Reklama

Aktualności

Papież odwiedził dom dla kobiet we Wspólnocie im. Jana XXIII w ramach "Piątków Miłosierdzia"

Franciszek odwiedził 12 sierpnia - w kolejny "Piątek Miłosierdzia" - rzymski ośrodek "Wspólnoty Papieża Jana XXIII", w którym spotkał się z 20 kobietami, wyzwolonymi ze zniewolenia prostytucją. W placówce, założonej w latach sześćdziesiątych XX wieku przez włoskiego kapłana ks. Oreste Benziego (1925–2007), przebywa 7 Nigeryjek, 6 Rumunek, 4 Albanki i po jednej z Tunezji, Włoch i Ukrainy. Ich średnia wieku wynosi ok. 30 lat. Wszystkie one doświadczyły ciężkich aktów przemocy fizycznej i są pod ochroną.

[ TEMATY ]

kobieta

Franciszek

Krzysztof Tadej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przybyłego do ośrodka Ojca Świętego powitali, oprócz samych kobiet, generalny przełożony Wspólnoty Giovanni Paolo Ramonda, asystent duchowy ks. Aldo, dwaj pracownicy i kierownik oddziału ośrodka w północnej strefie Rzymu.

Wizyta papieża jest kolejnym apelem do sumień ludzkich, aby walczyć z handlem ludźmi, które Franciszek wielokrotnie określał jako "zbrodnię przeciw ludzkości" i "ranę na ciele współczesnej ludzkości, na Ciele Chrystusa" - stwierdza komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej po tym wydarzeniu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Przypomniano jednocześnie, że dzisiejszy gest papieski dołącza do wcześniejszych "piątków miłosierdzia", sprawowanych przez Ojca Świętego w ramach trwającego obecnie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Rozpoczął on tę inicjatywę w styczniu br. odwiedzinami domu opieki dla osób starszych i terminalnie chorych w podrzymskim Tor Spaccata, w lutym była to wspólnota dla narkomanów w Castel Gandolfo, w marcu - w Wielki Piątek - papież udał się do Ośrodka Przyjęcia Uchodźców w Castelnuovo di Porto, w kwietniu odwiedził uchodźców i migrantów na greckiej wyspie Lesbos, w maju - wspólnotę “Chicco” dla osób z ciężkim upośledzeniem umysłowym w Ciampino i w czerwcu - dwie wspólnoty rzymskie dla starych i cierpiących kapłanów.

W ostatni piątek lipca - 29, w czasie swej wizyty w Polsce papież złożył najpierw milczącą wizytę w byłym obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, następnie odwiedził chore dzieci w szpitalu pediatrycznym w Krakowie-Prokocimiu i na zakończenie tego dnia wziął udział w Drodze Krzyżowej z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży, wśród których byli młodzi Irakijczycy, Syryjczycy i inne osoby z obszarów objętych wojnami i konfliktami.

2016-08-12 20:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kobiety Watykanu

Niemal jedną czwartą pracowników Kurii Rzymskiej stanowią panie. O wiele częściej niż zdarzało się to wcześniej Franciszek do grona swych doradców powołuje kobiety.

Jaka jest rola kobiet w Kościele? Można odpowiedzieć krótko: była, jest i pozostanie ogromna. Począwszy od samego „dołu”, gdzie w wielu zakątkach świata to właśnie kobiety stanowią o jego sile i żywotności, animują bowiem i podtrzymują życie wspólnot, szczególnie na terenach misyjnych, jak choćby w Amazonii, a skończywszy na samej „górze”, czyli Watykanie, gdzie coraz częściej kobiety zajmują eksponowane stanowiska. Niemal jedną czwartą pracowników Kurii Rzymskiej stanowią panie.
CZYTAJ DALEJ

Pozostawiam Ci moją wiarę... Błogosławieni małżonkowie Alojzy i Maria Quattrocchi

Niedziela Ogólnopolska 30/2015, str. 14-15

Giovanechiesa.blogspot.com

Maria i Alojzy (Luigi) Beltrame Quattrocchi

Maria i Alojzy (Luigi) Beltrame Quattrocchi

Wszystko zaczęło się w wielopokoleniowej rodzinie, która prowadziła normalne życie przy mało ruchliwej Via Depretis w Wiecznym Mieście – Rzymie. Najważniejsze w ich domu były wiara oraz rozwój duchowy...

Niecodzienna normalność rodziny błogosławionych Marii i Alojzego (Luigiego) Beltrame Quattrocchich, wychowujących czwórkę dzieci w niezwykle burzliwych czasach faszyzmu, obydwu wojen światowych czy niszczącego wartości modernizmu właściwie nie powinna różnić się od codzienności naszych sąsiadów, rodziny „X”, a nawet naszej monotonii dnia. Dlaczego więc my nie potrafimy tak przeżywać szarej rzeczywistości?
CZYTAJ DALEJ

Nigeria/ Uratowano 24 uczennice uprowadzone w zeszłym tygodniu

2025-11-25 21:08

Adobe Stock

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Wszystkie 24 dziewczynki, które uprowadzili w zeszłym tygodniu ze szkoły uzbrojeni napastnicy w nigeryjskim stanie Kebbi, zostały uwolnione – poinformował we wtorek prezydent Nigerii Bola Tinubu.

Dziewczynki porwano 17 listopada z żeńskiej szkoły z internatem. W tym dniu władze podały, że uprowadzono 25 dziewcząt, ale z wtorkowego oświadczenia prezydenta wynika, że było ich 24. - Czuję ulgę, że wszystkie 24 dziewczynki są już w domu. Musimy teraz pilnie rozmieścić w najbardziej zagrożonych rejonach więcej żołnierzy, by uniknąć kolejnych porwań – oznajmił prezydent.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję