Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Bóg przemawia do serca

W parafii Świętych Szymona i Judy Tadeusza w Kozach cyklicznie co miesiąc gromadzą się ludzie, którzy odkryli w sobie pragnienie modlenia się psalmami.

Niedziela bielsko-żywiecka 12/2024, str. I

[ TEMATY ]

psalmy

Maria Lalik

Spotkanie psalmowe w Kozach

Spotkanie psalmowe w Kozach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Członkowie grupy 1W1 spotkali się 26 lutego najpierw na Mszy św., a potem w salce, gdzie rozważali psalm i rozmawiali. – Uważam, że te spotkania biblijne 1W1 to fenomen Ducha Świętego. Na początku zrodził się w moim sercu pomysł zapraszania ludzi do modlitwy psalmami. Nie było to typowe zapraszanie. Było to dawanie świadectwa. Świadectwa, czym jest modlitwa psalmami dla mnie i przedstawienie im Bożej ekonomii, czyli tego, ile osób w tej modlitwie wystawienniczo modli się za siebie nawzajem. Zebrało się wówczas sporo ludzi: z Klubu Seniora, Sycharu, grona moich znajomych. Wtedy zrodził się kolejny pomysł zorganizowania raz w miesiącu spotkań formacyjnych – mówi „Niedzieli” inicjatorka spotkań w Kozach Maria Lalik. Początkowo zapytała założyciela wspólnoty modlitwy psalmami 1W1 br. Piotra Kwiatka, co on myśli o tej inicjatywie. Usłyszała słowa zachęty, że jeśli znajdzie się sala, to pomyślą o spotkaniach. Zwróciła się więc z prośbą do ks. Andrzeja Piotrowskiego, proboszcza parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, o możliwość spotkań w salce. – Ks. proboszcz bez wahania, z otwartymi ramionami, przyjął grupę, która nie była jego grupą parafialną. Już wtedy były to osoby z wszystkich trzech parafii koziańskich oraz z Andrychowa, Krzyżowej, Bielska, Kęt, Żywca i Pisarzowic. 10 maja 2022 r. odbyło się pierwsze koziańskie spotkanie biblijne. Uczestniczyło w nim prawie 40 osób. Od tego czasu co miesiąc, oprócz wakacji, spotykamy się w ostatni poniedziałek miesiąca. Prawie na każdym spotkaniu jest br. Piotr Kwiatek. Dzielimy się tym, jak działa w nas Słowo Boże. Słuchamy konferencji brata. Poznajemy nowe metody zgłębiania Słowa Bożego. Uczymy się modlitwy skrutacją. Wszystko po to, aby Bóg mógł przemawiać do naszego serca – opisuje M. Lalik.

W lutym było już 18. spotkanie. Najbliższe zaplanowane jest w poniedziałek 25 marca. Następne: 29 kwietnia, 20 maja, 24 czerwca, 23 września, 28 października, 25 listopada, 16 grudnia. Początek Mszą św. o godz. 18. Do spotkań i modlitwy psalmami może dołączyć każdy chętny. Informacje: Maria Lalik 503 872 379, maria.lalik53@gmail.com .

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-19 13:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Już wkrótce Psalmy Dawida zabrzmią w Otwocku

[ TEMATY ]

Otwock

psalmy

Mat. prasowy

30 sierpnia tego roku odbędzie się prawdziwa uczta muzyczna. Koncert w ramach projektu „Otwock - wspólnota kultur - Psalmy Dawida” pod honorowym patronatem Prezydenta Otwocka Jarosława Tomasza Margielskiego.

To będzie wyjątkowe wydarzenie podkreślające elementy żydowskiej i chrześcijańskiej kultury Otwocka. W koncercie pod kierownictwem artystycznym Marcina Pospieszalskiego zostaną wykonane utwory bazujące na tekstach Psalmów Dawidowych. Koncert odbędzie się w Muszli Koncertowej w Parku Miejskim 30.08 o godz. 19:00, będzie również transmitowany na kanale youtube MOKTiS. Ilość miejsc na widowni jest ograniczona i mymagane będzie złożenia oświadczenia o Covid- 19.

CZYTAJ DALEJ

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją nieśmiertelnością

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 6, 52-59.

Piątek, 19 kwietnia

CZYTAJ DALEJ

Austria: w archidiecezji wiedeńskiej pierwszy „Dzień otwartych drzwi kościołów”

2024-04-19 19:06

[ TEMATY ]

Wiedeń

kościoły

Joanna Łukaszuk-Ritter

Kościół św. Karola Boromeusza w Wiedniu

Kościół św. Karola Boromeusza w Wiedniu

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, w ramach projektu „Otwarte kościoły” ponad 800 budynków kościelnych w archidiecezji wiedeńskiej będzie otwartych przez cały dzień. W pierwszym „Dniu otwartych drzwi kościołów” zainteresowani mogą z jednej strony odkryć piękno przestrzeni sakralnych, a z drugiej znaleźć przestrzeń do modlitwy i spotkań, podkreślił kierownik projektu Nikolaus Haselsteiner na stronie internetowej archidiecezji wiedeńskiej.

Chociaż prawie wszystkie kościoły w archidiecezji są otwarte każdego dnia w roku, około połowa z nich jest otwarta tylko na uroczystości liturgiczne. W "Dniu otwartych kościołów” będą również otwarte często mniej znane miejsca” - powiedział Haselsteiner.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję