Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wyjadą, by pomagać osieroconym dzieciom. Potrzebne jest wsparcie

Izabela Tobiasiewicz z Brzeszcz wraz z dwójką innych wolontariuszy Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl z Polski – Zofią i Markiem, będzie wspierać misje s. Rut Ciesielskiej, która w 2016 r. rozpoczęła budowę Centrum Dobrego Samarytanina w Bukanga w Tanzanii. Na misje wylatują 14 września. A potrzeby są ogromne.

2022-07-29 12:11

[ TEMATY ]

misje

wolontariat misyjny

Archiwum I. Tobiasiewicz

Izabila Tobiasiewicz otrzymuje krzyż misyjny.

Izabila Tobiasiewicz otrzymuje krzyż misyjny.

Pani Izabela zapragnęła już dawniej wyjechać na misje. W internecie trafiła na fundację salvatti.pl, która była otwarta na pełnoletnie osoby w każdym wieku. W 2021 r. rozpoczęła kilkumiesięczną formację. 23 kwietnia br. w Centrum Misyjnym w Warszawie wraz z Markiem i Zofią oraz innymi osobami przyjęła Krzyż Misyjny z rąk kard. Philippe Ouedraogo z Burkina Faso.

Cieszę się, że są ludzie, którzy pomagają w Polsce i w innych regionach świata, każdy na miarę swoich możliwości – mówi p. Izabela, która planowo będzie posługiwać w Bukanga do 10 listopada.

Jak podkreślają wolontariusze, Centrum Dobrego Samarytanina w Bukanga to miejsce dla osieroconych dzieci, które mają szansę tam zdobyć prawdziwą edukację i pracować na lepszą przyszłość. Dodatkowo, by Centrum było samo wystarczalne, powstała obok niego farma oraz hodowle zwierząt domowych.

Reklama

Naszymi głównymi zadaniami podczas wyjazdu będą: nauka podstawowej obsługi komputera, nauka języka angielskiego oraz szeroko rozumiana pomoc przy funkcjonowaniu Centrum – mówią wolontariusze, którzy wylatują do Tanzanii 13 września.

Wszyscy zgodnie podkreślają, że mają w sobie ogromną potrzebę pomagania innym, tym najbardziej bezbronnym i potrzebującym, stąd decyzja, by pojechać na misje.

Wolontariusze chcą zabrać ze sobą dary dla dzieci z Centrum, dlatego założyli zbiórkę pieniędzy na platformie zrzutka.pl – tutaj i proszą o wsparcie ludzi dobrej woli.

Trafiają tam też środki z licytacji misyjnych przedmiotów. Za zebrane pieniądze wolontariusze zakupią m.in. przybory szkolne i plecaki dla dzieci.

Misje w Bukanga można też wspierać kwotą na konto:

BGŻ Paribas. 53 1600 1462 1024 0481 1000 0003

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl

ul. Wilcza 8

05-091 Ząbki

Tytułem: DAROWIZNA WOLONTARIAT TANZANIA

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wolontariuszki o swej pracy

Niedziela legnicka 3/2022, str. II

[ TEMATY ]

wolontariat misyjny

Ks. Piotr Nowosielski/ Niedziela

Małgorzata i Aleksandra stały się wolontariuszkami misyjnymi

Małgorzata i Aleksandra stały się
wolontariuszkami misyjnymi

W parafii Świętej Trójcy miało miejsce spotkanie z wolontariuszkami, które w okresie wakacyjnym przebywały w Sudanie Południowym.

Pochodząca z tej parafii Aleksandra wraz ze swoją koleżanką Małgorzatą, podzieliły się wspomnieniami z podjętej pracy w Afryce, w ramach Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

CZYTAJ DALEJ

Św. Klara – patronka dziennikarzy i pracowników TV

[ TEMATY ]

św. Klara

"Głos Ojca Pio"

Św. Klarę z Asyżu, mistyczkę i założycielkę kontemplacyjnego zakonu klarysek, Kościół katolicki wspomina 11 sierpnia. Wraz ze św. Franciszkiem dała ona początek wielkiej rodzinie zakonu franciszkańskiego. Oboje byli niezrównanym przykładem duchowej przyjaźni i radykalnie ewangelicznego życia. Święta jest patronką dziennikarzy i pracowników telewizji.

Św. Klara urodziła się w 1194 r. w zamożnej rodzinie mieszczańskiej. Rodzice kilkakrotnie próbowali wydać ją za mąż, ale Klara zafascynowana przykładem św. Franciszka, chciała prowadzić życie podobne jak on. Mając 17 lat uciekła z domu i z rąk św. Franciszka przyjęła zgrzebny habit zakonny. Wkrótce dołączyło do niej kilka innych kobiet. Razem utworzyły przy kościele św. Damiana pierwszy klasztor, którego przełożoną została Klara.

CZYTAJ DALEJ

Tomaszów Mazowiecki: spowiedź, w której Pan mnie dotyka działa we mnie naprawdę wtedy, kiedy z serca przebaczam innym!

2022-08-11 17:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Spowiedź, którą przeżywam, w której Pan mnie dotyka swoim miłosierdziem i daruje mi moje grzechy dotyka mnie wtedy i działa we mnie naprawdę, kiedy ja z serca – które zostało uwolnione od grzechu – z serca przebaczam tym, którzy mi zawinili.- mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję