Reklama

Niedziela Przemyska

Zjazd rzeczników

W Przemyślu zakończyło się trzydniowe spotkanie rzeczników prasowych instytucji kościelnych.

Niedziela przemyska 40/2022, str. I

[ TEMATY ]

rzecznik prasowy

Biuro prasowe KEP

Rzecznicy w Komańczy, miejscu internowania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

Rzecznicy w Komańczy, miejscu internowania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Było ono okazją do wymiany doświadczeń, odbycia zajęć warsztatowych i do zapoznania się z terenem archidiecezji przemyskiej.

Rzecznik prasowy archidiecezji przemyskiej i organizator spotkania ks. prał. Bartosz Rajnowski wyjaśnił, że funkcja rzecznika prasowego instytucji kościelnych jest niezbędna w obecnym czasie. – Natomiast wymiana doświadczeń, wymiana informacji pomiędzy samymi rzecznikami też jest potrzebna, ponieważ żyjemy w jednym Kościele, spotykamy się z podobnymi problemami i chcemy się ciągle kształcić, i uczyć, aby wiedzieć, jak najlepiej przekazywać informacje o życiu i działalności Kościoła. Stąd też takie spotkania – powiedział ks. Rajnowski. – Był to już kolejny ogólnopolski zjazd rzeczników: osób, które wypowiadają się w mediach w imieniu diecezji, biskupów czy kurii diecezjalnych. Tym razem spotkaliśmy się w Przemyślu – dodał organizator.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Wieczorem w dniu rozpoczęcia spotkania arcybiskup senior Józef Michalik przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię. Do wspólnoty później dołączył także metropolita przemyski abp Adam Szal. Spotkanie trwało trzy dni. – Chcemy organizować takie spotkania w różnych częściach Polski. To nie tylko czas na szkolenie, ale także na poznawanie innych diecezji. Obok roboczych spotkań, które się odbywały, mieliśmy możliwość zobaczenia życia i działalności naszej diecezji. Zaproponowaliśmy rzecznikom z Polski wyjazd do Komańczy, do miejsca internowania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Odwiedziliśmy także jeden z domów rekolekcyjnych, konkretnie w Rzepedzi, oraz byliśmy w sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku i w sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Dodatkowo zaprosiliśmy rzeczników do odwiedzenia tych miejsc, w których odbywa się przyjmowanie i relokacja uchodźców z Ukrainy – powiedział ks. Bartosz Rajnowski.

Ostatniego dnia z rzecznikami spotkał się też abp Adam Szal, który przewodniczył Eucharystii w kaplicy Collegium Marianum, centrum Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej, gdzie odbywał się zjazd.

Spotkania rzeczników prasowych instytucji kościelnych odbywają się każdego roku w innych miejscach. Ich celem jest doskonalenie warsztatu pracy rzecznika prasowego, formacja duchowa rzeczników, a także poznanie sposobu funkcjonowania diecezjalnych mediów i agend, które współpracują z rzecznikami i mediami regionalnymi.

2022-09-27 13:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnicka Kuria Biskupia ma nowego rzecznika

Z dniem 1 września br., na stanowisko rzecznika prasowego bp Marek Mendyk  powołał ks. Przemysława Pojaska, wieloletniego dziennikarza mediów katolickich.

- W trosce o należyte funkcjonowanie Świdnickiej Kurii Biskupiej, mając na uwadze kompetencje i doświadczenie medialne, zgodnie z kan. 470 KPK ustanawiam Czcigodnego Księdza Rzecznikiem Prasowym – czytamy w piśmie nominacyjnym.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent RP podpisał siedem ustaw; zawetował trzy

2026-06-11 18:46

[ TEMATY ]

oświadczenie

Prezydent Polski Karol Nawrocki

Kancelaria Prezydenta RP

Prezydent Karol Nawrocki

Prezydent Karol Nawrocki

Prezydent RP Karol Nawrocki wydał oświadczenie.

Dnia 11 czerwca 2026 r. Prezydent RP Karol Nawrocki podpisał:
CZYTAJ DALEJ

Chrześcijanom na Bliskim Wschodzie grozi wyginięcie

2026-06-11 21:33

[ TEMATY ]

Bliski Wschód

Adobe Stock

Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie stoją dziś w obliczu zagrożenia wyginięciem z powodu reżimów, eskalacji przemocy, konfliktów zbrojnych i wojen. Wskazał na to kard. Louis Raphaël Sako w przesłaniu na odbywającą się w Waszyngtonie konferencję poświęconą sytuacji chrześcijan w tym regionie.

Cieszący się ogromnym autorytetem hierarcha do marca 2026 roku pełnił urząd patriarchy Bagdadu i kierował Kościołem chaldejskim w Iraku. Po przejściu na emeryturę opuścił stolicę i przeniósł się do Ankawy w Kurdystanie, gdzie dalej chce służyć Kościołowi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję