Reklama

Niedziela Świdnicka

Dziś można skorzystać z dyspensy nie tylko w naszej diecezji

- Informujemy, że bp Marek Mendyk udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych w piątek 31 grudnia 2021 r. wszystkim wiernym diecezji świdnickiej oraz wiernym przebywającym na jej terenie - podała Świdnicka Kuria Biskupia.

[ TEMATY ]

sylwester

dyspensa

ks. Mirosław Benedyk

Herb Biskupa Świdnickiego

Herb Biskupa Świdnickiego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podobne dekrety wydało pozostałych 40 biskupów diecezjalnych w naszym kraju. Tym samym we wszystkich diecezjach Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce, w piątek 31 grudnia 2021, po spełnieniu odpowiednich warunków, będzie można spożywać pokarmy mięsne, a także wziąć udział w zabawie.

W diecezji świdnickiej, aby skorzystać z takiej dyspensy wierny powinien pomodlić się w intencji pokoju w Polsce i na świecie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zgodnie z prawem kanonicznym, wierni powstrzymują się od potraw mięsnych w Środę Popielcową oraz we wszystkie piątki roku. Dotyczy to osób powyżej 14. roku życia.

-----------------------------------------------

Treść dyspensy

Świdnica, dnia 23.12.2021

Ostatni dzień roku pobudza serca wiernych do szczerego dziękczynienia Dobremu Bogu za otrzymane łaski oraz do ufnego zawierzania Opatrzności Bożej nadchodzącego nowego roku. Niech będzie to czas umocnienia więzi z Bogiem i z bliźnimi w duchu chrześcijańskiej miłości i radości.

Udzielam zatem, w oparciu o kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, dyspensy od pokutnego charakteru piątku 31 grudnia br. i od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Proszę wiernych diecezji świdnickiej lub przebywających na jej terenie, którzy skorzystają z dyspensy, o modlitwę w intencji pokoju w Polsce i w świecie.

Z pasterskim błogosławieństwem i życzeniem otwartych serc na łaski ofiarowane nam przez przychodzącego Jezusa

Bp Marek Mendyk, biskup świdnicki

2021-12-31 07:49

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Radosne uwielbienie

Ostatniego dnia 2015 r. do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy przybyło kilkaset osób, aby uczestniczyć w Sylwestrowym Maratonie Chwały oraz rozpocząć Nowy (K)Rok z Jezusem

Wyjątkowa była sylwestrowa noc dla młodzieży przygotowującej się do ŚDM w diecezji toruńskiej, a to za sprawą symboli ŚDM, które w tym czasie nawiedzały Toruń. Kilkaset osób uczestniczyło w Sylwestrowym Maratonie Chwały, który odbył się w dniach 31 grudnia 2015 r. i 1 stycznia w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Reina: co będzie z procesami reform zapoczątkowanymi przez papieża Franciszka?

2025-04-28 19:43

[ TEMATY ]

Watykan

Bazylika św. Piotra

pixabay.com

Co będzie z procesami reform zapoczątkowanymi przez papieża Franciszka? - pytał kard. Baldassare Reina w homilii w czasie Mszy św., jaką odprawił wraz z innymi kardynałami i duchowieństwem Rzymu w bazylice św. Piotra w Watykanie. Była to trzecia Eucharystia w intencji zmarłego papieża Franciszka w ramach Novemdiales - dziewięciodniowego okresu żałoby. Szczególnie zaproszeni byli na nią wierni diecezji rzymskiej, której papież jest biskupem.

Rzym opłakuje swojego biskupa, narodem, razem z innymi stoi w kolejce, by płakać i modlić się, jak owce bez pasterza, mówił wikariusz generalny diecezji rzymskiej. Wskazał, że w dzisiejszych czasach, „gdy świat płonie, a niewielu ma odwagę głosić Ewangelię, tłumacząc ją na wizję możliwej i realnej przyszłości, ludzkość wygląda jak owce bez pasterza”.
CZYTAJ DALEJ

Kolejna debata prezydencka za nami. Wyścig wyborczy nabiera tempa

2025-04-28 23:29

[ TEMATY ]

debata

debata prezydencka

Adobe Stock

Poniedziałkowa debata 13 kandydatów na prezydenta zorganizowana przez "Super Express" trwała prawie trzy godziny.

Debata podzielona została na dwie rundy. W pierwszej rundzie kandydaci zadawali pytania bezpośrednio swoim oponentom. Pytający miał 30 sekund, a odpowiadający 90 sekund. Było też 30 sekund na ripostę. W drugiej rundzie politycy mieli 90 sekund na swobodne wystąpienie
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję