Reklama

Kościół

Kraków-Łagiewniki: informacje przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia

Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, pielgrzymi będą mogli łączyć się z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia jedynie poprzez transmisje telewizyjne i internetowe – informują gospodarze łagiewnickiego sanktuarium w komunikacie przekazanym mediom. Hasłem tegorocznego Święta Miłosierdzia są słowa: „Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”.

[ TEMATY ]

miłosierdzie

Łagiewniki

Boże Miłosierdzie

Mazur/episkopat.pl

Hasło tegorocznych obchodów zostało zaczerpnięte z Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. „Ta modlitwa jest odmawiana w Bazylice Bożego Miłosierdzia na każdej Mszy świętej, a w czasie pandemii także podczas Godziny Miłosierdzia” – czytamy w komunikacie.

Gospodarze sanktuarium dodają, że kiedy wybuchła pandemia koronawirusa, słowa Aktu odczytali jako najwłaściwsze, by błagać Pana Boga o ratunek dla świata. Zostały one także umieszczone na pamiątkowym obrazku, który – w duchu łączności z Łagiewnikami – jest wysyłany do czcicieli Bożego Miłosierdzia.

Reklama

„Tegoroczne Święto Miłosierdzia będzie na pewno inne niż poprzednie. Chociaż do Łagiewnik nie przybędą tysiące wiernych, dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej je przygotować i dotrzeć z przekazem do wszystkich, którzy na to czekają” – piszą duszpasterze.

Jak przypominają, w ramach przygotowań zewnętrznych na łagiewnickiej wieży umieścili obraz Pana Jezusa Miłosiernego, który w Święto Miłosierdzia znajdował się zawsze na ołtarzu polowym, do setek czcicieli Bożego Miłosierdzia wysłali już pamiątkowy obrazek Jezusa Miłosiernego z Aktem zawierzenia, a młodzi w przestrzeni internetu dzielą się cytatami z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny. „To wszystko sprawia, że pomimo pewnego oddalenia, jednak trwamy w jedności. Tak też będzie w najbliższą Niedzielę Miłosierdzia” – zapewniają.

Ze względu na obowiązujące ograniczenia dotyczące zgromadzeń religijnych oraz w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, zapraszają do uczestnictwa w Święcie Miłosierdzia dzięki przekazowi medialnemu.

Reklama

W sobotę o godz. 22.25 w TVP 3 (pasmo ogólnopolskie) odbędzie się nabożeństwo Droga Miłosierdzia z bazyliki. W niedzielę o godz. 7.00 w TVP1 – Msza święta z Kaplicy Klasztornej. O 10.00 w TVP1 i TVP POLONIA - Msza święta z Bazyliki pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego. O 15.00 w TV TRWAM – Godzina Miłosierdzia.

Podziel się cytatem

Msze święte w Niedzielę Miłosierdzia będą odprawiane w Bazylice o północy, o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.30, 16.00 oraz 18.00; w Kaplicy Klasztornej o godz. 7.00, 8.30, 12.00 (po angielsku), 13.00 (po hiszpańsku), 19.00. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z bazyliki będą transmitowane przez internetowe Radio i Telewizję Miłosierdzie na stronie www.milosierdzie.pl.

Msza św. z Kaplicy Klasztornej będzie transmitowana na stronie faustyna.pl

Bazylika Bożego Miłosierdzia będzie otwarta ale z ograniczonym dostępem dla wiernych - w czasie Mszy św. nabożeństw w świątyni może przebywać jedynie 5 osób, więc praktycznie możliwy jest udział tylko kilku wiernych zaangażowanych w liturgię. W pierwszej kolejności mogą więc do bazyliki wejść osoby, które mają zamówioną terminową Mszę św. i okażą obrazek potwierdzający ten fakt.

W Kaplicy Klasztornej z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny będzie jedynie możliwość krótkiej modlitwy przy wejściu do kaplicy dla ograniczonej liczby osób.

Sanktuarium już dziś zaprasza wszystkich do Łagiewnik na 23 sierpnia 2020 roku na Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia, która odbywa się od 2014 r. w niedzielę po rocznicy konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. „Ufamy, że ustaną już wtedy zagrożenia spowodowane pandemią i będzie to nasze dziękczynienie Bożemu Miłosierdziu za przeżyte doświadczenie czasu obecnego” – czytamy.

2020-04-17 12:51

Ocena: +2 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Iskra Bożego Miłosierdzia" w diecezji świdnickiej

[ TEMATY ]

miłosierdzie

Świdnica

Bp Adam Bałabuch

Biskup Adam Bałabuch, pracownicy świdnickiej Kurii Biskupiej, dzieci z gronem pedagogicznym z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy oraz duszpasterze i wierni parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie, św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach, a także wszystkich parafii w Kłodzku modlili się na ulicach miast, 28 września, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa ta, odbyła się w ramach międzynarodowej akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia”.

W Świdnicy po raz pierwszy w tym roku, modlitwę tę zainicjował bpiskup Adam Bałabuch wraz z pracownikami świdnickiej Kurii Biskupiej. Natomiast po raz drugi przedszkolaki z gronem pedagogicznym z Przedszkola Publicznego Sióstr Prezentek w sąsiedztwie domu zakonnego przy ul. Piekarskiej.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Rzym: zmarł najstarszy z kardynałów

2021-07-29 19:22

[ TEMATY ]

kardynał

Rzym

zmarły

Vatican News

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Dzisiaj o godz. 12.48 w Infirmerii Generalnej Jezuitów zmarł w wieku 98 lat kardynał Albert Vanhoye SJ. Obecnie najstarszym purpuratem jest emerytowany prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji narodów, Słowak 97-letni kardynał Jozef Tomko.

Kardynał Albert Vanhoye, SI, były rektor Papieskiego Instytutu Biblijnego i były sekretarz Papieskiej Komisji Biblijnej, urodził się 24 lipca 1923 r. w Hazebrouck, w diecezji Lille, w północnej Francji, na granicy z Belgią. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił 11 września 1941 r. w Le Vignau, pierwsze śluby zakonne złożył 15 listopada 1944 r., a święcenia kapłańskie przyjął 26 lipca 1954 r. w Enghien (Belgia) z rąk bpa Henri Duponta, biskupa pomocniczego Lille. Uzyskał papieską dyspensę od świąceń biskupich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję