Reklama

Zaproszenia

Giżycko: plenerowe widowisko pasyjne – Misterium Męki Pańskiej

ZAPRASZAMY Ciebie i Twoich Przyjaciół na wielkie plenerowe widowisko pasyjne

W sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, 8 kwietnia 2017 roku w godz.: 20:00 – 21:30, na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku, w miejscu, gdzie w roku 1009, podczas kolejnej wyprawy misyjnej na Prusy, poniósł śmierć męczeńską mnich benedyktyński i biskup św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, zostanie odegrane wielkie plenerowe widowisko pasyjne – Misterium Męki Pańskiej, wg scenariusza i w reżyserii ks. Mariusza Pawliny.

W inscenizacji weźmie udział ponad sto osób w różnym przedziale wiekowym. W historyczne postaci wcielą się aktorzy – amatorzy, mieszkańcy Giżycka i okolic.

W pierwszej części widowiska widzowie będą świadkami kilku wydarzeń z publicznej działalności Chrystusa. Druga część inscenizacji wprowadzi w wydarzenia bezpośrednio związane z Pasją, a następnie z Paschą Pana.

Reklama

W celu zrealizowania koncepcji widowiska zostanie przygotowana odpowiednia scenografia: przestrzenna zabudowa części wzgórza, rekwizyty, dekoracje, kostiumy, oświetlenie, nagłośnienie.

Przebiegowi odgrywanych wydarzeń będą towarzyszyć piękne ilustracje muzyczne i efekty dźwiękowe.

Udział w Misterium Męki Pańskiej będzie z całą pewnością wielkim i ważnym wydarzeniem, niepowtarzalnym doświadczeniem artystycznym i ogromnym przeżyciem duchowym, przygotowującym do świąt Wielkiej Nocy dla wszystkich, którzy podejmą trud przygotowania i uczestniczenia w nim, ale przede wszystkim będzie ono wielkim dziękczynieniem Bogu za zbawcze dzieło Jego Syna.

2017-03-27 14:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczepienie na zniechęcenie

Wściekłe brzęczenie komórki wyrywa cię z błogiego snu. Wyciągasz rękę i w ostatniej chwili łapiesz niesforny telefon, zanim ten - napędzany alarmem wibracyjnym - samodzielnie opuści powierzchnię stolika…

CZYTAJ DALEJ

Czy szanuję dzień święty jako szczególny dzień budowania relacji z Bogiem?

2023-01-07 14:59

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 30-34.

Sobota, 4 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

„Samobójstwo w optyce katolickiej” – książka o pomocy osobom w kryzysie samobójczym

2023-02-04 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Ta książka jest dla wszystkich, którzy dostrzegają w sobie taką wrażliwość związaną z problemem kryzysów psychicznych, problem depresji i myśli samobójczych i chcą temu przeciwdziałać, ale jednocześnie obawiają się, że w przestrzeni Kościoła katolickiego nie ma na to miejsca. Wciąż bowiem panuje jeszcze stereotyp mówiący o tym, że kontakty natury medycznej – psychiatra, psycholog, terapeuta – nie idą w parze z opieką duchową. Ta książka przełamuje stereotypy mówiące o tym, że człowiek wierzący i angażujący się w życie Kościoła nie może – nie powinien – korzystać z profesjonalnej opieki – mówi ks. Jarosław Magierski założyciel łódzkiego duszpasterstwa PAPAGENOTEAM.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję