Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Parafialne kalendarze

Z nastaniem Nowego Roku zaopatrujemy się w kalendarze. Niektóre parafie naszej diecezji przygotowały autorskie propozycje.

2022-01-07 21:40

[ TEMATY ]

kalendarze

Monika Jaworska

Tak wygląda kalendarz na 2022 rok wydany przez sanktuarium w Szczyrku.

Tak wygląda kalendarz na 2022 rok wydany przez sanktuarium w Szczyrku.

Parafia Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej wydała Hałcnowski Kalendarz na rok 2022, który zawiera zdjęcia autorstwa Andrzeja Rojka oraz myśli bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, informacje dotyczące roku liturgicznego i życia parafialnego oraz 8 świątecznych kartek z hałcnowskimi motywami. Dochód przeznaczą na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w parafii.

Reklama

Równie bogato ilustrowany barwnymi fotografiami jest kalendarz wydany przez sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku na Górce. Salezjanie dołożyli starań, aby uczynić go atrakcyjnym. Już na samej okładce w centrum umieścili wizerunek Pani Szczyrkowskiej, a wokół historyczne i obecne zdjęcia obiektu sakralnego i wydarzeń z nim związanych.

Parafia św. Klemensa w Ustroniu wydała po raz pierwszy Kalendarz Parafialny na 2022 rok. – Przygotowaliśmy go w formie ściennej tak, aby każdy mógł zawiesić go w swoim domu. Oprócz zdjęć nawiązujących do wystroju naszego kościoła, zawiera wspomnienia, święta oraz uroczystości parafialne tak, że żadne ważne wydarzenie nie umknie naszej uwadze – poinformował proboszcz. ks. Wiesław Bajger.

W parafii NSPJ w Bielsku-Białej kalendarze można było otrzymać za darmo. – Naszym pragnieniem jest, aby dotarł on do wszystkich rodzin naszej parafii i tych, którzy przychodzą do naszego kościoła. Dlatego jest on bezpłatny – powiedział proboszcz Marcin Aleksy zachęcając, by go w całości dokładnie przeczytać, zanim zostanie zawieszony na ścianie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W całej Polsce modlitwy i post w intencji pokoju na Ukrainie

2022-01-25 16:24

[ TEMATY ]

modlitwa

Ukraina

post

Monika Jaworska

W kościołach w całej Polsce, ale też w domach prywatnych i siedzibach zgromadzeń zakonnych, czas wypełnią modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie. O taką modlitwę poprosił w niedzielę katolików na całym świecie papież Franciszek.

Wobec Kościoła w Polsce apel ten ponowił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski prosząc, by 26 stycznia był dniem modlitwy i postu w intencji naszego wschodniego sąsiada.

CZYTAJ DALEJ

Papież zaapelował o pokój na Ukrainie: proszę - nigdy wojny!

2022-01-26 10:48

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Na zakończenie audiencji ogólnej w Watykanie, przed odmówieniem modlitwy Ojcze nasz, papież Franciszek zachęcił wszystkich do odmawiania dzisiaj wielokrotnie tej modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.

A teraz zapraszam was abyśmy pomodlili się o pokój na Ukrainie. Powtarzajmy tę modlitwę wielokrotnie w dniu dzisiejszym: prośmy Boga usilnie, aby ta Ziemia mogła zobaczyć rozkwit braterstwa i przezwyciężyć rany, obawy i podziały. Mówiliśmy o Holocauście. Pomyślmy o tym, że ponad 5 mln [osób] podczas ostatniej wojny zostało pozbawionych życia. To naród cierpiący, który cierpiał głód i tyle okrucieństw i zasługuje na pokój! Modlitwy i wezwania, które dzisiaj wznoszą się aż do nieba niech dotkną umysłów i serc odpowiedzialnych w świecie, ażeby przedłożyli dialog i dobro wszystkich ponad prywatne interesy. Proszę: nigdy wojny! Módlmy się o pokój modlitwą Ojcze nasz, jest to modlitwa dzieci, które zwracają się do tego samego Ojca, modlitwa, który czyni nas braćmi, modlitwa braci, którzy błagają o pojednanie i zgodę."

CZYTAJ DALEJ

Bracia grekokatolicy u Matki Bożej Chełmskiej

2022-01-26 13:27

Tadeusz Boniecki

W sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej 23 stycznia została odprawiona Msza św. w obrządku greckokatolickim. Modlitwie we wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich z Pratulina przewodniczył ks. mitrat Stefan Batruch z Lublina. W koncelebrze uczestniczyli też ks. Bogdan Pańczak i ks. Roman Storoniak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję