Reklama

Niedziela Wrocławska

Czego życzą sobie w Nowym Roku archidiecezjanie?

Niedziela wrocławska 53/2023, str. VI

[ TEMATY ]

nowy rok

Archium prywatne

S. Marietta Miksa

S. Marietta Miksa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Nowym Roku życzymy wszystkim dzieciom wielu radosnych chwil spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Życzymy samych dobry ocen w szkole i żeby nauka sprawiała Wam przyjemność. Życzymy Wam mało kłótni z rodzeństwem. Niech Wasze dziecięce marzenia szybko się spełnią!

Agata (9 lat), Alicja (8 lat) Uczennice sp nr 17 we Wrocławiu

Chrystus się narodził! I co dalej? Jezus przychodzi w chłodzie i ciemności nocy. Światło zjawiło się na świecie! Życzę, aby to Światło – Jezus weszło do Twojego serca. Nieśmy Go dalej i darujmy ciepło Jego Bożego Serca innym ludziom.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

S. Marietta Miksa CDC (Zgromadzenie Sióstr Bożego Serca Jezusa)

Marzę o podróżach, zwiedzaniu odległych krajów, poznawaniu nowych ludzi, więc życzyłabym sobie, żeby w Nowym Roku choć część z tych marzeń się spełniła. A nam wszystkim życzyłabym, żebyśmy mniej się kłócili, a bardziej słuchali. I to wszędzie: w domu, w szkole, w Kościele, w polityce. I żeby w końcu skończyły się wojny, a każdy mógł spokojnie i bezpiecznie mieszkać w swoim domu. Przecież Pan Jezus jest Królem Pokoju i Królem Miłości.

Marysia Lewandowska, uczennica II klasy Liceum Salezjańskiego

Życzymy sobie, wszystkim mieszkańcom Wrocławia i naszej archidiecezji, żeby Pan Jezus, którego narodzenie niedawno świętowaliśmy, narodził się także w naszych sercach i w nich zamieszkał. Żeby uciszył lęki i spory, wlał w nasze serca nadzieję, dał prawdziwą wiarę i umocnił miłość. Niech w Nowym Roku w naszych rodzinach, wspólnotach, parafiach wzrasta duch otwartości, służby i wzajemnej pomocy. Duchownym i naszym biskupom życzymy dużo sił, wiele potrzebnych łask i odwagi do głoszenia Ewangelii, bycia wsparciem dla wiernych i jednoznacznym wyznacznikiem zasad moralnych we współczesnym, coraz bardziej zlaicyzowanym świecie, w naszej Ojczyźnie.

Anna i Waldemar Rebizantowie, para rejonowa Domowego Kościoła (Wrocław-Stare Miasto]

2023-12-22 09:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Dec: przez modlitwę oddalimy od siebie i naszej Ojczyzny zakusy szatana

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

nowy rok

Ks. Daniel Marcinkiewicz

„Niech w naszej Ojczyźnie nie zabraknie modlitwy, która będzie pokornym wołaniem do Boga o oddalenie zakusów szatana. Prośmy by zapanowała zgoda i braterska miłość, gdyż przez modlitwę oddalimy od siebie i naszej Ojczyzny wszelkie zło pochodzące od szatana” – mówił bp Ignacy Dec w katedrze świdnickiej podczas uroczystej Eucharystii na zakończenie 2016 roku.
CZYTAJ DALEJ

Franciszek i s. Francesca - nieoczekiwane spotkanie papieża z 94-letnią zakonnicą

2025-04-06 17:32

[ TEMATY ]

spotkanie

Watykan

papież Franciszek

Bazylika św. Piotra

s. Francesca

Włodzimierz Rędzioch

Widok pustej Bazyliki św. Piotra robi duże wrażenie

Widok pustej Bazyliki św. Piotra robi duże wrażenie

Siostra Francesca Battiloro przeżyła największą niespodziankę swojego życia w wieku 94 lat, z których 75 lat spędziła jako wizytka za klauzurą. „Poprosiłam Boga: 'Chcę spotkać się z papieżem'. I tylko z Nim! Nikt inny... Myślałam, że to niemożliwe, ale to Papież przyszedł się ze mną spotkać. Wygląda na to, że kiedy Go o coś proszę, Pan zawsze mi to daje...”. Podczas pielgrzymki z grupą z Neapolu, s. Francesca Battiloro, siostra klauzurowa modliła się dzisiaj w Bazylice św. Piotra, gdy nagle spotkała papieża.

Zakonnica, która wstąpiła do klasztoru w wieku 8 lat, złożyła śluby w wieku 17 lat, w czasie, gdy jej życie było zagrożone z powodu niedrożności jelit. Dziś opuściła Neapol wczesnym rankiem z jednym pragnieniem: przeżyć Jubileusz Osób Chorych i Pracowników Służby Zdrowia w Watykanie. Wraz z nią przyjechała grupa przyjaciół i krewnych. Poruszająca się na wózku inwalidzkim i niedowidząca siostra Francesca - urodzona jako Rosaria, ale nosząca imię założyciela Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny św. Franciszka Salezego, który, jak mówi, uzdrowił ją we śnie - chciała przejść przez Drzwi Święte Bazyliki św. Piotra. Biorąc pod uwagę jej słabą kondycję, pozwolono jej przeżyć ten moment całkowicie prywatnie, podczas gdy na Placu św. Piotra odprawiano Mszę św. z udziałem 20 000 wiernych.
CZYTAJ DALEJ

Odpowiedzialni za Kościół

2025-04-06 20:05

Marzena Cyfert

Abp Józef Kupny z młodzieżą parafii pw. Ducha Świętego

Abp Józef Kupny z młodzieżą parafii pw. Ducha Świętego

– Jeżeli zaprosicie Ducha Świętego do swojego serca, jeżeli pozwolicie, by obdarował was swoimi siedmiorakimi darami, jeżeli otworzycie się na to działanie, będziecie tacy, jak byli uczniowie Pana Jezusa. Będziecie mieli dość siły do dawania pięknego świadectwa swojej wiary i miłości do Chrystusa – mówił w parafii Ducha Świętego we Wrocławiu abp Józef Kupny.

Metropolita wrocławski przeprowadził wizytację kanoniczną w parafii a podczas Eucharystii udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania, zaś zasłużonych parafian uhonorował Medalami św. Jadwigi Śląskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję