Reklama

Niedziela Częstochowska

Wielkanoc w przestrzeni artystycznej

Znamy laureatów II Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Alleluja! Już Wielkanoc!”, który zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Częstochowie.

[ TEMATY ]

Częstochowa

sztuka

Wielkanoc

konkurs plastyczny

SOSW nr 1

Archiwum organizatorów

Szkoły podstawowe, klasy I-IV

I miejsce: Gabriel Nikiforow – SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej

II miejsce: Julia Wojtas – SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej

III miejsce: Julia Wilczyńska– SOSW nr 5 w Częstochowie

Wyróżnienie: Oliwia Torbus – SOSW nr 1 w Częstochowie


Szkoły podstawowe, klasy V-VIII

I miejsce: Daria Goc i ex aequo Jan Stucki – SOSW nr 1 w Częstochowie

II miejsce: Ksawery Czaja – ZSS nr 28 w Częstochowie

III miejsce: Roksana Jagieło – SOSW nr 1 w Częstochowie

Wyróżnienia: Julia Sikorska – SOSW w Radomsku, Szymon Kuryło – SOSW nr 1 w Częstochowie, Małgorzata Fimowicz –SOSW nr 1 w Częstochowie


Szkoły branżowe i przysposabiające do pracy:

I miejsce: Bartosz Kemuś – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy im. św. Józefa w Częstochowie

II miejsce: Wioletta Raniszewska – SOSW w Radomsku

III miejsce: Julia Śliwińska – SOSW w Bełchatowie

Wyróżnienia: Kamil Gardjan – ZSS nr 28 w Częstochowie, Przemysław Januszewski – SOSW w Działoszynie, Daria Soczyńska – SOSW w Bełchatowie, Mateusz Pietrzak – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy im. św. Józefa w Częstochowie

Archiwum organizatorów

Celem konkursu było: rozwijanie wyobraźni i kreatywnych działań twórczych, uwrażliwianie na piękno, popularyzacja rękodzieła, upowszechnianie kultury chrześcijańskiej i rozwijanie sprawności manualnych.

Do udziału w konkursie zaproszeni byli uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną ze szkół podstawowych, przysposabiających do pracy i szkół branżowych, uczący się w specjalnych ośrodkach i szkołach specjalnych.

Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy o tematyce wielkanocnej. Liczba nadesłanych prac była dużo większa niż w poprzednim roku, a poziom wykonania bardzo wysoki. Autorzy wykazali się kreatywnością i bogatą wyobraźnią. Komisja oceniała prace za wkład własny ucznia, pomysłowość, oryginalność i estetykę.

Reklama

W konkursie wzięło udział 65 uczniów z dziewięciu placówek – szkół i ośrodków specjalnych z: Radomska, Dąbrowy Górniczej, Działoszyna, Bełchatowa i Częstochowy.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele SOSW nr 1 w Częstochowie: Dorota Miłkowska, Teresa Duda, Katarzyna Hennig, Grażyna Stachurska i Jolanta Sołtysiak.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia był Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

2022-05-05 11:58

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Alleluja w Anielisku

Niedziela łódzka 16/2017, str. 6

[ TEMATY ]

świetlica środowiskowa

Wielki Tydzień

Wielkanoc

tradycja

Michał Jaszczak

Dzieci chętnie wykonują prace plastyczne

Dzieci chętnie wykonują prace plastyczne

Wycinanie i ozdabianie świątecznych kart, malowanie pisanek, opowieść o tym, czym jest Wielkanoc, i ostatnia wieczerza przy ogromnym stole w Wielki Czwartek, a śniadanie Wielkanocne we wtorek – tak wspólnie razem spędzają ten czas podopieczni Świetlicy „Anielisko” i Domu „Anielisko”. Miejsc, które przygarniają pokaleczone życiem, ale też uzdolnione i bystre dzieciaki, które dają im ciepło i poczucie bezpieczeństwa i stają się drugim, a dla szóstki dzieci tym najważniejszym domem. Oba miejsca łączy nazwa i wspólne korzenie – to dzieła wyrosłe z Mocnych w Duchu

Czterdzieści osób w Świetlicy i szóstka w działającym od trzech lat Domu. To bardzo wielka pomoc. Dla tych najmłodszych, bo do Świetlicy przychodzą sześcio- i siedmiolatki i dla tych starszych – już gimnazjalistów. Pomoc nie tylko dająca schronienie, ale też wsparcie przy odrabianiu lekcji czy czas w gronie rówieśników. Często wychowawcom i wolontariuszom udaje się wyciągnąć te dzieci do góry. Od czego to zależy? – Od charakteru – mówi Dorota Puchowicz, prezes podmiotu prowadzącego obie placówki (Stowarzyszenia „Mocni w Duchu”) i dobry duch całego „Anieliska”. To ona walczy o każdego z podopiecznych, o jego lepsze życie, o to, by sam zechciał. A te dzieciaki kochają swoją panią Dorotę, ciocię, czasem karcącą i surową, ale tak naprawdę mającą ogromne serce, serdeczność i cierpliwość dla nich. Bo czego potrzebują ci, którzy tu przychodzą? Ania, Kasia, Bartek, Dawid, Piotrek, Grześ czy Natan? – Najbardziej zauważenia – mówią wolontariusze pracujący z dziećmi. I poświęcenia im kilku chwil, by pokazały, jak pięknie coś namalowały, jak posprzątały czy spojrzenia na sprawdzian i zobaczenia ich sukcesu – czwórki i piątki z polskiego.

CZYTAJ DALEJ

Bp Edward Dajczak szczerze o swojej chorobie

2023-02-03 07:26

[ TEMATY ]

depresja

bp Edward Dajczak

ks. Wojciech Parfianowicz/Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

Bp Edward Dajczak zakończył swoją posługę biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego na rok przed koniecznością złożenia urzędu wynikającą z ukończenia 75 lat. W wywiadzie zrealizowanym dla diecezjalnej telewizji internetowej Dobre Media przyznał, że zdecydował się na rezygnację z powodu problemów zdrowotnych - zmagań z depresją oraz atakami stanów lękowych.

Bp Dajczak powiedział, że są to skutki przebytych trzech zakażeń wirusem powodującym COVID.

CZYTAJ DALEJ

Papież do przesiedleńców Sudanie Południowym: bądźcie ziarnami nadziei

2023-02-04 16:51

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

„Jesteście zalążkiem nowego Sudanu Południowego, ziarnem dla żyznego i bujnego rozwoju tego kraju” – powiedział Ojciec Święty spotykając się z osobami przesiedlonymi wewnętrznie w „Hali Wolności” w Dżubie.

Franciszek nie ukrywał, że od dawna pragnął okazać swą bliskość i miłość osobom zmuszonym do opuszczenia swoich domów, co w Sudanie Południowym stało się doświadczeniem powszechnym i zbiorowym. Powodem tej tragedii jest trwający w tym kraju konflikt, ale także klęski żywiołowe. Wezwał do zakończenia wszystkich konfliktów, do poważnego wznowienia procesu pokojowego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję