Reklama

Niedziela Świdnicka

Zapisz dziecko do przedszkola

[ TEMATY ]

przedszkolaki

UM Świebodzice

Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli oraz żłobka, prowadzonych przez miasto Świebodzice. Zapisy dzieci na nowy rok szkolny 2014/15 rozpoczynają się 1 lutego i potrwają do 31 marca 2014 r.

Aby zgłosić swoją pociechę, należy wypełnić kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola lub żłobka. Dokumenty te są do pobrania w kancelariach placówek oraz na ich stronach internetowych:

Reklama

Publiczne Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II
ul. Księcia Bolka 17, 58-160 Świebodzice
tel. 74 666-96-48 <>www.przedszkole2.swiebodzice.pl

Publiczne Przedszkole nr 3 Niezapominajka
ul. Spokojna 3, 58-160 Świebodzice
tel.74 666-96-43
www.przedszkole3.swiebodzice.pl

Żłobek Miejski
ul. Spokojna 3, 58-160 Świebodzice
tel.74 666-96-43/ 42
http://www.przedszkole3.swiebodzice.pl> www.zlobek.swiebodzice.pl

2014-01-31 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powierzył mi serca najmłodszych

Dzisiejszy świat nie sprzyja formowaniu dziecka w duchu wartości chrześcijańskich. Julia, wychowawca jednego z krakowskich przedszkoli, postanowiła zawalczyć o serca najmłodszych. Poznajcie jej historię.

Konsumpcjonizm, uzależnienia, koncentracja na sobie, postmodernistyczny relatywizm… W takim duchu coraz częściej wychowują się najmłodsze pokolenia Polaków. W moim miejscu pracy obserwuję, jak przyjmowanie postaw promowanych przez współczesny świat prowadzi do największego dramatu człowieka: wszechogarniającej samotności i tęsknoty za prawdziwą obecnością – Boga i bliźniego. Odpowiedzenie na te potrzeby wydaje się być najpilniejszą ze spraw.

Moja droga

Od wczesnej młodości rozpoznawałam pragnienie spotkania się z pełnią swojego człowieczeństwa. Doświadczenie trudnych uwarunkowań rodzinnych i społecznych niezwykle negatywnie wpłynęło na procesy zdobywania prawdy o sobie. Logika Boża miłuje się jednak w paradoksach, dlatego też przestrzeń ta stała się doskonałym polem dla działania łaski Pana. Chrystus zaprosił mnie do Swojego Serca, gdzie kształtował moje „ja”. Na pewnym etapie tej drogi Pan zapragnął powierzyć mi najmłodszych, abym we współpracy z łaską, uczyła i wychowywała drugiego człowieka.

Wołanie o miłość

Od pięciu lat pracuję jako wychowawca w krakowskim przedszkolu. Praca ta jest zarówno wielkim darem, jak i jednym z najbardziej odpowiedzialnych zadań. To w pierwszych latach życia dziecko zaczyna rozumieć pojęcia takie jak Bóg, rodzina, miłość, dobroć. Niestety mocno zlaicyzowane środowiska rodzinne są przestrzenią, w której mieszają się różnorodne ideologie i przekonania odbiegające od nauki Chrystusowej.

Jak uświadomić dziecku, że jest ktoś, kto kocha je miłością nieskończoną? Ktoś, kto zawsze chce porozmawiać, ma dla nas czas i zna odpowiedzi na wszystkie pytania? Pragnę objawiać najmłodszym miłość Bożą przy ograniczonym polu działania pracy w świeckiej instytucji i przed tymi wyzwaniami staję jako wychowawca.

W budowaniu właściwego obrazu miłości, Boga i człowieka nie pomaga też postępująca degradacja więzi rodzinnych. Szybująca liczba rozwodów, a co za tym idzie – dzieci wychowywanych przez wujków i ciocie, zamiast mamusie i tatusiów, powoduje wielkie zaburzenia natury psychicznej i emocjonalnej. Pojawia się pytanie: jak komplementarnie wspomóc dzieci i rodziców w tak trudnym czasie? Wsparcie niewątpliwie jest potrzebne. Dorośli i ich pociechy niejednokrotnie szukają pomocy w przedszkolnych salach. Rodzice pragną rozmowy, dzieci przytulenia i namiastki stabilności.

Właściwy kierunek

Po latach pracy w takim środowisku nie robię nic innego jak stawianie kolejnych kroków w kierunku Chrystusa. Zawierzam to wszystko Jemu, a On udziela mi swoich oczu, którymi rozpoznaję Go w wychowankach oraz ich rodzicach. Chrystus zapłakany, pragnący czułości, utulenia, Chrystus kruchy i ufny, zdany na drugiego człowieka – taki ukrywa się Bóg w dziecku. Jest dla mnie szczególną łaską widzieć także Chrystusa cierpiącego, poranionego, złamanego i upokorzonego w rodzicach dzieci, bez względu na to, w co wierzą, jak żyją, kogo starają się udawać. Łaską jest kochać takiego Chrystusa.

Gdy wydaje się nam, że świat stanął na głowie, relacje międzyludzkie ulegają rozkładowi, warto stanąć w obecności Boga i prosić, aby dał nam siłę do tego, byśmy potrafili patrzeć Jego oczami i „siać miłość tam, gdzie panuje nienawiść, wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda, jedność tam, gdzie panuje rozłam”. Być świadkiem Chrystusa i pójść za Nim do końca.

CZYTAJ DALEJ

Prośba o modlitwę w intencji bp Józefa Zawitkowskiego

2020-10-16 13:58

[ TEMATY ]

bp Józef Zawitkowski

diecezja.lowicz.pl

Kuria Diecezjalna Łowicka informuje, że Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski przebywa w szpitalu. Apeluje także o modlitwę w intencji Księdza Biskupa.

- Biskupi, kapłani i osoby życia konsekrowanego proszą o modlitwę w jego intencji. Prośmy Boga o zdrowie dla Księdza Biskupa w naszych parafiach i indywidulanych modlitwach - przekazuje wikariusz generalny Ks. bp Wojciech Osial.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Pamięć jest fundamentem każdej wspólnoty

2020-10-20 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus

Marek Kamiński

Eucharystii przewodniczył o. Józef Łągwa SJ kapelan Solidarności w Szczecinie i Bełchatowie. W liturgii wzięli udział premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, wiceminister Waldemar Buda, posłowie, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości i przyjaciele śp. Marka. Witając przybyłych do świątyni proboszcz o. Remigiusz Recław SJ zwrócił uwagę, że przypadająca 19 października 10 rocznica śmierci Marka Rosiaka, to także 36 rocznica śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Obaj stracili życie z powodu ludzkiej nienawiści. Przypomniał także słowa św. Pawła z Listu do Rzymian (12,21) „Nie daj się zwyciężać złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.

W wygłoszonej homilii Ksiądz Proboszcz powiedział – Całe to wydarzenie pokazuje jak ludzka nienawiść doprowadza do śmierci. Nienawiść rodzi nienawiść. Możemy zatrzymać wspieranie nienawiści tylko odpowiadając krzyżem tak jak Jezus, który też umarł z powodu nienawiści ludzkiej. Zatrzymał ją na krzyżu i nie przekazał jej dalej. Ojcze przebacz im, bo nie rozumieją co czynią - to uczy nas o miłosierdziu i to znaczy zło dobrem zwyciężaj.

Po Mszy św. zgromadzono się w Pasażu Schillera przed budynkiem, gdzie dawnie mieściła się siedziba biura PiS. To właśnie tutaj były członek Platformy Obywatelskiej wtargnął do budynku i zastrzelił Marka Rosiaka asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego i ranił nożem Pawła Kowalskiego. Wicepremier Piotr Gliński odczytał list od prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, w którym pisał – …Mord nie był przypadkowym czynem szaleńca, ale efektem prowadzonej przez lata kampanii nienawiści…

Zabierając głos wicepremier Gliński podkreślił – Pamięć jest fundamentem każdej wspólnoty. Pamięć mówi nam o tym co ważne dla wspólnoty i najważniejsze. A zawsze najważniejsza jest prawda, a więc pamięć i prawda.

Przed tablicą upamiętniającą śmierć Marka Rosiaka, a także na jego grobie na Starym Cmentarzu złożono kwiaty i zapalono znicze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję