Reklama

Niedziela Kielecka

Męska modlitwa

Mężczyźni – od najmłodszych do najstarszych oraz zrzeszeni w różnych wspólnotach – w Roku Jubileuszowym są zaproszeni do wspólnej modlitwy różańcowej w kościołach jubileuszowych diecezji kieleckiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Modlitwa różańcowa jest szczególnym darem dla każdego z nas. Jest ona ratunkiem i lekarstwem dla współczesnego świata. Chcemy także z różańcem w ręku wyjść na ulice naszych miast i wiosek, by dać świadectwo naszej chrześcijańskiej wiary – mówi ks. Łukasz Zygmunt, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa.

Ponadto przez cały rok w pierwsze soboty miesiąca w parafii Niepokalanego Serca NMP w Kielcach o godz. 9.00 organizowany jest Męski Różaniec z procesją różańcową. Także Męski Różaniec ma miejsce każdego 26. dnia miesiąca w kościele Wniebowzięcia NMP w Proszowicach (początek Mszą św. o godz. 18.00).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Program spotkań

5 kwietnia godz. 9.00 – bazylika Grobu Bożego w Miechowie,

3 maja godz. 10.00 – bazylika Narodzenia NMP w Wiślicy;

7 czerwca godz. 9.00 – sanktuarium Matki Bożej Smardzowickiej w Smardzowicach;

5 lipca godz. 9.00 – sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie;

2 sierpnia godz. 9.00 – bazylika św. Marcina w Pacanowie;

6 września godz. 9.00 – sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie;

4 października godz. 9.00 – Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca – bazylika katedralna w Kielcach;

8 listopada godz. 9.00 – sanktuarium Matki Bożej Włoszczowskiej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie;

6 grudnia godz. 9.00 – sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Daleszycach.

2025-03-11 16:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Osiemnastka „San Damiano”

[ TEMATY ]

Chęciny

diecezja kielecka

Ośrodek San Damiano

Agnieszka Dziarmaga

O. Paweł Chmura

O. Paweł Chmura

Chęciny. Pełnoletniość osiągnął Franciszkański Ośrodek Rehabilitacyjny dla Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych „San Damiano”. To jedyny tego typu ośrodek w Polsce prowadzony przez wspólnotę zakonną i funkcjonujący w obrębie zabudowań klasztornych, w sąsiedztwie franciszkańskiej klauzuli.

„Osiemnastkę” świętowano 26 czerwca w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Nadużywania Środków Odurzających i ich Nielegalnemu Handlowi.
CZYTAJ DALEJ

Majowe podróże z Maryją: Kraków - U Matki Bożej Smętnej Dobrodziejki – Skarbu Franciszkanów

2026-05-10 19:53

[ TEMATY ]

Majowe podróże z Maryją

I, Bogitor, Public domain, via Wikimedia Commons

Obraz Smętnej Dobrodziejki Krakowa

Obraz Smętnej Dobrodziejki Krakowa

Nasza jubileuszowa wędrówka dzisiejszego dnia znajduje swą kulminację w jednym z najważniejszych miejsc dla całej rodziny franciszkańskiej w Polsce – w krakowskiej bazylice św. Franciszka z Asyżu. To tutaj, w cieniu słynnych witraży Stanisława Wyspiańskiego, w bocznej kaplicy spoczywa wizerunek Matki Bożej Smętnej Dobrodziejki. Ten tytuł, choć na pierwszy rzut oka wydaje się sprzeczny, kryje w sobie najgłębszą prawdę o sercu Maryi.

Kiedy klękamy przed tym obrazem, widzimy twarz Maryi przepełnioną cichym bólem. To „Smętna” Matka, która patrzy na mękę swojego Syna i na cierpienia każdego z nas. Jednak Jej smutek nie jest beznadziejny – to smutek, który rodzi współczucie. Wierni od wieków nazywają Ją „Dobrodziejką”, ponieważ w tym miejscu nikt nie odchodzi bez pociechy. Historia obrazu, sięgająca XV wieku, utkana jest z tysięcy podziękowań za uzdrowienia, nawrócenia i ocalone życie. Maryja u krakowskich franciszkanów to Matka, która bierze na siebie nasze ciężary, zamieniając łzy w perły łaski.
CZYTAJ DALEJ

Lubelskie/ Ok. 20 osób w szpitalu po wypadku na trasie Lublin-Bełżyce

2026-05-11 16:55

[ TEMATY ]

wypadek

Adobe Stock

Około 20 osób, w tym dzieci, zostało przewiezionych do szpitali po czołowym zderzeniu busa z samochodem osobowym, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Konopnicy na trasie Lublin-Bełżyce – podała policja.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podinsp. Kamil Gołębiowski poinformował, że do poważnego wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 14.15. W wyniku czołowego zderzenia pasażerskiego busa i osobowego Audi do szpitali trafiło 21 osób, w tym kilkoro dzieci.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję