Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wspólne wartości na Ewangelizacji w Beskidach

Liczna reprezentacja miłośników górskich wędrówek zjawiła się na Trzech Kopcach Wiślańskich w Beskidzie Śląskim.

2022-07-22 20:56

[ TEMATY ]

Beskidy

wakacje

Ewangelizacja w Beskidach

Monika Jaworska

Ludzie licznie zjawili się na Trzech Kopcach Wiślańskich.

Ludzie licznie zjawili się na Trzech Kopcach Wiślańskich.

Trzecie spotkanie w ramach 10. Ewangelizacji w Beskidach przygotowała Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” z Bestwiny.

Dla nas to wielka łaska i radość, że możemy tutaj posługiwać na chwałę Panu w tak licznym gronie górskich pielgrzymów. Przynosimy tu różne intencje, które staramy się oddać Panu Bogu. Jest to też umocnienie nie tylko dla duszy, ale i dla ciała, ponieważ mamy motywację, by podjąć wysiłek, wyjść tutaj, a przy tym poruszać się nieco i podziwiać piękno dzieła stworzenia, przyrodę, widoki – mówi Niedzieli Jarek Płoskonka ze wspólnoty Emaus, który przybył z żoną i dziećmi. Cieszy się, że 10. edycja jest poświęcona małżeństwom i rodzinom i wskazuje na to, aby podtrzymywać wartości rodzinne.

Nasza wspólnota również istnieje ponad 10 lat. Spotykamy się na modlitwie, Eucharystii, posługujemy na Mszach św. przyparafialnych w Bestwinie, przygotowujemy w 2. czwartki miesiąca Msze św, z modlitwą o uzdrowienie. Do wspólnoty należą osoby z Bestwiny, Pisarzowic, Bestwinki i Andrychowa. Staramy się być tam, gdzie Pan Bóg nas posyła – podkreśla Jarek.

– Jesteśmy tu, by uwielbiać Pana Boga. Prosiliśmy Matkę Najświętszą i Ducha Świętego, by byli z nami – mówi Anna Adamska.

Maja Płoskonka i Amelia Rezik z Bestwiny rozdawały materiały ewangelizacyjne.

Bardzo lubimy chodzić po górach. Tutaj przyszłyśmy piechotą z Wisły. Atmosfera na Ewangelizacji jest wspaniała i umacniają nas Msze św. i śpiewy. Połączenie górskiej wędrówki z wiarą jest bardzo ważne – mówią dziewczynki.

Pojawiła się też grupa Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego z Krakowa: – Przebywamy na wakacjach w Czańcu i chodzimy po górach. Cieszymy się, że możemy tutaj być i uwielbiać Pana Boga wśród pięknej przyrody beskidzkiej, a także spotkać się z Bożymi ludźmi. Wspieramy też naszą modlitwą Wiktorka Szczechowiaka z Węgierskiej Górki, który choruje na SMA – podkreślają siostry: Edyta, Iwona, Kamila, Judyta, Franciszka i Jolanta.

Reklama

Mszy św. poprzedzonej modlitwą w intencji małżeństw i rodzin przewodniczył ks. Adam Wandzel z parafii Wniebowzięcia NMP w Bestwinie w koncelebrze z o. Bogdanem Kocańdą z Fundacji RSC z Rychwałdu, ks. proboszczem Józefem Baranem z parafii św. Sebastiana w Bestwince, o. Jerzym Marusią z Rychwałdu i wikarym parafii św. Macieja w Andrychowie ks. Wojciechem Olesińskim, który wygłosił kazanie. Koncentrował je wokół prawa wspólnych wartości, które jest jednym z „25 praw i zasad budowania pięknych więzi małżeńskich” o. Bogdana Kocańdy.

Wartości, które wyznajemy, kształtują naszą osobowość i są wyrazem naszej tożsamości, która jest pobieraniem Dobrej Nowiny z Kościoła do życia. Ta tożsamość ma miejsce w rodzinie, która klęka razem do modlitwy, u pracownika, który uczciwie wykonuje obowiązki zawodowe, u każdego, który na zaproszenie do dobrego nie patrzy interesowanie, ale odpowiada: fiat – mówił w kazaniu.

Po Mszy św. uczestnicy błogosławili na 4 strony świata. Kapłani namaścili wiernych olejkiem radości i błogosławili małżonków. Niespodzianką były lizaki ze słowem Bożym, które ministranci z Bestwiny rozdawali wiernym.

Zdjęcia na edycyjnym Facebooku - tutaj.


Najbliższą Mszę św. zaplanowano 23 lipca - Słowianka i 30 lipca - Krawców Wierch. Msza św. o godz. 12.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W góry z Janem Pawłem II

Niedziela bielsko-żywiecka 31/2020, str. IV

[ TEMATY ]

wakacje

Ewangelizacja w Beskidach

Monika Jaworska

Na każdym szczycie czekają przedstawiciele wspólnot z pieczątkami i książeczkami

Na każdym szczycie czekają przedstawiciele wspólnot z pieczątkami i książeczkami

Trwa Ewangelizacja w Beskidach (EwB). Choć w tym roku wygląda inaczej, bez Mszy św., to jednak chętnych do spotkań na szczytach nie brakuje.

Mimo ograniczeń sanitarnych i niekiedy kapryśnej pogody tworzy się wspólnota tych, którzy chcą doświadczać Pana Boga w górach, modlić się w tym miejscu i porozmawiać z innymi ludźmi. Co więcej – uczestnicy górskiej ewangelizacji chętnie wspominają osobę Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

42.Piesza Pielgrzymka Krakowska z modlitwą o pokój, za Kościół, papieża i Polskę dotarła na Jasną Górę

2022-08-11 17:36

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Kraków

#Pielgrzymka

BPJG

42.Piesza Pielgrzymka Krakowska

42.Piesza Pielgrzymka Krakowska

Z modlitwą za Kościół, papieża i Polskę po raz 42. na Jasną Górę dotarła piesza pielgrzymka krakowska. Przyszło w niej 4 tys. pątników, wśród nich 50-osobowa grupa Ukraińców. Kolejne tysiące dojechały. Wśród intencji także ta o pokój w Ukrainie.

- Podstawową naszą intencją jest prośba za Ojca Świętego, modliliśmy się przez wiele lat za Jana Pawła II, potem za Benedykta a teraz za papieża Franciszka - przypomniał ks. Jacek Pierwoła, główny koordynator krakowskiej pielgrzymki i to, że zrodziła się ona w 1981 roku z idei „Białego marszu”, jaki odbył się w Krakowie po zamachu na życie Ojca Świętego Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję