Reklama

Remonty w Turośli

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W gminie Turośl nadal trwa usuwanie skutków nawałnicy, jaka przeszła nad regionem w lipcu tego roku. Mimo że od tragedii minęło już ponad 2 miesiące, w wielu gospodarstwach prace remontowe nadal trwają. Głównie ucierpiały drewniane konstrukcje. Jednak wichura nie oszczędziła także murowanych budynków. Ogrom zniszczeń i pracy przy odbudowie gospodarstw sprawia, że mieszkańcy gminy Turośl do dziś pamiętają tamten lipcowy dzień. Pieniądze przeznaczone na usuwanie skutków tragedii zostały w pełni wykorzystane. "W pomoc dla najbardziej poszkodowanych włączyło się wiele firm i instytucji, a także życzliwych osób" - powiedział wójt gminy Turośl Piotr Niedbała. Niemniej, zdaniem Wójta, sytuacja w gminie jest w dalszym ciągu bardzo trudna. Stopień zniszczeń jest bardzo zróżnicowany. "Najlepszym rozwiązaniem byłoby uznanie obszaru gminy za teren klęski żywiołowej. Wtedy pieniędzy na pomoc byłoby znacznie więcej" - powiedział Wójt. Przypomnijmy: w skutek nawałnicy, jaka przeszła nad regionem w lipcu, ucierpiało około 350 gospodarstw.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sławomir Cenckiewicz rezygnuje ze stanowiska szefa BBN

2026-04-23 12:53

[ TEMATY ]

Sławomir Cenckiewicz

KPRP

Sławomir Cenckiewicz

Sławomir Cenckiewicz

Sławomir Cenckiewicz odchodzi ze stanowiska szefa BBN. "Wobec bezprawnych działań rządu Donalda Tuska, który nie szanuje prawomocnych wyroków sądów i bezpodstawnie odbiera mi prawo dostępu do informacji niejawnych, na ręce prezydenta Karola Nawrockiego w dniu 22 kwietnia 2026 r. złożyłem rezygnację ze stanowiska Sekretarza Stanu – Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego" - czytamy w jego wpisie.

Oświadczenie Sławomira Cenckiewicza pojawiło się w serwisie X tuż przed godz. 13:00. Cenckiewicz zastrzegł w nim, że choć rezygnuje ze stanowiska szefa BBN, będzie wspierał Karola Nawrockiego "w innej roli". Poinformował też, że jego obowiązki przejmie gen. Andrzej Kowalski.
CZYTAJ DALEJ

Podkarpackie: Nie żyje kobieta po ataku niedźwiedzia

2026-04-23 13:17

[ TEMATY ]

atak

niedźwiedź

podkarpacie

Adobe Stock

58-letnia kobieta została zaatakowana przez niedźwiedzia w lesie w okolicy miejscowości Płonna (pow. sanocki). Ze względu na bardzo poważne i liczne obrażenia ciała strażacy, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi, odstąpili od działań ratunkowych. Śmierć kobiety stwierdzili chwilę później ratownicy medyczni.

Zgłoszenie wpłynęło do służb w czwartek przed 10.40. Jak poinformowała PAP oficer prasowa policji w Sanoku asp. szt. Anna Oleniacz, ze zgłoszenia wynikało, że w lesie w okolicy miejscowości Płonna miało dojść do ataku niedźwiedzia na człowieka.
CZYTAJ DALEJ

Chłopiec, który poruszył serca podczas papieskiej podróży do Afryki

2026-04-23 21:00

[ TEMATY ]

Leon XIV w Afryce

PAP/EPA/LUCA ZENNARO

Podczas ostatniej papieskiej podróży apostolskiej do Afryki, szczególne poruszenie wśród wiernych wywołało nagranie video z Angoli, które stało się wymownym znakiem bliskości pasterza wobec najmłodszych.

Wśród zebranych czekających w Angoli na papieża był również mały chłopiec, który biegł wzdłuż trasy przejazdu Ojca Świętego, radośnie machając w jego stronę. Bieg chłopca zarejestrowała kamera, a jego dziecięcy entuzjazm podbija świat.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję