Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Pyrzyce

Czas podsumowań

W parafii św. Ottona jubileusz swojego 15-lecia obchodził parafialny oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 2/2023, str. II

[ TEMATY ]

Pyrzyce

Ks.Marcin Miczkuła

Nie mogło zabraknąć jubileuszowego tortu

Nie mogło zabraknąć jubileuszowego tortu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Świętowanie rozpoczęło się wieczorną Mszą św. niedzielną, której przewodniczył ks. Piotr Kurzaj chrystusowiec, proboszcz parafii, a homilię wygłosił ks. Marek Nikiel chrystusowiec. W czasie Mszy św. dziękowano za ponad stu pięćdziesięciu młodych ludzi, którzy przeżywali i przeżywają formację duchową w tej wspólnocie oraz za tych duszpasterzy, którzy przez ten czas z ramienia Kościoła asystowali młodym w drodze do Boga.

Po Mszy św. odbyło się podsumowanie 15 lat istnienia pyrzyckiego KSM. W szkole specjalnej w Pyrzycach w obecności byłych i obecnych członków wspólnoty prezes parafialnego oddziału Wiktoria Fiłek oraz asystent parafialny ks. Roman Melnyk chrystusowiec, poprowadzili galę jubileuszową, podczas której wspomnieniami podzielili się poprzedni asystenci tej wspólnoty. Podczas gali diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wręczył nowym członkom wspólnoty legitymacje członkowskie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim pyrzyckim KSM-owiczom i ich duszpasterzom. Niech bł. Karolina Kózkówna, patronka KSM wstawia się za nimi przed Bożym tronem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-01-03 13:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziedzictwo św. Ottona

Niedziela szczecińsko-kamieńska 13/2024, str. IV

[ TEMATY ]

Pyrzyce

Ks. Robert Gołębiowski

Starosta pyrzycki Stanisław Stępień (po prawej) i sekretarz starostwa Mariusz Majak

Starosta pyrzycki Stanisław Stępień (po prawej) i sekretarz starostwa Mariusz Majak

Przygotowujemy się do podniosłego Jubileuszu 900-lecia pomorskiej misji św. Ottona z Bambergu. Obchody Jubileuszowe są ważne także dla władz samorządowych, poprosiliśmy więc o refleksje na ten temat Stanisława Stępnia – starostę pyrzyckiego oraz Mariusza Majaka – sekretarza.

Ks. Robert Gołębiowski: Kiedy Panowie zetknęli się z postacią św. Ottona? Jak była ona umiejscawiana w historii Pyrzyc? Stanisław Stępień: Mieszkam w Pyrzycach od 1974 r. i od zawsze ważną część życia stanowi moja rodzinna parafia św. Ottona, która w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Dlatego mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że ta znajomość ważnego świętego dla naszych ziem trwa już dla mnie 50 lat. W latach 80. XX wieku obchodziliśmy u nas kolejne jubileusze chrztu pyrzyczan, m.in. z bardzo podniosłą procesją od Studzienki do kościoła św. Ottona i to wówczas w sposób bardziej wyrazisty przybliżyłem sobie postać oraz znaczenie duchowe misji, jaką spełnił u nas św. Otton. Muszę przyznać, że tak całościowo w historię posługi duszpasterskiej Apostoła Pomorzan wniknąłem kilka lat temu, gdy rozpoczęliśmy szeroko zakrojone przygotowania do obecnego Jubileuszu. Warto dodać, że np. w 2002 r. odbyły się u nas podniosłe obchody Dożynek Archidiecezjalnych, na których obecny był kard. Henryk Gulbinowicz, siedemnastu biskupów, a wśród nich także biskup z Bambergu i bardzo mocno wybrzmiał wówczas akcent o św. Ottonie w kontekście gości, którzy przybyli do nas z różnych stron Polski.
CZYTAJ DALEJ

Mocne przesłanie abp. Jędraszewskiego na Jasnej Górze. "Chce się zrobić z naszej młodzieży to samo, co chciał Hitler"

2026-04-19 18:55

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Marek Jędraszewski

młodzież

rajd katyński

mocne przesłanie

zlot gwiaździsty

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Abp Marek Jędraszewski

Abp Marek Jędraszewski

Kilkadziesiąt tysięcy motocykli poświęcił abp senior Marek Jędraszewski podczas Zlotu Gwiaździstego na Jasnej Górze w Częstochowie. W kazaniu mówił o „wpisujących się w haniebną tradycję sowietów i hitlerowców" ludziach walczących z krzyżem, a także o promowaniu aborcji. Dzień wcześniej arcybiskup spotkał się z uczestnikami zlotu.

Podczas sobotniego spotkania w Auli Papieskiej na Jasnej Górze abp Jędraszewski mówił m.in. o wychowaniu patriotycznym.
CZYTAJ DALEJ

Misjonarka o Angoli: brak pracy, sekty, ale wielka wiara

2026-04-19 20:13

[ TEMATY ]

sekty

misjonarka o Angoli

brak pracy

wielka wiara

Vatican News

Wierni witają papieża w Angoli

Wierni witają papieża w Angoli

Siostra Elisabete Corazza, Brazylijka, opisuje Angolę, gdzie jest misjonarką od 8 lat: „To naród o wielkiej wierze, ale i wielkim cierpieniu”. Opowiada o trudnościach wynikających z braku pracy, słabej opieki zdrowotnej oraz antywartości utrudniających ewangelizację. „Ważne, aby świat spojrzał na Angolę” – mówi, wskazując, że do tego przyczyni się wizyta Leona XIV.

„Co to znaczy, że Papież jest tutaj, w Angoli? To łaska i błogosławieństwo!”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję