Reklama

Niedziela Częstochowska

Katechezy z Janem Pawłem II

Jasnogórski Instytut Maryjny zaprasza na szóste spotkanie z cyklu „Wieczory Maryjne. Katechezy z Janem Pawłem II”, które odbędzie się w niedzielę 10 października 2019 r. Celem spotkania jest, jak zawsze, poszukiwanie związków i aktualności papieskiego wezwania z 1979 r.

[ TEMATY ]

spotkanie

Mazur/episkopat.pl

Jasna Góra

Jasna Góra

Będzie to już przedostatnie spotkanie z jasnogórska katechezą św. Jana Pawła II w czasie jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny w 1979 r. Poprowadzą je mariolog – dr Wincenty Łaszewski i o. Wojciech Dec, paulin.

Spotkanie rozpocznie się w Sali Różańcowej o godz. 19.30. Temat rozważań brzmi: „Milenijny Akt Oddania mówi o Niewoli Maryi”. Pytanie o wolność, którą obdarzył nas Bóg. O godz. 21.00 rozpocznie się Apel Jasnogórski.

2019-11-05 13:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kalwaria Pacławska: rozpoczęło się 10. Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych

[ TEMATY ]

spotkanie

Bożena Sztajner/Niedziela

Pod hasłem „Układ otwarty” w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla rozpoczęło się 10. Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Bierze w nim udział 140 osób, które przyjechały głównie z Podkarpacia oraz z Warszawy, Wrocławia i Dąbrowy Górniczej.

„Układ otwarty to układ miłości trwający między Bogiem, Jezusem i Duchem Świętym. W tą relację możesz być wpisany właśnie Ty, do tego Bóg nieustannie Cię zaprasza. Na miłości bowiem opiera się cała wiara. Każdy z nas jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Taka też jest relacja z Bogiem. On chce być blisko nas, tęskni i zawsze czeka aż będziemy gotowi odpowiedzieć na Jego pukanie” – tak organizatorzy wyjaśniają temat tegorocznego Zimowego FSM-u.

CZYTAJ DALEJ

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św. O. Pio

2021-09-23 13:06

[ TEMATY ]

O. Pio

o. Jerzy Tomziński

Marian Sztajner/Niedziela

„Gapiłem się na Niego, ja nie dałem rady tak długo się modlić. Człowiek bardzo cierpiący i bez przerwy modlący się na różańcu” – do osobistych spotkań ze świętym, powraca wieloletni generał Zakonu Paulinów, 103-letni o. Jerzy Tomziński.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI

CZYTAJ DALEJ

Biskupi Europy: tylko Chrystus jest prawdziwą nadzieją Europy!

2021-09-26 12:39

[ TEMATY ]

Europa

Karol Porwich/Niedziela

Nasz głos nie jest potężny, ale niesie ze sobą echo wielu wieków: istnieje tylko jedno imię, które należy głosić ze wszystkich dachów świata: Jezus Chrystus. On jest prawdziwą nadzieją Europy, bowiem jest prawdą, a tylko prawda czyni wolnymi - napisali przewodniczący europejskich episkopatów w przesłaniu do wszystkich mieszkańców Europy.

Członkowie Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), którzy w minionych dniach obradowali w Rzymie w ramach zebrania plenarnego w 50. rocznicę utworzenia tego gremium, skierowali przesłanie do wszystkich mieszkańców Europy. Przypomnieli w nim, że istotą Kościoła i wszelkich podejmowanych w nim działań, a także odpowiedzią na wyzwania, z jakimi mierzy się współczesnie kontynent europejski, musi być głoszenie Chrystusa i absolutna wierność Jego nauczaniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję