Reklama

Niedziela Świdnicka

Z błogosławieństwem i uśmiechem

Finał przedszkolnego przeglądu artystycznych talentów piosenki o św. Janie Pawle II rozpoczął jubileuszowe XX Dni Papieskie w Świdnicy.

Niedziela świdnicka 21/2025, str. I

[ TEMATY ]

Świdnica

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Zwycięskie maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy

Zwycięskie maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczne obchody trwały od 15 do 18 maja i przebiegały pod hasłem „Mój dom, moje miasto, moja Ojczyzna”.

Młodzi artyści

Muzyczny finał odbył się w klubie „Bolko” w Świdnicy, mieście, którego patronem jest św. Jan Paweł II. Pomimo deszczowej pogody atmosfera wypełniona była radością i dumą z młodych wykonawców. Koordynator Dni Papieskich ks. kan. Krzysztof Ora podkreślił wyjątkowość tego wydarzenia. – Jest mi niezmiernie miło, że mogę przywitać wszystkich, którzy przybyli na finał przedszkolnego przeglądu artystycznych talentów. Chcemy w Roku Jubileuszowym przeżyć radosną chwilę w gronie najmłodszych, słuchając pięknych piosenek o świętym Janie Pawle II – powiedział ks. Ora.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas konkursu na scenie zaprezentowały się wszystkie nagrodzone i wyróżnione przedszkolne zespoły, które wykonały piosenki poświęcone papieżowi Polakowi. Jury, któremu przewodniczył ks. kan. Ora, oceniało uczestników pod kątem intonacji, techniki wokalnej oraz interpretacji utworów. W skład jury weszli także Wioletta Ziobrowska – promotorka działań artystycznych wśród dzieci i młodzieży oraz s. Wanda Putyra – absolwentka Akademii Muzycznej, organistka w kościele św. Jana w Krakowie.

Reklama

Laureatami konkursu zostali: I miejsce – zespół „Kolorowe Nutki 1” z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy; II – zespół „Kolorowe Nutki 2” z tego samego przedszkola; III – schola przedszkolna „Prezenciki” z Przedszkola Publicznego Sióstr Prezentek w Świdnicy.

Wyróżnienia otrzymali: zespół „Janki” z przedszkola „Tęczowa Kraina” w Piławie Górnej; zespół „Tygryski” z przedszkola Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie oraz zespół „Piławianki” z „Tęczowej Krainy” w Piławie Górnej.

Przede wszystkim uśmiech

Obecny na uroczystości bp Marek Mendyk podziękował uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie dzieci do występów. – Gratuluję laureatom i wyróżnionym. Życzę wam, abyście wszyscy mieli dobry wzrok, taki, który potrafi dostrzec drugiego człowieka w potrzebie i przyjść mu z pomocą – podkreślił biskup, nawiązując do nauczania św. Jana Pawła II. Na zakończenie pasterz diecezji świdnickiej wręczył wykonawcom nagrody oraz udzielił błogosławieństwa, przypominając o uśmiechu jako najlepszej formie wyrażania życzliwości i wsparcia.

Tak rozpoczęły się XX Dni Papieskie w Świdnicy – pełne radości, muzyki i wspólnego świętowania ku czci św. Jana Pawła II. O pozostałych wydarzeniach można będzie przeczytać w kolejnym numerze.

2025-05-20 12:17

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica. Synod na roboczo

[ TEMATY ]

Świdnica

diecezja świdnicka

ks. Marek Korgul

synod diecezji świdnickiej

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

W pracach synodu udział biorą trzej kustosze najważniejszych diecezjalnych sanktuariów maryjnych

W pracach synodu udział biorą trzej kustosze najważniejszych diecezjalnych sanktuariów maryjnych

W niedzielę 9 czerwca w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy odbyło się pierwsze robocze spotkanie wszystkich członków komisji I Synodu Diecezji Świdnickiej.

Spotkanie to było okazją do wymiany doświadczeń oraz omówienia oczekiwań związanych z pracą w komisjach tematycznych. Uczestnicy rozpoczęli spotkanie wspólną modlitwą, zawierzając Panu Bogu dzieło synodu. Ks. prał. Marek Korgul wyraził wdzięczność za zaangażowanie członków komisji: - Bardzo dziękuję za waszą odpowiedź na to pierwsze spotkanie wszystkich członków komisji i podkomisji synodu. Chcieliśmy, aby spotkali się pod przewodnictwem tych właśnie osób wszyscy członkowie komisji, które przez najbliższe pięć lat będą pracowały w synodalnych komisjach tematycznych - przekazał sekretarz synodu.
CZYTAJ DALEJ

Lawina korupcji

2025-12-09 11:50

Niedziela Ogólnopolska 50/2025, str. 32-33

[ TEMATY ]

w centrum uwagi

Adobe Stock

Na czym polega ukraiński skandal korupcyjny i jakie może mieć skutki dla przebiegu wojny?

Korupcyjne tsunami w Ukrainie dało się poznać na początku 2023 r. i dotknęło wyższe szczeble rządowe: począwszy od wiceszefa sztabu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, przez czterech wiceministrów, pięciu gubernatorów obwodów, po kluczowego doradcę, którzy złożyli rezygnacje.
CZYTAJ DALEJ

Towarzystwo Przyjaciół MWSD

2025-12-10 14:21

ks. Łukasz Romańczuk

MWSD we Wrocławiu

MWSD we Wrocławiu

Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu przypomina o inicjatywie, która swoją inaugurację miała pod koniec 2018 roku. Jest to jedna z odpowiedzi na ciągłe powtarzanie stwierdzeń o “kryzysie powołań”. Towarzystwo Przyjaciół MWSD we Wrocławiu jest okazją, aby przejść z narzekania do działania.

Towarzystwo Przyjaciół MWSD jest formalnym stowarzyszeniem, które skupia wokół siebie osoby chcące wspierać kleryków oraz duszpasterstwo powołań zarówno modlitewnie, jak i materialnie. Jak podkreśla kl. Krzysztof Niemczyk z III roku, dużym problemem jest dziś brak społecznej świadomości tego, czym właściwie jest seminarium i jak wygląda formacja przyszłych kapłanów. – Kiedy mówię, że jestem w seminarium, ludzie często pytają, czy to coś w rodzaju akademika. Coraz mniej osób naprawdę wie, na czym polega nasze życie – zauważa. Idea towarzystwa jest zachęcą do budowania kręgu osób świeckich, które - jak przyjaciele – mają prawo wiedzieć więcej i uczestniczyć w tym, co tworzy jego codzienność.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję