Reklama

Kościół

Challenge kolędowy abp. Grzegorza Rysia

Abp Grzegorz Ryś zaprasza do świątecznego challengu kolędowego. Na czym polega wyzwanie rzucone przez metropolitę łódzkiego i Fundację Orszak Trzech Króli?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Należy nagrać dowolną kolędę, której zaśpiewanie poprzedzone jest słowami “Razem z Orszakiem Trzech Króli zbieramy na edukację w Afryce”.

Reklama

Następnie umieszczamy nagranie w mediach społecznościowych z hasztagami: #OrszakwŁodzi #OrszakdlaAfryki #KoledujmyRazem #OrszakTrzechKroli oraz tym opisem.

Podziel się cytatem

Dalej do challengu należy nominować trzy osoby, które mają 48 godzin, by wziąć udziału w zabawie.

W tym roku dochód zostanie rzeznaczony na pomoc dla szkoły Eastlands, w stolicy Kenii - Nairobi. Eastlands znajduje się w jednej z biedniejszych dzielnic Nairobi - Donholm, a wokół niej są slumsy. Placówka umożliwia kształcenie młodych chłopców w zawodach, które są pożądane na rynku pracy. Dzięki wykształceniu mają oni szansę, by odpowiedzialnie wejść w dorosłość, a także zacząć utrzymywać swoje rodziny.

Jaki jest cel ?

Celem challengu jest zebranie 135 000 zł na sprzęt do dziesięciu stanowisk laboratoryjnych, służących do nauki naprawy silników. Dzięki temu uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności. Pieniądze na pomoc dla Afryki mogą wpłacać nie tylko nominowani, ale także widzowie.

Przebieg akcji można śledzić na stronie na: www.facebook.com/OrszakTrzechKroliLodz

Więcej informacji tutaj: Zobacz

Arcybiskup Grzegorz Ryś nominował:

-> Szkołę i przedszkola "Sternikowe"

-> Zespół "Arka Noego"

-> Wszystkich księży z Łodzi

-> oraz: abp Wojciecha Polaka, Prymas Polski

Każdy może wziąć udział w śpiewanym challengu, a więcz czujmy się nominowani i zróbmy coś dobrego dla bliźnich!

Podziel się cytatem

2021-12-23 17:29

Oceń: 0 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sportowe wyzwanie na pomoc niepełnosprawnym chłopcom

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

challenge

wyzwanie

Fundacja Zostań Aniołem

Chłopcy czekają na naszą pomoc.

Chłopcy czekają na naszą pomoc.

Trwa sportowe wyzwanie, dzięki któremu można pomóc niepełnosprawnym chłopcom ze Strumienia.

Fundacja „Zostań Aniołem” ze Strumienia organizuje akcję #artsportfunchallenge2 (malowanie poprzez bieganie), która wspomoże mieszkańców tutejszego Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame.
CZYTAJ DALEJ

Dobrowolnie poszli na pewną śmierć. Bł. Achilles Puchała i Herman Stępień OFMConv

[ TEMATY ]

patron dnia

pl.wikipedia.org

Bł. Achilles Puchała

Bł. Achilles Puchała

Józef Puchała przyszedł na świat 18 marca 1911 r. we wsi Kosina koło Łańcuta. Wychowywał się w średniozamożnej, rolniczej rodzinie. W gimnazjum wstąpił do Rycerstwa Niepokalanej. W 1927 r. został przyjęty we Lwowie do franciszkanów konwentualnych. Otrzymał zakonne imię Achilles.

Śluby wieczyste złożył w 1932 r., a następnie rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne w Krakowie. W 1936 r. przyjął święcenia kapłańskie i jeszcze przez rok kontynuował studia.
CZYTAJ DALEJ

Misjonarz: w Republice Środkowoafrykańskiej dzieci wybierają między karabinem a instrumentem

2026-07-19 07:33

[ TEMATY ]

misje

misjonarze

siepomaga.pl/brat Benedykt Pączka

W Republice Środkowoafrykańskiej dzieci naprawdę stają przed wyborem: dołączyć do rebeliantów albo pójść do szkoły muzycznej. – Nasza szkoła jest antidotum na wojnę. Mówimy dzieciakom: zostaw broń, weź instrument – powiedział PAP brat Benedykt Pączka, kapucyn, twórca African Music School w Bouar.

PAP: Nazwa African Music School brzmi jak egzotyczna ciekawostka. Czym właściwie jest ta szkoła – elitarnym konserwatorium w afrykańskim buszu, projektem humanitarnym ukrytym pod płaszczykiem sztuki czy raczej świetlicą terapeutyczną dla dzieci z wojenną traumą?
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję