Reklama

Niedziela Łódzka

Różaniec siłą rodziny

Chcemy, aby Matka Najświętsza była naszą najlepszą nauczycielką i wychowawczynią – przekonuje Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Niedziela łódzka 40/2023, str. IV

[ TEMATY ]

Łódź

Podwórkowe Koła Różańcowe

Archiwum prywatne

Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w kościele Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi

Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w kościele Matki Boskiej
Jasnogórskiej w Łodzi

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

We wrześniowe sobotnie przedpołudnie wnętrze świątyni Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi na Widzewie przepełniły słowa modlitwy różańcowej, które zainaugurowały cykl regionalnych spotkań Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. – Po wakacyjnej przerwie z utęsknieniem wracamy do naszych regionalnych spotkań – zaznaczyła Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. – Chcemy, aby Matka Najświętsza była naszą najlepszą nauczycielką i wychowawczynią, aby przez modlitwę różańcową, przez rozważanie poszczególnych tajemnic z życia Pana Jezusa, uczyła nas kochać Go jeszcze mocniej, być przy Nim bardzo blisko. I również wypełniać Jego wolę w naszym życiu – podkreśliła.

– Matka Boża w tak wielu sanktuariach świata prosi właśnie o to: «Odmawiajcie codziennie Różaniec». Opowiedzieliśmy Matce Najświętszej i każdego dnia bierzemy do swoich dłoni różaniec, przesuwamy jego paciorki i tym samym wypraszamy łaskę przemiany ludzkich serc, przemiany naszych rodzin i całego świata – mówił o. Piotr Dettlaff, redemptorysta, opiekun Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Swą wdzięczność wyraził proboszcz widzewskiej parafii ks. Grzegorz Jędraszek, zaznaczając także, że modlitwa różańcowa odmawiana w rodzinie jest siłą budującą wspólnotę i jednoczącą jej członków oraz dającą nadzieję: – Cieszę się, że dzisiaj, tutaj, w tej wielkiej świątyni wybudowanej ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej, gromadzimy się jako jedna rodzina, by modlić się na Różańcu. Ze swojego dzieciństwa wspominam, jak mój tato, który przeżył II wojnę światową w niewoli, po powrocie do żony i pierworodnego syna do ostatniego dnia swojego życia gromadził nas do wspólnej modlitwy różańcowej. Za to dziękuję moim rodzicom, gdyż dzisiaj moje rodzeństwo, ich dzieci, wnuki, a nawet prawnuki żyją w Kościele, gromadzą się w domu na modlitwie – to jest ta więź duchowa, która świadczy o wielkiej wierze i miłości do Pana Boga – wspominał ks. Jędraszek.

Po modlitwie różańcowej, którą poprowadziła Magdalena Buczek, sprawowano Eucharystię pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza, biskupa pomocniczego seniora archidiecezji częstochowskiej – wielkiego przyjaciela Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. W homilii hierarcha wskazał na trud wychowania w duchu chrześcijańskich wartości oraz na rolę rodziców i dziadków w ich kształtowaniu u swych dzieci. W sposób przystępny dla młodszych uczestników Mszy św., przy pomocy specjalnie przygotowanych na to spotkanie ilustracji, nawiązujących do treści Liturgii Słowa, wyjaśnił, że nasze życie powinno być uporządkowane zgodnie z Bożymi przykazaniami. – W szczególny sposób staramy się wspólnie przeżywać modlitwę, a mamusia i tatuś przypominają, że każdy dzień kończymy rozmową z Panem Bogiem, dziękując za to, co dobrze zrobiliśmy, a przepraszając za to, co nam się nie udało – akcentował bp Antoni Długosz. Po zakończeniu Eucharystii odbył się koncert pieśni religijnych w wykonaniu biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej, który wraz z dziećmi wielbił Pana Boga śpiewem i tańcem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-09-26 14:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cudowne dźwięki… budujące słowa

Niedziela łódzka 11/2024, str. IV

[ TEMATY ]

Łódź

Sylwia Jeleń

Lena i Maciej Durlakowie z dziećmi

Lena i Maciej Durlakowie z dziećmi

W Łódzkim Klubie Biznesu odbył się koncert duetu Jedno Ciało, któremu towarzyszyła modlitwa do Ducha Świętego o miłość.

Jedno Ciało to duet, który tworzą małżeństwo Lena i Maciej Durlakowie. W swoich utworach opowiadają o miłości, małżeństwie i codzienności.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Cupich: w burzliwych czasach chrześcijanin ma być blisko Ewangelii

2026-03-05 18:11

[ TEMATY ]

Ewangelia

Chicago

kard. Blaise Cupich

@Vatican Media

Kard. Blaise Cupich

Kard. Blaise Cupich

W obszernym wywiadzie, udzielonym mediom watykańskim, kard. Blaise Cupich, metropolita Chicago, odnosi się do aktualnej sytuacji międzynarodowej, ale też do lokalnej rzeczywistości archidiecezji, z której pochodzi Papież. Przypomina, że w burzliwych czasach chrześcijanie powinni być blisko Ewangelii i Jezusa. „Musimy zwracać uwagę na to, co On mówi, nie na partyjną politykę czy diatryby wynikające z agend poszczególnych państw, ale być blisko tego, co mówi nam Ewangelia” - podkreśla hierarcha.

Pokój na świecie i ważna rola Papieża
CZYTAJ DALEJ

W niedzielę kolejna wizyta Papieża w rzymskiej parafii

2026-03-06 10:27

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV w trzecią niedzielę Wielkiego Postu (8 marca 2025 r.) odwiedzi parafię Ofiarowania NMP w Rzymie. Ojciec Święty spotka się z różnymi wspólnotami, a o godz. 17:00 będzie przewodniczył Eucharystii.

Parafia Ofiarowania NMP znajduje się przy via di Torrevecchia 1104; posługują w niej księża diecezjalni. Ojciec Święty przybędzie do tej wspólnoty o godz. 16:00. Na początek powitają go m.in. kard. Baldo Reina, papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej oraz proboszcz - ks. Paolo Stacchiotti, który kieruje parafią od grudnia ubiegłego roku. Słowa powitań wypowiedzą również dzieci, młodzież i rodziny. Spotkanie z Papieżem odbędzie się na palcu przed świątynią parafialną.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję