Reklama

Aspekty

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio przed wakacjami zakończyła jubileuszowy piąty rok formacji. Przed nią inauguracja szóstego roku, która odbędzie się we wspomnienie św. Ojca Pio 23 września z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego. O nowym programie i duchowym dziecięctwie św. Ojca Pio opowiada opiekun grupy ks. Krzysztof Hojzer.

[ TEMATY ]

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio

Kamil Krasowski

Obecność św. Ojca Pio wśród nas jest bardzo mocno wyczuwalna i namacalna, chociaż dla mnie największym cudem jest wciąż rosnąca frekwencja ludzi na nabożeństwach - mówi ks. Krzysztof Hojzer

Obecność św. Ojca Pio wśród nas jest bardzo mocno wyczuwalna i namacalna, chociaż dla mnie największym cudem jest wciąż rosnąca frekwencja ludzi na nabożeństwach - mówi ks. Krzysztof Hojzer

Kamil Krasowski: - Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio przed wakacjami zakończyła jubileuszowy piąty rok formacji. Przed wami inauguracja szóstego roku, która odbędzie się we wspomnienie św. Ojca Pio 23 września z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego. Proszę powiedzieć jak zapowiada się program nowego roku ?

Ks. Krzysztof Hojzer: .. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu Bogu za ten czas łaski. Szósty rok, to oczywiście kontynuacja trzyletniego programu duszpasterskiego i pogłębienie tematu: Posłani w pokoju Chrystusa” wraz z mottem biblijnym: „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 57) ale ten rok ma wyjątkowy charakter dla Czcicieli św. ojca Pio. Przygotowujemy się do 20. rocznicy kanonizacji czcigodnego ojca Pio. Z tej okazji został ogłoszony jubileusz, w którego otwarciu w San Giovanni Rotondo uczestniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro. Zakończy się on 16 czerwca przyszłego roku, kiedy minie dokładnie 20 lat od zaliczenia Ojca Pio w poczet świętych. Nie zabraknie więc i w tym roku podstawowych form formacyjnych, które zalecał Święty.

Reklama

Ojciec Pio wychowuje nas do wiary dojrzałej i odpowiedzialnej. To co wyróżnia się w tej duchowości to wyraźne przejście od pobożności indywidualnej do duchowości wspólnotowej. Grupy modlitewne Ojca Pio, jak słusznie podkreśla brat Luciano Lotti, który służył jako ministrant do Mszy odprawianych przez o. Pio. Sprawował z nim też ostatnią Eucharystię „odznaczają się gotowością do służenia innym, rozwijając nowe formy modlitwy, dostosowane do potrzeb młodych a także do szczególnych sytuacji, do różnego rodzaju zranień”. W programie naszej formacji nie zabraknie comiesięcznych wieczorów modlitewnych z modlitwą o uwolnienie od działań złego ducha, o błogosławieństwo rodzin, dzieci, a także o dar licznych uzdrowień duszy i ciała. Włączamy się bardzo mocno w działania upowszechniające kulturę chrześcijańską poprzez organizacje wieczora wszystkich świętych czy wieczora modlitwy za zmarłych pod hasłem; „Czyścimy czyściec ze św. o. Pio.”Już dzisiaj zapraszamy na warsztaty Biblijne „LECTIO DIVINA; "Godzinę Świętą pokuty i wynagrodzenia"; Różaniec Rodziców za dzieci. W tym roku odbędą się dwie noce adoracji i wspólnej modlitwy rodziców za dzieci i dzieci za rodziców. Zapraszamy na nasze coroczne rekolekcje. Nie zabraknie również licznych dni skupienia i pielgrzymki do San Giovanni Rotondo. Nasza grupa niesie pomoc na wieloraki sposób, angażując się na wielu frontach przy parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego pełniąc posługę animatorską dla grup młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, formacji lektorskiej, itp. Bierze również czynny udział w resocjalizacji osadzonych w areszcie w Zielonej Górze, staje grupą modlitwy wystawienników w czasie posługi egzorcysty.

- Jak można dołączyć do grupy i zostać duchowym dzieckiem ojca Pio ? Dlaczego warto to zrobić ?

.. Jest to proste, wystarczy zgłosić księdzu swoją wolę przystąpienia do takiej grupy. Przywilejem członków Grupy jest to, że stają się duchowymi synami i córkami OJCA PIO i zostają objęci Jego opieką z nieba. Obiecał to Ojciec Pio, gdy mówił: „Przyjmuję cię chętnie za mego syna duchowego, ale pod warunkiem, że będziesz zawsze szlachetnie postępował i dawał dobry przykład życia chrześcijańskiego”.

Reklama

- Ilu członków liczy obecnie grupa ?

.. Na dzień dzisiejszy jest nas ponad 2000 osób.

- Jakie są najważniejsze duchowe wskazania Ojca Pio dla swoich duchowych dzieci ?

.. Zgodnie ze wskazaniami Ojca Pio, uczestnik Grupy Modlitewnej powinien:

1. Każdego wieczoru (lub w ciągu dnia) odmówić jakąś dowolną modlitwę w aktualnych intencjach.

2. Raz w miesiącu spotkać się z innymi członkami Grupy, w kościele na Mszy św.

3. Przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej częściej, przeczytać fragment Pisma św. i wyciągnąć dla swego życia dobre postanowienia.

4. Starać się żyć w łasce uświęcającej. Wolność od grzechu ciężkiego upoważnia do posilania się Ciałem Chrystusa w Komunii św.

5. Przynajmniej raz w miesiącu poświęcić trochę czasu na modlitwę adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji albo obecnym w tabernakulum.

6. Starać się praktykować w otoczeniu bratnią miłość.

7. W miarę swoich możliwości włączyć się w spełnianie dobrych dzieł. Modlitwa znajduje swoje dopełnienie w dziełach miłości.

Decyzja więc o udziale w Grupie Modlitwy Ojca Pio powinna nastąpić po głębokim namyśle, aby przyjęte dobrowolnie obowiązki były spełniane chętnie i z radością.

- Znane są liczne przypadki cudownych łask, których dostępują członkowie grupy, a także osoby w których intencjach zanoszone są modlitwy do Boga przez św. Ojca Pio. Jakich łask dostępują czciciele Stygmatyka z Pietrelciny ?

.. Praktycznie po każdym nabożeństwie są znaki i dowody szczególnego orędownictwa św. Ojca Pio. Już w 2015 roku w parafii p.w. Ducha Świętego został zarejestrowany cud uzdrowienia z raka kości. Wiemy także o uzdrowieniu z nowotworu piersi. Bardzo dużo łask otrzymują kobiety, które nie mogą mieć dzieci. Przez wstawiennictwo św. Ojca Pio otrzymują dar potomstwa i to w sposób naprawdę zaskakujący, bez interwencji medycznej. Otrzymaliśmy piękne świadectwo od jednej Pani, że jest w szóstym tygodniu ciąży, chociaż wcześniej lekarze nie dawali jej na to żadnych szans. Jedna z kobiet przed świętami miała zagrożenie utraty dziecka, jednak dzięki modlitwom do św. Ojca Pio, wszelkie niebezpieczeństwo minęło. Inna pani, która znalazła się na OIOM-ie w wyniku zapalenia rdzenia pnia mózgu została wybudzona i na dzień dzisiejszy jest z nią wszystko w porządku. Kolejna osoba w czasie naszych rekolekcji miała tak złe wyniki badań, że lekarze nie dawali jej już żadnej nadziei. Po rekolekcjach znajoma tej osoby podzieliła się z nami świadectwem, że wyniki tej pani poprawiły się w stu procentach. Cudów jest naprawdę bardzo dużo. Nie ma nabożeństwa, podczas którego nie byłoby jakiejś szczególnej interwencji. Ojciec Pio dba zwłaszcza o pokój. Uzdrawia poranione relacje w rodzinach, a także chroni przed zagrożeniami duchowymi. Przyjeżdża do nas młodzieniec, który miał duże problemy z alkoholem i narkotykami, natomiast dzisiaj, jako wolny człowiek dziękuje Bogu za dar uwolnienia. Bardzo dużo pięknych nawróceń dokonuje się w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze, zresztą panowie przychodzą na nasze nabożeństwa regularnie. Jest dużo osób, które na nowo wchodzą w przestrzeń Kościoła, wiary, modlitwy. Jest bardzo dużo świadectw, które nas budują, to są dowody – jak powiedział św. Ojciec Pio – że więcej będzie pomagał po śmierci niż za życia. Świadczy o tym obietnica, którą złożył swojemu synowi duchowemu Emanuele Brunatto, mówiąc że tam gdzie chce bardzo być i pomagać wysyła swoją rękawicę. Dlatego jestem przekonany o tym, że obecność właśnie tej relikwii w naszej wspólnocie modlitewnej nie jest przypadkowa. Obecność św. Ojca Pio wśród nas jest bardzo mocno wyczuwalna i namacalna, chociaż dla mnie największym cudem jest wciąż rosnąca frekwencja ludzi na nabożeństwach.

2021-09-08 11:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolejny rok formacji Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio

[ TEMATY ]

Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio

ks. Krzysztof Hojzer

Karolina Krasowska

Ks. Krzysztof Hojzer zaprasza do udziału w kolejnym roku formacji Diecezjalnej Grupy św. Ojca Pio

Ks. Krzysztof Hojzer zaprasza do udziału w kolejnym roku formacji Diecezjalnej Grupy św. Ojca Pio

Ks. Krzysztof Hojzer, opiekun Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio zaprasza do uczestnictwa w nowym, piątym roku formacji grupy. Jego uroczysta inauguracja odbędzie się 23 września w odpust św. Ojca Pio w parafii pw. św. Alberta w Zielonej Górze.

https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/1263550423997243

CZYTAJ DALEJ

Argentyna: feministki zamordowały dziecko, które wcześniej nosiły z sobą w marszach proaborcyjnych

2021-12-06 14:45

[ TEMATY ]

śmierć

Karol Porwich/Niedziela

Wielki wstrząs w Argentynie wywołała wiadomość o zamordowaniu 5-letniego chłopca przez parę lesbijską, która wcześniej nosiła go z sobą w marszach popierających aborcję. Na zdjęciach i filmikach w internecie widać małego uśmiechniętego Lucio z siniakami na twarzy i z unieruchomioną prawą dłonią wskutek złamania palców. O całej sprawie napisał 2 grudnia na swoim Twitterze argentyński politolog i znawca tematyki gender Agustín Laje.

Podobny wpis zamieściła tegoż dnia na Twitterze organizacja obrony życia Partido Celeste Provida (Niebiańska Partia w Obronie Życia). Również ona zwróciła uwagę na liczne obrażenia na ciele dziecka, podkreślając, że chociaż “miało ono złamania, ślady pobicia, było katowane, to jednak dla «zielonych» nie miało to znaczenia. Obłudnicy”.

CZYTAJ DALEJ

Czas dla katechetów

2021-12-06 16:51

ks. Łukasz Romańczuk

Konferencję wygłosił ks. Mariusz Szypa

Konferencję wygłosił ks. Mariusz Szypa

W trzech terminach ponad 400 katechetów wzięło udział w Adwentowym Dniu Skupienia organizowanym przez Wydział Katechetyczny przy współpracy z DODN-em.

Celem naszego spotkania jest formacja permanentna. Każdego roku dbając o formację duchową katechetów, organizujemy adwentowe i wielkopostne dni skupienia. Nie brakuje także formacji intelektualnej - mówi ks. Mariusz Szypa, dyrektor Wydziału Katechetycznego i dodaje: Bycie katechetą nie jest łatwym zadaniem. Widzimy, jak wiele środowisk chce pozbyć się katechezy z przestrzeni szkolnej. Na naszym dniu skupienia chcemy pokazać wszystkim katechetom, że są ważni i potrzebni, a ich praca cenna w formowaniu religijnym młodego pokolenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję