Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Świadectwo życia w trzeźwości

Mszą św. w kościele św. Jana Nepomucena w Brennej Leśnicy rozpoczęły się XXIV Obchody Dnia Trzeźwości.

2022-09-13 17:27

[ TEMATY ]

dzień trzeźwości

Mariusz Jaszczurowski

Wójt dziękuje uczestnikom.

Wójt dziękuje uczestnikom.

Koncelebrowanej Eucharystii przewodniczył diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Piotr Leśniak. – Z dobrego spojrzenia rodzi się miłość. Cieszę się, że mimo gorszej pogody przyjechało tutaj wiele osób, którym nieobojętne jest zagadnienie trzeźwości. Mieliśmy 2-letnią przerwę, ale znów udało się zorganizować to diecezjalne spotkanie. Biskup Roman Pindel łączył się z nami duchowo. Obok mieszkańców tutejszej gminy pojawili się ludzie z Bielska-Białej wraz z Bractwem św. Maksymiliana Marii Kolbego z parafii w Aleksandrowicach, osoby z Cieszyna i innych stron. Przyjechało także blisko 50 osób z Olkusza – wymienił ks. Piotr Leśniak.

Już zapowiedział, że za rok będą świętować srebrny jubileusz „Jarowisk”. Chcą go obchodzić uroczyście z udziałem bp. ordynariusza.

Słowo do zebranych skierował również wójt gminy Brenna Jerzy Pilch. – Cieszymy się, że po przerwie znów kontynuujemy nasze spotkania. To wielkie wydarzenie na terenie naszej gminy dlatego, że przyjeżdżacie tutaj z dobrocią serca i tą dobrocią chcecie się z nami podzielić, tworząc piękną atmosferę jedności rodziny, która zaufała Bogu. Piękne jest to, że słuchamy słowa Bożego i karmimy się Ciałem Eucharystycznym, po to, by potem pójść i podzielić się tą radością również na „Jarowiskach” i zaświadczyć, że można się wspaniale bawić w duchu trzeźwości – podkreślił wójt.

Reklama

Podziękował wszystkim zaangażowanym w to dzieło, zwłaszcza koordynatorowi wydarzenia Antoniemu Kisiale za motywację do zorganizowania spotkania.

Po Mszy św. udali się pod namiot na Jarowiska, gdzie odbył się festyn przy poczęstunku z zespołem Music-Staś, konkursy z nagrodami, zabawy dla dzieci.

Wydarzenie zorganizowała gmina Brenna z Duszpasterstwem Trzeźwości Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sobór Watykański II był nie tylko potrzebny, ale wręcz konieczny

2022-10-06 09:57

[ TEMATY ]

Sobór Watykański II

Autorstwa Lothar Wolleh - Praca własna, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org

Sobór Watykański II był nie tylko potrzebny, ale wręcz konieczny, chociaż nie wszyscy w Kościele dostrzegali tę konieczność – mówi w rozmowie z KAI abp Henryk Muszyński, emerytowany metropolita gnieźnieński i prymas Polski. 11 października przypada 60. rocznica rozpoczęcia obrad tego najważniejszego wydarzenia w Kościele katolickim w XX wieku.

Odnosząc się do zwołanego przez papieża Franciszka synodu nt. synodalności 89-letni hierarcha wyraził przekonanie, że „podobnie jak Sobór w rozumieniu papieża Jana XXIII jest dziełem Ducha Świętego”, tak samo synodalny wymiar Kościoła „jest znakiem nowego tchnienia Ducha Święta na nasze niespokojne czasy”.

CZYTAJ DALEJ

Zakopane: władze miasta znacząco ograniczyły sprzedaż alkoholu

2022-10-06 07:11

[ TEMATY ]

alkohol

Adobe Stock

Od początku października Urząd Miasta w Zakopanem wprowadził ograniczenie nocnej sprzedaży napojów alkoholowych, m.in. w pobliżu kościołów.

Od pierwszych dni października 2022 r. weszła w życie na terenie całej Gminy Zakopane uchwała Rady Miasta Zakopane w sprawie wprowadzenia na terenie Gminy Miasto Zakopane ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.

CZYTAJ DALEJ

Z modlitwą o pokój i za ukraińskich rówieśników - Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

2022-10-06 16:29

[ TEMATY ]

Jasna Góra

szkoły

św. Jan Paweł II

BPJG

Z udziałem 5,5 tys. uczniów i nauczycieli z ponad 160 placówek na Jasnej Górze odbyła się 22. Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Jej uczestnicy modlili się o pokój, za ukraińskich rówieśników, tych, którzy są z nimi w szkołach i dziś wielu na pielgrzymce oraz tych, którzy pozostali w swojej ogarniętej wojną ojczyźnie. Mottem spotkania tradycyjnie było hasło Dnia Papieskiego. W tym roku jest nim „Blask Prawdy”.

Zebrane podczas tegorocznej pielgrzymki środki finansowe przeznaczone zostaną na potrzeby materialne uchodźców - rodzin z Ukrainy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję