Reklama

Niedziela Legnicka

Ministranci na pontonach

[ TEMATY ]

ministrant

BFV Studio B. Fiałkowski

W sobotę 16 kwietnia z inicjatywy Żołnierzy 62. Kompanii Specjalnej Commando zorganizowany został spływ pontonowy dla członków Służby Liturgicznej z czterech bolesławieckich parafii.

W sumie w spływie wzięło udział ponad 80 młodych ludzi, pełniących rozmaite funkcje liturgiczne w swoich macierzystych parafiach. Opiekę duszpasterską nad całą grupą piastował ks. ppor. rez. Sławomir Dębowiak z parafii św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu.

BFV Studio B. Fiałkowski

Reklama

W sobotni ranek dwa autokary wyruszyły w kierunku Przejęsławia, gdzie rozpoczął się spływ pontonami. Najpierw żołnierze 62. Kompanii Commando pod dowództwem swojego prezesa Bogdana Fiałkowskiego podzielili całą grupę na mniejsze zespoły. Następnie przeprowadzili instruktaż oraz podali treść regulaminów wszystkim uczestnikom, podając najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Każdy otrzymał kapok ratunkowy i został przydzielony do jednego z pontonów pod opieką żołnierzy. Po czym rozpoczął się ponad godzinny spływ po spokojnych nurtach Bobru.

Gdy cała grupa dopłynęła do Kliczkowa rozpoczęto wspólne biwakowanie przygotowane przez żołnierzy. Każdy uczestnik mógł skosztować najlepszej na świecie żołnierskiej grochówki, myśliwskiego bigosu oraz przygotowanych słodkości. Po odpoczynku i posiłku uczestnicy przeszli do przygotowanych stanowisk strzeleckich, gdzie odbyły sie zawody ze strzelania z broni krótkiej i długiej oraz na zaaranżowanej rzutni granatów ćwiczebnych. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni okolicznościowymi upominkami.

Serdeczne podziękowania dla prezesa Bogdana Fiałkowskiego oraz wszystkich żołnierzy 62. Kompanii Specjalnej Commando, którzy zorganizowali spływ pontonowy dla członków Służby Liturgicznej. Słowa wdzięczności należą się także ks. ppor. rez. Sławomirowi Dębowiakowi, który sprawował opiekę duszpasterską. To z jego inicjatywy grupa modliła się za swoich rodziców oraz w intencji żołnierzy, prosząc o błogosławieństwo Boże dla domowych Kościołów.

2016-04-23 09:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymowali do Gniezna

Ponad dwustu ministrantów, lektorów i ceremoniarzy (od szkoły podstawowej po studentów) z różnych parafii diecezji kieleckiej uczestniczyło w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Liturgicznej w Gnieźnie. Nasza grupa była jedną z najliczniejszych. U grobu św. Wojciecha modliło się cztery tysiące ministrantów, którzy odnowili przyrzeczenia chrzcielne i przeszli drogę siedmiu sakramentów świętych.

CZYTAJ DALEJ

Czy słońce czy deszcz pielgrzymi nie rezygnują [41. PPW - dzień 2]

2021-08-04 22:00

Michalina Stopka

Mimo padającego deszczu, pielgrzymi grup 1 - pokutnej, 18 - karmelitańskiej i 41 - stałej, z uśmiechem na twarzach, a jednocześnie w skupieniu modlitewnym przemierzali kolejne kilometry.

Pierwszym punktem dnia była Msza św. w Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jacek Kiciński.

CZYTAJ DALEJ

Francuskie diecezje nawiązują partnerstwo z diecezjami w Libanie

2021-08-05 16:29

[ TEMATY ]

Liban

Caritas

Francja

Vatican News

Podczas wizyty w Libanie zdziwiło mnie, jak często ludzie prosili o modlitwę. To pokazuje, jak wielka jest dziś bezsilność mieszkańców tego kraju – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Stanislas Lalanne, który przebywał w w Libanie, aby nawiązać współpracę między jego podparyską diecezją Pontoise i maronickim wikariatem Sarba. Poprzez nawiązanie takich partnerskich relacji między konkretnymi diecezjami Kościół we Francji chce wesprzeć libańskich chrześcijan.

Bp Lalanne przyznaje, że podczas swego pobytu w Libanie był świadkiem tego, jak mieszkańcy tego kraju walczą o zdobycia produktów pierwszej potrzeby. Wiele osób zwierzało mi się, że ich dzieci szykują się do emigracji – opowiada francuski biskup, podkreślając, że świadczy to o poważnym zagrożeniu dla przyszłości tego kraju. Zastrzega on jednak, że pogrążony w kryzysie Liban nie przestaje go zadziwiać swoją żywotnością a także międzyludzką solidarnością.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję