Reklama

Głos z Torunia

Odkryć tajemnicę św. Józefa

Już po raz trzeci w Toruniu odbyło się Sympozjum Józefologiczne. Słuchaczy gościła parafia św. Maksymiliana Kolbego. 

[ TEMATY ]

św. Józef

Rok św. Józefa

Renata Czerwińska

Spotkanie 23 października rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył bp Józef Szamocki. Następnie zebrani wysłuchali konferencji oraz świadectw. 

Reklama

Ks. prof. dr. hab. Mirosław Mróz zatrzymał się nad tajemnicą milczenia św. Józefa. Cisza Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny jest wymowną, chroniącą tajemnicę i działanie Ducha Świętego.

Ks. dr Sławomir Tykarski w licznych przykładach wyjaśnił, czego współcześni mężczyźni mogą uczyć się od św. Józefa, by tak jak on zachować męstwo w obliczu wyzwań, a co więcej, podchodzić do nich twórczo. Nie zabrakło omówienia prac naukowych, podejmujących problemy współczesnego ojcostwa. 

Na wzmianki o św. Józefie zawarte w "Zapiskach więziennych" Prymasa Tysiąclecia zwrócił uwagę dk. prof. dr. hab. Waldemar Rozynkowski, natomiast józefitka, s. Bartłomieja, opisała charyzmat Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa oraz podzieliła się świadectwem działania świętego patrona.

Reklama

Na zakończenie zebrani zostali powierzeni wstawiennictwu św. Józefa.2021-10-23 15:21

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sarnaki pielgrzymowali do św. Józefa

Niedziela podlaska 14/2017, str. 6

[ TEMATY ]

pielgrzymka

św. Józef

Archiwum pielgrzymów

Piesza Nowenna to czas błogosławiony, gdyż poprzez swój udział mogliśmy głosić innym Chrystusa, nie tylko słowem, ale i konkretną postawą – mówili jej uczestnicy

Piesza Nowenna to czas błogosławiony, gdyż poprzez swój udział mogliśmy głosić innym Chrystusa, nie tylko słowem, ale i konkretną postawą – mówili jej uczestnicy

Tradycją naszej sarnackiej parafii jest piesza Nowenna ku czci św. Józefa. Także w tym roku, od 10 do 18 marca br., grupa parafian pielgrzymowała z kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika do kaplicy w Lipnie pw. św. Józefa.

CZYTAJ DALEJ

Nawrócenie – twoja decyzja

2021-12-06 08:21

[ TEMATY ]

nawrócenie

Karol Porwich/Niedziela

Wychowałam się w katolickiej rodzinie. Istnienie Boga było dla mnie wiadome od samego początku, jednakże nie praktykowałam wiary. Raczej kończyła się ona na samej świadomości, że On jest. Rzadko chodziłam do Kościoła, praktycznie w ogóle. Tylko wtedy, kiedy naprawdę musiałam. A spowiedź? Nawet nie było o tym mowy... Zapraszamy do przeczytania 2 świadectw nawrócenia!

Nawrócenie – twoja decyzja

CZYTAJ DALEJ

Radom: noc konfesjonałów w ośrodkach duszpasterskich

2021-12-06 19:10

[ TEMATY ]

konfesjonał

Artur Stelmasiak

Dwa ośrodki duszpasterskie organizują noc konfesjonałów w racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To już stała praktyka adwentowa w wielu polskich parafiach.

Noc konfesjonałów daje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla tych osób, którym trudno było skorzystać ze spowiedzi w czasie parafialnych rekolekcji adwentowych. 15 grudnia będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu. Będzie można to uczynić w godzinach od 19.30 do 24.00. Spowiadać będzie dwóch duszpasterzy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję