Reklama

Niedziela Częstochowska

Marsz „po stronie życia”

Już w niedzielę 29 maja zgromadzimy się jako rodzina Boża, by po raz kolejny w Częstochowie wziąć udział w Marszu dla Życia i Rodziny.

[ TEMATY ]

Częstochowa

marsz dla życia i rodziny

Karol Porwich/Niedziela

Marsz dla Życia i Rodziny 2021

Marsz dla Życia i Rodziny 2021

Rozpoczniemy o godz. 16 od Mszy św., której w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny będzie przewodniczył abp Wacław Depo. Będziemy dziękować Bogu za dar życia i prosić, by Pan posyłał nas i wielu nowych głosicieli Ewangelii życia i rodziny.

Nie zabraknie oczywiście modlitwy o ochronę życia.

Następnie przejdziemy pod Jasną Górę, aby na zakończenie uwielbiać Boga modlitwą, śpiewem, muzyką, przez słuchanie świadectw i udział w serdecznym poczęstunku na gorąco i na słodko. Grać będą zespoły z Polski i z Ukrainy. Ponadto na scenie zobaczymy laureatów konkursów, w których brały udział dzieci i młodzież, a które po raz pierwszy odbyły się jako przygotowanie młodych i ich rodzin do Marszu. Stworzone przez nich prace plastyczne, wiersze i filmy są owocem dobrego wykorzystania otrzymanych od Boga talentów, a zwłaszcza miłości do Dawcy życia.

Wszyscy jesteśmy zapewne, jak głosi hasło tegorocznego Marszu, „po stronie życia”, ale warto też to wspólnie zamanifestować i nabrać Bożych sił do dalszego apostolstwa. Dlatego z radością i nadzieją na spotkanie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy tego dnia mogą być w Częstochowie. Jak co roku warto przyjść w białym stroju i zabrać ze sobą duży bagaż radości, moc wiary, usta przygotowane do wołania i śpiewu oraz przygotować brzuchy do napełnienia tym, co z miłości zostanie przygotowane. Nowością będzie także posługa kulinarna uczniów i ich nauczycieli. W drodze będą też skandowane hasła, które wybrała częstochowska młodzież szkół średnich. Niektóre z nich zobaczymy na ręcznie przygotowanych transparentach i flagach.

Warto pozostać do końca, czyli do ok. godz. 19, ale jeśli ktoś może być krócej, to też zapraszamy, bo gdy razem uwielbiamy Boga w jedności serc, to Bóg czyni wiele w nas i poprzez nas przez Ducha Świętego.

Nasz Pan umiłowany, Jezus, wędruje wciąż od człowieka do człowieka, od domu do domu, by siać i uczyć miłości do Boga i ludzi. Marsz daje piękną możliwość, by iść z Jezusem Bożą drogą wzajemnej, miłosiernej miłości braterskiej.

Reklama

Do Marszu przygotowujemy się już od miesięcy. Głównym organizatorem wydarzenia i tego, co go poprzedza, jest Archidiecezja Częstochowska. Wszystkim uczestnikom błogosławi abp Metropolita Wacław Depo. Warto jednak podkreślić też wielkie zaangażowanie przedstawicieli wspólnot i środowisk, wśród których są: Pielgrzymi Niepokalanej, Fundacja dla Życia i Rodziny, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Rycerze Kolumba, katecheci, uczniowie, siostry z różnych wspólnot życia konsekrowanego i Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin Nazaret.

Chociaż każdy człowiek jest z natury po stronie życia i powołany do życia, jednak wielu współczesnych działa przeciwko swojemu życiu lub życiu swoich bliźnich. Dziś szczególnie boleśnie przeżywamy szeroką propagandę na rzecz aborcji i innych działań godzących w człowieka oraz okropną rzeczywistość trwających na całym świecie wojen. Dlatego nie może zabraknąć na Marszu nas, kochających Boga, Stwórcę i Dawcę powołania do życia! Pamiętajmy o wygodnych butach i zapraszajmy wszystkich, o których wiemy, że są po stronie życia. Do zobaczenia!

PS Bardzo dziękujemy redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela” za niezastąpiony patronat medialny, a szczególnie za możliwość zamieszczenia prac konkursowych na stronie internetowej.

2022-05-17 15:30

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tak dla Życia i Rodziny

Niedziela podlaska 26/2019, str. 4-5

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Jadwiga Ostromecka, Monika Kanabrodzka

Wymarsz spod katedry z licznymi transparentami

Wymarsz spod katedry z licznymi transparentami

Wyrazem poparcia dla tradycyjnych wartości rodzinnych oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci były Marsze dla Życia i Rodziny zorganizowane w naszej diecezji. Pierwszy marsz przeszedł 9 czerwca br. ulicami Sokołowa Podlaskiego, zaś w Siemiatyczach został zorganizowany 16 czerwca

Sokołów Podlaski był pierwszym miastem w naszej diecezji, w którym ludzie w tym roku powiedzieli głośno „Tak” życiu i rodzinie. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w konkatedrze. Po jej zakończeniu ponad 200 uczestników pod wodzą ks. Piotra Arbaszewskiego, diecezjalnego duszpasterza rodzin decezji drohiczyńskiej wyruszyło w kierunku sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Rodziny z dziećmi, przedstawiciele szkół z katechetami, stowarzyszeń i innych środowisk manifestowali przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju. Na zakończenie odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. dr hab. Stanisław Pamuła, były wicerektor i profesor WSD

2023-02-03 23:09

[ TEMATY ]

nekrolog

ks. Stanisław Pamuła

Karol Porwich/Niedziela

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 3 lutego, w wieku 82 lat, w 59. roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. ks. prał. dr hab. Stanisław Pamuła, były wicerektor Częstochowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, wieloletni Wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej, w Wyższym Instytucie Teologicznym im. NMP Stolicy Mądrości w Częstochowie oraz na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Mszy św. żałobnej w niedzielę, 5 lutego o godz. 19.30 w kościele seminaryjnym Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie będzie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

CZYTAJ DALEJ

Śnieg i wiatr w Beskidach; trudne warunki na szlakach turystycznych

2023-02-04 11:14

Monika Maszkowska

Intensywne opady śniegu i silny wiatr sprawiły, że wędrówka w Beskidach jest niebezpieczna. Warunki na szlakach są bardzo trudne. Ratownicy GOPR i gestorzy schronisk zaapelowali w sobotę, by turyści nie igrali z bezpieczeństwem i zrezygnowali z wędrówek.

„Dzisiaj nie należy planować wycieczki w góry. Warunki są ekstremalnie trudne. Przejście przez halę wiąże się z brodzeniem w śniegu po pas. Wiatr wieje coraz mocniej. U nas widoczność żadna. Temperatura -9 st.” – podali w sobotę rano gestorzy schroniska PTTK na Hali Rysianki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję