkę do ojczyzny oraz pomoc utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin.
W naszej diecezji Kluby Inteligencji Katolickiej zorganizowały konferencje poświęcone nauczaniu Jana Pawła II. W Gorzowie Wlkp. odczyty odbyły się w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, a w Zielonej Górze zorganizowano debatę pt. "Zrozumieć Jana Pawła II". W wielu parafiach wierni zebrali się na Apelach z Ojcem Świętym, by modlić się w jego intencji. W Gorzowie Wlkp. przy pomniku Jana Pawła II zebrali się licznie mieszkańcy miasta, by uczestniczyć w Mszy św. i Apelu fatimskim w łączności z Ojcem Świętym. O modlitwie za Papieża nie zapomnieli także kapłani, zebrani 12 października w diecezjalnym sanktuarium w Rokitnie.
We wszystkich parafiach zorganizowano też zbiórkę pieniędzy na stypendia dla młodzieży. Uroczyście ten dzień obchodziły zwłaszcza szkoły, którym patronuje Jan Paweł II: Zespół Szkół Spożywczych w Nowej Soli czy Szkoła Podstawowa w Międzyrzeczu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Litania do św. Maksymiliana Marii Kolbego

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

litania

Archiwum Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed Wniebowzięciem NMP

[ TEMATY ]

nowenna

Wniebowzięcie NMP

Adobe Stock

6 sierpnia rozpoczynamy dziewięciodniową nowennę, która przygotuje nas do Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

„O Matko niech pieśń moja dziś ku Tobie płynie,
CZYTAJ DALEJ

Częstochowa przygotowuje zabezpieczenie szczytu pielgrzymkowego; do soboty dotrze tam kilkadziesiąt tys. osób

2026-08-11 20:25

[ TEMATY ]

pielgrzymki

Karol Porwich/Niedziela

Dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego w rejonie Jasnej Góry i na trasach pielgrzymkowych, specjalna organizacja ruchu w Strefie Podjasnogórskiej, zapasowe punkty czerpania wody pitnej - to niektóre z zabezpieczeń przygotowanych przez władze Częstochowy. Do soboty dotrze tam kilkadziesiąt tys. pielgrzymów.

Połowa sierpnia to tradycyjnie okres wzmożonego ruchu pielgrzymkowego w Częstochowie, związanego z uroczystościami Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kolejny szczyt pielgrzymkowy przypada na koniec sierpnia, kiedy obchodzone jest święto Matki Bożej Jasnogórskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję