Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Znak jedności. Szkoła ma nowy sztandar

Cieszyńskiej szkole został nadany nowy sztandar.

2021-11-10 20:03

[ TEMATY ]

sztandar

poświęcenie sztandaru

nadanie sztandaru

MJscreen

Modlitwa błogosławieństwa sztandaru.

Modlitwa błogosławieństwa sztandaru.

Uroczystość rozpoczęła się modlitwą w kościele św. Elżbiety z udziałem uczniów i grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich, kompanii honorowej, wojskowych oraz przedstawicieli instytucji i władz różnych szczebli.

Reklama

Modlimy się o obfite błogosławieństwo dla całej społeczności szkolnej. Niech jednoczy się w pracy i służbie dla braci tak, jak dziś ze sztandarem w ręku przychodzi do Boga – Dawcy wszelkiego dobra – powiedział administrator parafii, ks. Tomasz Kotlarski. Wraz z nim modlił się dziekan dekanatu żandarmerii wojskowej ks. podpułkownik Ireneusz Biruś, dziekan dekanatu cieszyńskiego ks. Stefan Sputek i proboszcz parafii ewangelickiej w Cieszynie ks. Marcin Brzóska.

Od dawna sztandar wskazuje drogę. Mojżesz mówił do ludu, któremu przewodził: „Pan jest waszym sztandarem”. Bóg jest nieomylnym drogowskazem do mojej, jako chrześcijanina, wolności. Bóg jest tym, który mnie motywuje do walki, do konsekwentnego, codziennego działania, do zmieniania świata wg Bożej wizji, by był światem pełnym miłości, troski, odpowiedzialności za siebie, drugiego człowieka, za mój kraj, ojczyznę, świat, w którym żyję – podkreślał ks. Marcin Brzóska.

Dalsza część uroczystości odbyła się w placówce. Tam miały miejsce przemówienia zaproszonych gości, a księża pobłogosławili sztandar: – Boże, spraw, aby wszyscy, których ten znak jednoczy, byli wspólnotą pokoju i ochotnie nieśli pomoc innym – modlił się ks. Kotlarski. Dzieci przedstawiły okolicznościowy występ.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

5 powodów, dla których warto się spowiadać

[ TEMATY ]

świadectwo

spowiedź

Adobe Stock

Dlaczego właściwie warto się spowiadać? Bo tego nauczyli mnie rodzice? Bo tak wypada? Nic z tych rzeczy. Oto 5 prawdziwych powodów dla których warto klęknąć do kratek konfesjonału!

1. Uporządkowanie życia

CZYTAJ DALEJ

Zjazd rad parafialnych archidiecezji wrocławskiej

2021-11-27 21:00

Magdalena Lewandowska

Na spotkaniu rad parafialnych archidiecezji obecny był abp Józef Kupny.

Na spotkaniu rad parafialnych archidiecezji obecny był abp Józef Kupny.

Dziś odbył się pierwszy zjazd rad parafialnych naszej archidiecezji. Rozmawiano o funkcjonowaniu rad duszpasterskich, ale też o zadaniach związanych z trwającym synodem, o wyzwaniach współczesnego Kościoła.

- Cieszę się, że jest nas tak dużo, ponad 1/3 parafii archidiecezji wrocławskiej jest reprezentowana – mówił ks. Arkadiusz Krziżok, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii. – Od kilku lat rady duszpasterskie są stałym elementem w życiu parafii. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze i wszędzie rady parafialne funkcjonują tak, jak powinny, ale jest okazja do tego, abyśmy mogli określić ich zadania, bo Synod, który zwołał papież Franciszek, jest ku temu dużą pomocą.

CZYTAJ DALEJ

O Watykanie w... Oławie

2021-11-27 23:46

Aleksandra Rożniatowska i Wojciech Bylica

W ramach autorskich spotkań Magdalena Wolińska-Riedi odwiedziła Oławę. W budynku oławskiego liceum zgromadzili się licznie mieszkańcy miasta, aby wysłuchać opowieści autorki oraz zadać pytania.

Spotkanie prowadzone było przez Piotra Wróbla. Na samym początku Magdalena Wolińska -Riedi opowiedziała słuchaczom o genezie przybycia do Watykanu. Wspominała, jak żyją tam nasi rodacy oraz o tym jak poznała swojego męża- gwardzistę szwajcarskiego. Co ciekawe, prowadzący pytał o szczegóły zapytał o szczegóły związane z pełnieniem tak ważnej i prestiżowej funkcji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję