Reklama

Aspekty

Spotkać młody Kościół

KSM-owicze z naszej diecezji wybrali się na pielgrzymkę do Zabawy, gdzie znajduje się sanktuarium ich patronki bł. Karoliny Kózkówny. Po drodze zwiedzili Kraków.

[ TEMATY ]

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

archiwum KSM

Pierwotnie miał to być wyjazd na Wielką Chwałę, ogólnopolski zlot KSM. Niestety, wydarzenie musiało zostać odwołane. To jednak nie przeszkodziło młodym diecezjanom w spotkaniu ze swoją patronką. 

Na tym nie skończył się aktywny weekend diecezjalnego KSM. Jego przedstawiciele pojechali do Torunia, do redakcji TV Trwam i Radia Maryja. W TV Trwam wystąpili w programie Westerplatte Młodych. Temat odcinka brzmiał: Wierzący niepraktykujący. Jak pokazać innym Pana Boga? Natomiast na radiowej antenie można ich było usłyszeć w audycji Czas Wzrastania. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

2021-09-27 09:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi gotowi do jubileuszu

[ TEMATY ]

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży niesie w sobie element, który skupia młodych ludzi we wspólnocie Kościoła i sprawia, że są formowani, otrzymują propozycję i możliwości do tego aby wzrastać – powiedział w czasie konferencji prasowej przed głównymi obchodami 30. rocznicy reaktywacji KSM bp Marek Solarczyk.

Delegat Episkopatu ds. KSM podkreślił, że KSM niesie w sobie ogromne dziedzictwo tego, co wpisane jest we wspólnotę Kościoła. Pomaga to wzrastać, jak mówi samo zawołanie KSM-owiczów „przez cnotę, naukę i pracę Bogu i Ojczyźnie służyć – gotów!”. Bp Solarczyk podkreślił, że w KSM-ie odnaleźć można wyjątkowy motyw, jeśli chodzi o formalne, instytucjonalne zaznaczenie, zaangażowania młodych, aby wszystko, co przeżywają we wspólnocie z innymi wyrazić w tym, co ich otacza – we wspólnocie Kościoła i Ojczyzny oraz w środowiskach, w których się znajdują. - To niesamowicie cenne i ważne. Podkreśla wagę młodych ludzi, którzy odkrywają sens i wartość swojego życia nie tylko przez to, że ich nazywamy nadzieją Kościoła, ale dlatego, że rzeczywiście tę nadzieją rozwijają i ją przeżywają – zaznaczył bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej. Przypomniał także słowa św. Jana Pawła II, który apelował, aby młodzi nie rezygnowali ze swoich ideałów. - To najbardziej fundamentalna prawda związana z działalnością i rolą KSM-u. Chodzi o to, aby młodzi mogli te ideały w sobie umocnić, by razem je przeżywając, potrafili rozwinąć wszystko, co będzie ich kształtowało i rozwijało wspólnotę Kościoła – wskazał bp Solarczyk i dodał, że z perspektywy Ojczyzny, patrząc na działalność KSM-u, jest wielka nadzieja, iż kiedy zakończy się udział młodych w KSM-ie, nie zakończy się ich troska o to, co się dzieje w Kościele w naszej Ojczyźnie.

CZYTAJ DALEJ

Czy wiara chroni przed lękiem?

Niedziela Ogólnopolska 19/2022, str. 12-13

[ TEMATY ]

duchowość

Adobe Stock, montaż: Anna Wiśnicka

Lęk jest zbyt ludzką sprawą, żeby się nią nie zajmowała Biblia, i zbyt Bożą, żeby Bóg zostawił człowieka bez jakichkolwiek wskazówek.

To, co Pismo Święte mówi na temat lęku, można zawrzeć w co najmniej czterech myślach.

CZYTAJ DALEJ

Obchody 38. rocznicy porwania i męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

2022-10-06 18:50

[ TEMATY ]

rocznica

śmierć

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Ośrodek Dokumentacji Życia i Kultu Księdza Jerzego Popiełuszki

19 października minie 38 lat od daty męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po raz czwarty obchodzony będzie wtedy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Uroczysta Msza Święta rocznicowa z modlitwą o kanonizację męczennika odprawiona zostanie 19 października o godzinie 18:00 w żoliborskim kościele Świętego Stanisława Kostki.

Obchody rocznicy rozpoczną się w Sanktuarium Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie 16 października o godzinie 19:00 pokazem spektaklu teatralnego “POKONAĆ PIEKŁO” w wykonaniu teatru „Nie teraz”. Widowisko wystawione na scenie Domu Amicus w parafii św. St. Kostki, wyreżyserowane przez Tomasza Żaka ukazuje mistyczną rozmowę Bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Św. Andrzeja Boboli. Premiera spektaklu miała miejsce przed miesiącem, w Suchowoli, podczas 75 rocznicy urodzin bł. ks. J. Popiełuszki. Partnerem wydarzenia jest białostocki oddział IPN. Po zakończeniu spektaklu uczestnicy zaproszeni są do wieczornego zwiedzania muzeum księdza Popiełuszki z przewodnikiem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję