Reklama

Niedziela Sandomierska

Tarnobrzeg

Najlepsi z najlepszych

Kapituła konkursu „Ośmiu wspaniałych 2021” wyłoniła najwspanialszych nastolatków wśród uczniów.

Niedziela sandomierska 7/2022, str. II

[ TEMATY ]

konkurs

UM Tarnobrzeg

Kapituła wybrała najlepszych uczniów

Kapituła wybrała najlepszych uczniów

Konkurs „Ośmiu wspaniałych”, zwraca uwagę na młodzież, która bezinteresownie pomaga innym, a dzięki swoim działaniom staje się wzorcem dla rówieśników. W tym roku o ten zaszczytny tytuł starało się 12 młodych uczniów tarnobrzeskich szkół. Laureatką wytypowaną głosem Kapituły Konkursowej do reprezentowania Tarnobrzega w eliminacjach ogólnopolskich konkursu wspaniałych została Aleksandra Dudek, uczennica drugiej klasy LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Ola bierze udział w projekcie międzynarodowej wymiany Erasmus Culture Shadow Learning Cookbook. Jest także finalistką programu stypendialnego Future Leaders Exchange. Wspomniany program jest całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Ponadto realizuje swój własny projekt społeczny „Jestem” w ramach Vital Voices Chapter Poland, którego celem jest m.in. promowanie wiedzy – głównie wśród rówieśników – na temat problemów psychologicznych, zaburzeń lękowych, zaburzeń odżywiania. W roku 2018 została wyróżniona odznaką Jachowicza za filantropię przyznawaną przez Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu. Ola działa na rzecz innych w ramach grupy wolontariackiej „Miasto Aniołów”. Bierze udział w zbiórkach żywności i kiermaszach, pomaga starszym osobom, bierze udział w akcjach czytania dzieciom oraz pełni rolę opiekuna i instruktora podczas wakacyjnych obozów sportowych dla dzieci, udziela się w zbiórkach dla zwierząt ze schroniska, działa na rzecz jednego z miejskich hospicjów. Cechuje ją wysoka kultura osobista, empatia, otwartość na potrzeby drugiego człowieka, optymizm i zaangażowanie.

2022-02-08 12:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyniki konkursu Św. Janie Pawle II – pamiętamy!


Odpowiedź na pytanie 38 opublikowane w numerze 22/2015 brzmi: temat pracy doktorskiej, którą ks. Karol Wojtyła uwieńczył studia doktoranckie w Rzymie brzmi: „Zagad­nienie wiary w dziełach św. Jana od Krzyża” (Doctrina de fide apud S. Joannem a Cruce ).

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa za Biskupa legnickiego

2022-11-30 13:47

ks. Waldemar Wesołowski

Dziś obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła, brata św. Piotra. To także dzień imienin biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego.

Rano, w kaplicy Domu Słowa, Solenizant przewodniczył Mszy św., w której uczestniczyli także: biskup senior Stefan Cichy, księża pracujący w Kurii Biskupiej oraz księża proboszczowie z Legnicy. Obecne były także siostry zakonne, świeccy pracownicy kurii i Domu Słowa. Na tę uroczystość przyjechali także klerycy roku propedeutycznego z Wrocławia, Świdnicy i Legnicy. Życzenia w imieniu wszystkich zgromadzonych przekazał ks. Biskupowi ks. Robert Kristman - Wikariusz Generalny.

CZYTAJ DALEJ

Wieczór mlekiem i miodem płynący w Oławie

2022-11-30 15:30

Julia Pawelec

Wieniec adwentowy w oławskiej parafii

Wieniec adwentowy w oławskiej parafii

W I Niedzielę Adwentu w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie odbyło się Uwielbienie wprowadzające w radosny nastrój oczekiwania na przyjście Pana.

Po Mszy Świętej nastąpiło nabożeństwo adwentowe, które rozpoczęło się poświęceniem wieńca adwentowego. Następnie odczytano czytania ze Starego Testamentu, a w dalszej kolejności Ewangelię opisującą scenę Zwiastowania (Łk 1, 26-38). Konferencję wygłosił ks. Adam Bilski, zwracając uwagę na to, z jak wielką wiarą i zaufaniem Maryja przyjęła wolę Pana Boga o zostaniu matką Zbawiciela. Odpowiedziała na to wezwanie mimo obaw, czy w tak młodym wieku podoła wychowaniu dziecka - w dodatku Syna Bożego. Nie rozumiała wiele, z pokorą przyjęła jednak każdy element Bożego planu. Kapłan zauważył, że Maryja nie zwątpiła także wtedy, gdy jej Syn, "któremu panowaniu nie będzie końca”, narodził się w bardzo ubogich warunkach, ponieważ nie znaleziono żadnego innego miejsca, w którym mógłby przyjść na świat.- Po ludzku mogłoby to zachwiać wiarę. Jednak nie w przypadku Maryi. Ona ufała zawsze - podkreślał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję