Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wyjadą, by pomagać osieroconym dzieciom. Potrzebne jest wsparcie

Izabela Tobiasiewicz z Brzeszcz wraz z dwójką innych wolontariuszy Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl z Polski – Zofią i Markiem, będzie wspierać misje s. Rut Ciesielskiej, która w 2016 r. rozpoczęła budowę Centrum Dobrego Samarytanina w Bukanga w Tanzanii. Na misje wylatują 14 września. A potrzeby są ogromne.

[ TEMATY ]

misje

wolontariat misyjny

Archiwum I. Tobiasiewicz

Izabila Tobiasiewicz otrzymuje krzyż misyjny.

Izabila Tobiasiewicz otrzymuje krzyż misyjny.

Pani Izabela zapragnęła już dawniej wyjechać na misje. W internecie trafiła na fundację salvatti.pl, która była otwarta na pełnoletnie osoby w każdym wieku. W 2021 r. rozpoczęła kilkumiesięczną formację. 23 kwietnia br. w Centrum Misyjnym w Warszawie wraz z Markiem i Zofią oraz innymi osobami przyjęła Krzyż Misyjny z rąk kard. Philippe Ouedraogo z Burkina Faso.

Cieszę się, że są ludzie, którzy pomagają w Polsce i w innych regionach świata, każdy na miarę swoich możliwości – mówi p. Izabela, która planowo będzie posługiwać w Bukanga do 10 listopada.

Jak podkreślają wolontariusze, Centrum Dobrego Samarytanina w Bukanga to miejsce dla osieroconych dzieci, które mają szansę tam zdobyć prawdziwą edukację i pracować na lepszą przyszłość. Dodatkowo, by Centrum było samo wystarczalne, powstała obok niego farma oraz hodowle zwierząt domowych.

Reklama

Naszymi głównymi zadaniami podczas wyjazdu będą: nauka podstawowej obsługi komputera, nauka języka angielskiego oraz szeroko rozumiana pomoc przy funkcjonowaniu Centrum – mówią wolontariusze, którzy wylatują do Tanzanii 13 września.

Wszyscy zgodnie podkreślają, że mają w sobie ogromną potrzebę pomagania innym, tym najbardziej bezbronnym i potrzebującym, stąd decyzja, by pojechać na misje.

Wolontariusze chcą zabrać ze sobą dary dla dzieci z Centrum, dlatego założyli zbiórkę pieniędzy na platformie zrzutka.pl – tutaj i proszą o wsparcie ludzi dobrej woli.

Trafiają tam też środki z licytacji misyjnych przedmiotów. Za zebrane pieniądze wolontariusze zakupią m.in. przybory szkolne i plecaki dla dzieci.

Misje w Bukanga można też wspierać kwotą na konto:

BGŻ Paribas. 53 1600 1462 1024 0481 1000 0003

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl

ul. Wilcza 8

05-091 Ząbki

Tytułem: DAROWIZNA WOLONTARIAT TANZANIA

2022-07-29 12:11

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Misjonarze z definicji

Piszę ten tekst w uroczystość Objawienia Pańskiego. To jedno z najstarszych świąt Kościoła, obchodzone na pamiątkę wydarzenia, gdy Jezus Chrystus, Bóg, który stał się człowiekiem, objawił się całemu światu. To także liturgiczny dzień misjonarzy

Objawienie się Boga oznacza, że chce On być znany. Prawda ta powinna przypominać chrześcijanom o obowiązku misyjnym, który ma każdy wierzący w Chrystusa, o obowiązku przekazywania ewangelicznego przesłania radości i nadziei przez każdego i każdą z nas. Wspólnota kościelna jest o tyle żywa, o ile jest misyjna, o ile chce się dzielić tym, co posiada – a największym naszym skarbem jest poznanie i zażyłość z Panem Jezusem – z innymi.

CZYTAJ DALEJ

Co skrywa obraz Jezusa Miłosiernego?

2022-10-04 21:49

[ TEMATY ]

Jezus Miłosierny

Adobe Stock

Wizerunek Jezusa Miłosiernego jest niezwykły z wielu powodów. Choćby dlatego, że jego współautorem jest sam Pan Jezus. Rozsławiony, za sprawą świętej siostry Faustyny, na całym świecie stanowi źródło nadziei i pociechy dla milionów ludzi w różnych zakątkach ziemi. Co jeszcze skrywa ten cudowny obraz? Zapraszamy do cyklu rozmów Katarzyny Supeł-Zaboklickiej z siostrą Rachelą Waszkiewicz ZSJM. Wywiad był nagrywany w Ostrówku, gdzie mieszkała św. Faustyna. Tym razem przyglądamy się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Co oznaczają dwa promienie? Jakie łaski kryją? Gdzie jest granica Bożego Miłosierdzia?

Katarzyna Supeł-Zaboklicka: Obraz Jezusa Miłosiernego, o którym rozmawiamy, przedstawia Jezusa, który wędruje, który chce nam towarzyszyć i ma uniesioną dłoń w geście błogosławieństwa. Serce Jezusa, z którego wypływa krew i wypływa woda. A właściwie my widzimy dwa promienie. Ten biały i czerwony. Nie wiem, czy to nie jest pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę, spoglądając na wizerunek Jezusa Miłosiernego.

CZYTAJ DALEJ

Św. Franciszek ukochał nade wszystko Chrystusa

2022-10-06 16:22

Marek Zygmunt

Eucharystia w parafii św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu

Eucharystia w parafii św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu

Mszy św. odpustowej koncelebrowanej we wrocławskiej wspólnocie p.w. św. Franciszka z Asyżu przewodniczył wikariusz generalny ks. Adam Łuźniak.

– Dzisiaj w sposób szczególny św. Franciszek z Asyżu jest obecny w naszym zgromadzeniu jako ojciec naszej parafii – mówił proboszcz ks. Kazimierz Sroka, witając wszystkich uczestników uroczystości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję