Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Dekanat Bielsko-Biała

Z bł. Carlem Acutisem

Trwa peregrynacja relikwii błogosławionego nastolatka.

2023-01-11 07:43

Niedziela bielsko-żywiecka 3/2023, str. III

[ TEMATY ]

relikwie bł. Carlo Acutisa

Ks. Kamil Kuchejda

Ks. Kamil Kuchejda z młodzieżą na 1. wieczorze uwielbienia

Ks. Kamil Kuchejda z młodzieżą na 1. wieczorze uwielbienia

Peregrynacji towarzyszą dekanalne wieczory uwielbienia: „Wielbimy z Carlem”, na które składają się Msze św. z kazaniem tematycznym, modlitwa uwielbienia i spotkanie przy stole. Pierwszy wieczór odbył się w grudniu w dekanacie Bielsko-Biała II. Młodzi ludzie zainteresowani życiem Carla zgromadzili się w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na Osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej. Jak przypomniał młodym ludziom ks. Kamil Kuchejda, wspólnota daje wspólne doświadczenie modlitwy, a Eucharystia dzieje się dzięki wspólnocie Kościoła. O tym właśnie Carl wiedział i cenił sobie Eucharystię, w której uczestniczył codziennie, od wczesnej I Komunii św., co pokazuje, że miał relację z Bogiem. Był normalnym świętym, a normalność życia to świętość. Dekanalny duszpasterz młodzieży podkreślił, że relikwie patrona Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie są własnością diecezji i będą przez kilkanaście miesięcy odwiedzać poszczególne dekanaty.

Najbliższe uwielbienie odbędzie się w dekanacie osieckim – 27 stycznia w kościele św. Andrzeja w Osieku. Rozpocznie się o godz. 17 Mszą św. 10 lutego o godz. 18 młodzi spotkają się w parafii św. Józefa na os. Złote Łany w dekanacie Bielsko-Biała III Wschodnim, a 24 lutego w parafii św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach w dekanacie kęckim.

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Carlo ma przepis na świętość

Niedziela kielecka 48/2022, str. IV

[ TEMATY ]

relikwie bł. Carlo Acutisa

Archiwum parafii św. Wojciecha w Kielcach

Relikwiarz

Relikwiarz

Od końca października młodzież diecezji kieleckiej w różnych parafiach jest świadkiem niecodziennego wydarzenia. Gromadząc się przy relikwiach bł. Carlo Acutisa, młodego błogosławionego Włocha, zakochanego w Eucharystii i Jezusie, poznaje jego życie i prosi za jego wstawiennictwem o potrzebną dla siebie wiarę i łaski.

Peregrynacja relikwii uroczyście rozpoczęła się w parafii św. Michała Archanioła w Koniecpolu-Chrząstowie. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Kaleta. W homilii zadał pytanie: – Czy potrzebne są takie znaki, czy dziś w XXI wieku, ma jeszcze sens kult relikwii i świętych?

CZYTAJ DALEJ

Kraków/ W wieku 100 lat zmarł prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności

2023-01-27 20:33

[ TEMATY ]

Kraków

zmarły

prof. Aleksander Krawczuk

Wikipedia/autor: Ladislav Luppa na licencji Creative Commons

prof. Aleksander Krawczuk

prof. Aleksander Krawczuk

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

O śmierci prof. Aleksandra Krawczuka poinformował w piątek Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w mediach społecznościowych. Wiadomość tę potwierdził również PAP w rozmowie telefonicznej pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek wyjaśnia: homoseksualizm nie jest przestępstwem, lecz grzechem

2023-01-28 12:31

[ TEMATY ]

homoseksualizm

LGBT

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Każdy akt seksualny poza małżeństwem jest grzechem – przypomniał Ojciec Święty w napisanej wczoraj, 27 stycznia notatce posłanej do amerykańskiego jezuity Jamesa Martina – czołowego duszpasterza osób homoseksualnych w USA.

Słowa Franciszka w wywiadzie dla Associated Press z 24 stycznia, gdzie wyraźnie stwierdził, że homoseksualizm nie jest przestępstwem, a ustawy penalizujące homoseksualizm są „niesprawiedliwe” zostały okrzyknięte przez obrońców LGBTQ kamieniem milowym, który pomoże zakończyć prześladowania i przemoc wobec osób LGBTQ. Ale jego odniesienie do „grzechu” wywołało pytania, czy uważa, że samo bycie gejem jest grzechem. Ks. James Martin, amerykański jezuita, który prowadzi w USA posługę Outreach dla katolików LGBTQ, poprosił papieża Franciszka o wyjaśnienia, a następnie opublikował w piątek na stronie internetowej Outreach odręczną odpowiedź papieża .

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję