Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków: katechezy o „liturgii domowej” u dominikanów

Już w najbliższą środę w krakowskim klasztorze dominikanów rusza seria otwartych katechez o życiu wiarą i liturgią w rodzinie. Cykl został przygotowany przez Fundację Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

[ TEMATY ]

katecheza

Mazur/episkopa.pl

Kościół Trójcy Świętej w Krakowie

Kościół Trójcy Świętej w Krakowie

Spotkania poprowadzi o. Stanisław Nowak OP, który podkreśla, że każdy wierzący ma dom lub przynajmniej jego namiastkę. "I właśnie tam dzieje się wielka tajemnica wiary, bo życie chrześcijańskie nie ogranicza się do murów kościoła. Liturgia wlewa się w nas i ma pomóc nam żyć naprawdę tam, gdzie jesteśmy" - mówi o idei spotkań dominikanin.

Cykl poświęcony rytuałowi rodzinnemu rozpocznie się w środę, 9 listopada o godz. 19.00 w krakowskim klasztorze oo. dominikanów w auli św. Tomasza (ul. Stolarska 12). Około godzinne spotkania będą kontynuowane następnie co środę.

Uczestnicy katechez dowiedzą się m.in. jak utrzymać życie Boże w sobie i w rodzinach, jak modlić się przed jedzeniem, jak przygotować dzieci do pierwszej spowiedzi, jak pobłogosławić rower, co zrobić, gdy nastolatki tracą wiarę i dlaczego warto obchodzić rocznicę chrztu.

Reklama

Do uczestnictwa zaproszeni są wszyscy dorośli: posiadający rodziny, przygotowujący się do tego, jak również osoby żyjące samotnie.

Główną ideą działalności Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny jest pragnienie, aby wszyscy wierni mogli świadomie uczestniczyć w pięknej liturgii. Członkowie fundacji przekazują informacje, opinie oraz materiały poszerzające rozumienie sakramentów. Organizują także środowisko osób zaangażowanych w odnowę liturgii. Poza obecną organizacją chóru, fundacja prowadzi już Szkołę Kantorów oraz wakacyjne tygodniowe Warsztaty Muzyki Niezwykłej.

2016-11-07 19:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu

[ TEMATY ]

episkopat

rząd

katecheza

in vitro

homilia

ARTUR STELMASIAK

Prawo bioetyczne, status nauczania religii w szkole i polityka rodzinna będą głównymi tematami spotkania Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu, które odbędzie się dzisiaj na terenie Sekretariatu Episkopatu w Warszawie. Obrady rozpoczną się o godz. 11.

CZYTAJ DALEJ

Łask: Niezwykły dar Arcybiskupa Seniora

2022-11-29 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Arcybiskup Senior Władysław Ziółek na ręce burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka przekazał dar dla miasta – obraz przedstawiający kolegiatę – główny obiekt sakralny w mieście i największy skarb ziemi łaskiej.

CZYTAJ DALEJ

Lectio divina na Ostrowie Tumskim

2022-11-30 16:48

Archiwum organizatorów

Podczas jednego ze spotkań w Sulistrowiczkach

Podczas jednego ze spotkań w Sulistrowiczkach

Jedną z metod czytania i rozważania Pisma Świętego jest wywodząca się z tradycji monastycznej lectio divina. To czas wyciszenia, skupienia i doświadczenia bliskości Boga. To również styl życia.

Wiele szkół i grup propaguje tę formę modlitwy, prowadząc do nawiązania bliskiej relacji z Panem Bogiem. Choć nazwa lectio divina brzmi obco, to sama metoda nie jest czymś trudnym, ponieważ ma swoje ściśle określone etapy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję