Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Konkurs fotograficzny dla młodzieży

Młodzież znów ma okazję wykazać się talentem fotograficznym.

[ TEMATY ]

konkurs

Piotr Woliński

Trwa IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego SACRUM, który organizuje Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie. W tym roku mottem przewodnim jest temat: „Symbol pokoju”.

Konkurs kierowany jest do uczniów klas 8 szkół podstawowych i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Uczniowie mogą przesłać do 10 czerwca br. pojedyncze zdjęcia oraz cykle składające się z trzech zdjęć, czyli jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie pojedyncze zdjęcie oraz jeden cykl składający się z trzech zdjęć, nawiązujących do hasła IV edycji.

Jak podkreślają organizatorzy, celem konkursu jest pobudzenie i rozwój inwencji twórczej uczestników oraz inspirowanie młodych ludzi do twórczych poszukiwań na polu fotografii.

Prace należy wysłać na adres: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, ul. Górecka 65, 43-430 Skoczów, z dopiskiem: „Konkurs fotograficzny SACRUM”. Szczegóły są dostępne na stronie szkoły: www.zstio-skoczow.pl. Rozstrzygnięcie nastąpi w czerwcu br. na uroczystym pokonkursowym wernisażu.

2022-05-30 21:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konkurs fotograficzny - Cyberfoto 2014

[ TEMATY ]

konkurs

fotografia

Fragment plakatu

Już po raz 17. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza wszystkich fotografujących do udziału w Międzynarodowym Konkursie Cyfrowej Fotokreacji Cybertfoto2014.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Młodzi o polskości - zbliża się Kongres Młodzieży Polonijnej

2022-11-29 15:10

Karol Porwich/Niedziela

Kongres Młodzieży Polonijnej odbędzie się 3 grudnia w formie online pod hasłem: „Bóg, Honor, Ojczyzna. Czy polskość ma sens?”. Wezmą w nim udział młodzi ludzie mieszkający poza granicami kraju, m.in. z Niemiec, Francji, Grecji, Norwegii, Australii i USA.

Do wzięcia udziału w Kongresie zachęca delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński. „Pokażemy piękne postaci patriotów, Polek, które służyły ojczyźnie. To Natalia Tułasiewicz i Wanda Malczewska. Będą świadectwa młodych, którzy żyją poza granicami Polski, a czują się i są Polakami. Będziemy śpiewać, modlić się, także za ojczyznę” – informuje bp Turzyński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję