W konkatedrze zielonogórskiej odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu rekolekcji dla członków Pieszej Pielgrzymki z Zielonej Góry na Jasną Górę pod hasłem „Akathistos. Postój”.
W piątki: 26 listopada oraz 3, 10 grudnia w zielonogórskich parafiach: św. Józefa Oblubieńca, Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie, św. Franciszka uczestnicy zielonogórskiej pielgrzymki gromadzili się na wspólną modlitwę i katechezy. – Chcemy zatrzymać się nad tekstem Akatystu ku czci Bogurodzicy – wyjaśnia Daria Nowak. – Zaplanowane są trzy konferencje, w czasie których będziemy pochylać się nad tekstem Akatystu, opiewającego piękno Matki Bożej. W czasie ostatniego spotkania będziemy chcieli wspólnie modlić się tym utworem.
W czasie pierwszego spotkania rekolekcyjnego szczególną modlitwą otaczali pielgrzymi księży przewodników, dziękując w ten sposób za ich obecność, czas i gotowość bycia z drugim człowiekiem.
Spotkanie w konkatedrze 17 grudnia było ostatnim w całym cyklu. Modlitwie śpiewem przewodniczył ks. Przemysław Janicki. Po Akatyście wszyscy zaś spotkali się w Domu Parafialnym na skromnej agapie.
„Bóg zapyta nas, czy pielęgnowaliśmy i dbaliśmy o świat, który stworzył (por. Rdz 2, 15), dla dobra wszystkich i przyszłych pokoleń, oraz czy troszczyliśmy się o naszych braci i siostry” - stwierdził Ojciec Święty podczas konferencji zorganizowanej w 10. rocznicę publikacji encykliki Laudato si’ w Centrum Mariapoli w Castel Gandolfo.
Zanim przejdę do kilku przygotowanych uwag, chciałbym podziękować dwojgu przedmówcom, [Arnoldowi Schwarzeneggerowi i Marinie Silva - brazylijska minister środowiska i zmian klimatycznych - przyp. KAI], ale chciałbym dodać, że jeśli rzeczywiście jest wśród nas dziś po południu bohater akcji, to są to wszyscy, którzy wspólnie pracują, aby coś zmienić.
Do bycia ludźmi zawierzenia i zaufania zachęcał podczas Mszy św. odprawionej w czwartkowy poranek przy grobie św. Jana Pawła II biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. W kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice św. Piotra w Rzymie 2 października zgromadziło się około trzystu wiernych z diecezji włocławskiej.
Wizyta przy grobie św. Jana Pawła II była dla nich ważnym momentem pielgrzymki do Rzymu. Mszy Świętej przewodniczył biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Eucharystię koncelebrowali bp Stanisław Gębicki, biskup pomocniczy senior diecezji włocławskiej, bp Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej oraz trzydziestu kapłanów diecezjalnych.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.