Reklama

Niedziela w Warszawie

Spacer z Historią

Warszawiacy i miłośnicy historii odkrywają stolicę w rytmie opowieści ks. Marcina A. Różańskiego. Jego spacery łączą modlitwę, pamięć i fascynujące historie miejsc, które mijamy bez zastanowienia.

2026-08-04 13:41

Niedziela warszawska 32/2026, str. IV

[ TEMATY ]

Warszawa

Monika Kowalska

W opowieściach ks. Marcina Warszawa staje się miastem z duszą – mówi Monika Kowalska

W opowieściach ks. Marcina Warszawa staje się miastem z duszą – mówi Monika Kowalska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W niedzielne popołudnie przy bramie głównej cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego zebrała się grupa ok. 40 osób, aby wziąć udział w niezwykłym spacerze z niebanalnym przewodnikiem.

– To już kolejny spacer historyczny z ks. Marcinem A. Różańskim, historykiem i do niedawna jeszcze wikariuszem z Parafii św. Augustyna – wyjaśnia ks. Michał Wojutyński z Parafii św. Andrzeja Apostoła, pomysłodawca i współorganizator wydarzenia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 32/2026 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłość nie umiera

Niedziela warszawska 44/2025, str. I

[ TEMATY ]

Warszawa

Archiwum xŁW

Ks. dr Łukasz Wiśniewski (o. Władysław), marianin

Ks. dr Łukasz Wiśniewski (o. Władysław), marianin

O tym, co jest najważniejsze w modlitwie za zmarłych, czy nasi bliscy zmarli mogą prosić nas o modlitwę i o tajemnicy świętych obcowania, z ks. dr. Łukaszem Wiśniewskim MIC rozmawia Łukasz Krzysztofka.

Łukasz Krzysztofka: Listopad jest szczególnym miesiącem naszej modlitwy za zmarłych. W jaki sposób ta modlitwa wpisuje w charyzmat zakonny Księży Marianów?
CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed Wniebowzięciem NMP

[ TEMATY ]

nowenna

Wniebowzięcie NMP

Adobe Stock

6 sierpnia rozpoczynamy dziewięciodniową nowennę, która przygotuje nas do Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

„O Matko niech pieśń moja dziś ku Tobie płynie,
CZYTAJ DALEJ

Włochy: Kościół pomaga po trzęsieniu pod Neapolem

2026-08-06 17:24

[ TEMATY ]

pomoc

trzęsienie ziemi

Neapol

@Vatican Media

Kościół św. Rafała Archanioła w Pozzuoli.

Kościół św. Rafała Archanioła w Pozzuoli.

Setki rodzin musiały opuścić domy po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło wulkaniczny rejon Campi Flegrei pod Neapolem. W Pozzuoli zamknięto około dziesięciu kościołów, a część liturgii przeniesiono na ulice i place. „Trzeba natychmiast odpowiedzieć na potrzeby tych, którzy stracili dach nad głową” – apeluje biskup Pozzuoli i Ischii Carlo Villano.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,7 nastąpiło 31 lipca wieczorem. Po głównym wstrząsie odnotowano serię kolejnych. Uszkodzone zostały domy, zabytki i kościoły. Wielu mieszkańców ok. 75-tysięcznego Pozzuoli nocuje w samochodach lub namiotach. Obawiają się dalszych wstrząsów i osuwania się skał.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję