Reklama

Kościół

Poniedziałki u Świętego Pawła

– Jak Zacheusz, który wszedł na sykomorę, by spotkać Boga, tak i my proponujemy Biblijne poniedziałki u Świętego Pawła, aby każdy mógł doświadczyć Boża żywego, nawrócić się i przed tabernakulum odpowiedzieć Bogu swoim życiem – powiedziała „Niedzieli” Joanna Gawęda, organizatorka Warsztatów Biblijnych u Świętego Pawła, 4 listopada br. podczas pierwszego spotkania w księgarni Świętego Pawła przy ul. 7 Kamienic 23 w Częstochowie.

[ TEMATY ]

spotkanie

Beata Pieczykura/Niedziela

Beata Pieczykura/Niedziela

Metoda czytania Słowa Bożego „Jezus Droga, Prawda i Życie”, którą zaproponował Rodzinie Świętego Pawła jej założyciel – bł. Jakub Alberione, jest adresowania dla wszystkich pragnących wejść w stałą relację ze Słowem Boga. Warsztaty prowadzili pauliści ks. Marcin Romanowski, ks. Przemysław Kosior i ks. Mariusz Górny. Była również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz rozmowy z kapłanami. Jednym patronatów medialnych był Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Reklama

Biblijne poniedziałki będą się odbywać w pierwsze poniedziałki miesiąca w księgarni Świętego Pawła przy ul. 7 Kamienic 23 w Częstochowie w godzinach 17.15-19.00.

Najbliższy to 2 grudnia – analiza tekstu Łk 1, 26-38: „Oto poczniesz i urodzisz syna i nadasz Mu imię Jezus”.

Więcej w wydaniu papierowym „Niedzieli Częstochowskiej”

2019-11-05 10:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie ze świadkiem życia św. Jana Pawła II

W kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie przedstawiciele 31 parafii naszej archidiecezji, instytucji archidiecezjalnych i seminarium spotkali się z abp. Mieczysławem Mokrzyckim, metropolitą lwowskim

Spotkanie, które odbyło się 28 kwietnia br., rozpoczęło się modlitwą „Regina coeli”, której przewodniczył Jego Magnificencja ks. kan. dr Krzysztof Łuszczek, rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, następnie zgromadzonych powitał bp Henryk Wejman, w uroczystości brał udział także bp Marian Błażej Kruszyłowicz.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: trwa 37. pielgrzymka małżeństw i rodzin

2021-09-26 12:42

[ TEMATY ]

Jasna Góra

rodzina

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem: „Pójdźcie do Józefa” na Jasnej Górze trwa 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Stanowi centralne w Polsce obchody Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris laetitia. Jest okazją do podkreślenia niezastąpionej roli rodziny oraz znaczenia więzi wspólnotowych między rodzinami. Centralnym jej punktem będzie Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego.

Dzisiejszy dzień od godz. 9.00 rozpoczęło spotkanie w Sali o. Kordeckiego. W jego ramach zaplanowano m.in. konferencję Moniki i Marcina Gomułków – o małżeńskich potrzebach; o Roku Rodziny mówić będzie ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP; temat wsparcia dla rodzin w specjalistycznych poradniach rodzinnych podejmie ks. Paweł Landwójtowicz, wykładowca na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję