Reklama

Kultura

Porady niosące światło

Dręczą cię wątpliwości? Nie wiesz, jak zaradzić życiowym trudnościom? To książka dla ciebie.

Doświadczenie życiowe św. Ojca Pio pokazuje nam, jak wiele mądrości w cierpieniu może pomieścić jeden człowiek. Już w dzieciństwie jego wątłe zdrowie przysparzało mu problemów i bólu. Z czasem sytuacja eskalowała, a ze stygmatami, które naznaczyły jego ciało, wiązało się wręcz niewyobrażalne cierpienie. Poza bólem fizycznym Ojciec Pio doświadczał tego, co rani jeszcze bardziej – plotek oraz fałszywych oskarżeń. Pomimo pomówień, którymi go kamienowano, stygmatyk nigdy nie złorzeczył swoim oszczercom, nigdy nie buntował się przeciwko niesprawiedliwym i raniącym go decyzjom przełożonych. Jak mimo tego bolesnego doświadczenia udało mu się zachować pogodę ducha?

Ojciec Pio doskonale wiedział, w jaki sposób przemienić cierpienie w miłość, jak biczowane przeciwnościami losu serce na powrót napełnić pokojem i siłą, która pozwala powstać z upadku. Tą mądrością chętnie dzielił się z innymi. Choć często nie znał osobiście ludzi, którym przychodził z pomocą, to jego rady okazywały się nadspodziewanie trafne i dopasowane do konkretnej sytuacji egzystencjalnej danego człowieka. Pozostawione przez niego pisma również dziś są latarnią wskazującą drogę do Boga i do osiągnięcia spokoju wewnętrznego, a także do rozwoju duchowego.

Dzięki wydawnictwu Serafin możemy skorzystać z duchowej skarbnicy Ojca Pio. Nakładem tej oficyny wydawniczej ukazała się bowiem kolejna część poczytnych Porad Ojca Pio. Tym razem słowa zakonnika z Pietrelciny pomogą nam w mężnym znoszeniu przeciwieństw losu i odnalezieniu spokoju ducha. W publikacji zamieszczone zostały najbardziej poruszające i krzepiące duchowo fragmenty listów Ojca Pio, w których zawarte są porady niosące światło i wytchnienie.

Choć Ojca Pio nie ma pośród nas od ponad pół wieku, to jego kierownictwo duchowe jest nadal pożądane i pożyteczne. Ale to, czy słowa stygmatyka przyniosą ukojenie i wzrost duchowy, zależy tylko od nas samych, od tego, jak mocno uwierzymy zapewnieniom tego świętego człowieka, któremu wszystko przekazał Bóg.

Porady Ojca Pio. Jak odnaleźć spokój ducha
Św. Ojciec Pio
Wydawnictwo: Serafin
Liczba stron: 92
Cena: 18,00 zł
Zamówienia można składać:
tel.: 34 365 19 17 w godz. 7-15, pocztą elektroniczną: kolportaz@niedziela.pl

2021-09-13 18:26

Ocena: +13 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lek na duchową zapaść

Jak zmierzyć się z cierpieniem i nie stracić nadziei? Jest na to niezawodna metoda.

Nakładem wydawnictwa Serafin ukazała się książka będąca duchowym poradnikiem nie tylko w czasie epidemii, ale również w chwilach trudnych, gdy piętrzą się przed nami rozmaite przeciwności losu. Wskazówek udziela nam św. Ojciec Pio. Gdy będziemy postępować zgodnie z nimi, łatwiej przezwyciężymy zwątpienie i zachowamy nadzieję.

CZYTAJ DALEJ

Izaak - Od Abrahama do Jezusa. Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-29 09:23

[ TEMATY ]

Biblia

adwent

Bp Piotr Przyborek

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Anglia i Walia: mniej niż połowa mieszkańców to chrześcijanie

2022-11-29 16:01

[ TEMATY ]

Wielka Brytania

Karol Porwich/Niedziela

Chrześcijanie stanowią dziś mniej niż połowę mieszkańców Anglii i Walii. Wzrasta natomiast liczba wyznawców innych religii i osób bez przynależności religijnej – wynika z danych zebranych podczas spisu powszechnego w 2021 roku, które opublikował brytyjski krajowy urząd statystyczny.

Po raz pierwszy w historii liczba osób deklarujących się jako chrześcijanie spadła poniżej 50 proc. i wyniosła 46,2 proc., czyli 27,5 mln. Oznacza to spadek o 13,1 proc. w stosunku do 2011 roku, gdy za chrześcijan uznało się 59,3 proc. mieszkańców Anglii i Walii, czyli 33,3 mln.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję