Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Złote Łany

MU – Reaktywacja

Młodzi Uwielbiają – cykliczne spotkania połączone z Mszą św. i modlitwą uwielbienia od 21 października przeniosły się do kościoła NSPJ.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Symbolicznym mostem między oboma miejscami było wystawione przed ołtarzem płótno z doszytymi fragmentami modlitw, które fastrygowano w czasach, gdy MU działało na Złotych Łanach. Tam powołał je do życia ks. Marcin Hałas, który obecnie jest wikarym w parafii „przy dworcu”. Tradycja dołączania kolejnych modlitw, jak zapowiedział inicjator, wciąż będzie kontynuowana. – Od następnego spotkania, czyli za dwa miesiące, będzie można wypisywać na tym prześcieradle dalsze modlitwy. Później w czerwcu, na ostatnim MU, wszystkie wasze modlitwy przyniesiemy na wielu prześcieradłach przez cały kościół do ołtarza – tłumaczył ks. Marcin Hałas.

– Młodzi uwielbiają. Pojęcie młodzi jest bardzo względne. Nie chodzi przecież o liczbę lat, chodzi o młodość ducha - mówił ks. proboszcz Marcin Aleksy. Modlitwie młodych towarzyszyły pieśni, dynamiczna choreografia oraz muzyka. Spotkanie wypełniła również konferencja ks. Marcina Hałasa i adoracja przed Najświętszym Sakramentem.

Inauguracyjne MU zwieńczył Apel Jasnogórski i poczęstunek w auli św. Jana Pawła II. Na pamiątkę swojej obecności młodzież obdarowana została silikonowym różańcem na rękę. /MR

Kolejne spotkanie zaproponowano na trzecią sobotę grudnia. Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej MU.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-10-30 18:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czuwać to kochać

2023-11-20 09:58

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 13, 33-37.

Niedziela, 3 grudnia. I niedziela Adwentu

CZYTAJ DALEJ

“Apokalipsa” dzieje się na naszych oczach

2023-12-03 09:02

ks. Grzegorz Gac

Przyjęcie światła i kamienia z imieniem “Jezus”, wskazanie na Jezusa jako Pana wieczności, dziękczynienie za Sakrament Pokuty i Pojednania i osoby, które pokazały Pana Boga, ucałowanie Księgi Pisma Świętego, i wyznanie wiary te znaki i symbole towarzyszyły rozważaniu słowa Bożego - Listów do siedmiu Kościołów Azji podczas nabożeństwa wprowadzającego w Adwent w parafii św. Jana Apostoła we Wrocławiu - Zakrzowie.

Nabożeństwo nawiązywało nie tylko do rozpoczynającego się nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego, ale także do trwającego czasu presynodalnego w archidiecezji wrocławskiej.

CZYTAJ DALEJ

Chory papież nie przeczytał tekstu rozważań, zapewnił jednak, że jego stan poprawia się

2023-12-03 12:44

[ TEMATY ]

Franciszek

Monika Książek

Papież Franciszek podobnie, jak przed tygodniem, nie pojawił się z powodu choroby dróg oddechowych w południe w niedzielę w oknie Pałacu Apostolskiego, ale zwrócił się do wiernych z Domu świętej Marty, gdzie mieszka. Nie odczytał także rozważań i tekstu końcowego tłumacząc, że jego stan poprawia się, ale ma jeszcze problemy z głosem. W tekście przeczytanym przez lektora pozdrowił obecnych w Rzymie Polaków, uczestniczących w upamiętnieniu błogosławionej rodziny Ulmów.

Podczas transmisji z Domu świętej Marty papież powiedział: "Drodzy bracia i siostry, dzień dobry; także dzisiaj nie będę mógł wszystkiego przeczytać. Mój stan zdrowia poprawia się, ale jeszcze głos mi na to nie pozwala".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję