Reklama

Niedziela Wrocławska

Z myślą o rodzinach

Rok Rodziny to czas inicjatyw duszpasterskich mających na celu pogłębienie życia duchowego. Duszpasterze wychodzą do rodzin z wieloma propozycjami. Niektóre zgłaszają sami wierni.

Niedziela wrocławska 15/2021, str. I

[ TEMATY ]

ekstremalna Droga Krzyżowa

Marzena Cyfert

Joanna i Zbigniew z synami przed wyruszeniem na rodzinną EDK

Joanna i Zbigniew z synami przed wyruszeniem na rodzinną EDK

W parafii Najświętszej Maryi Panny Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie podczas Mszy św. na rozpoczęcie Roku Rodziny ks. Wojciech Jaśkiewicz, proboszcz parafii, mówił: – Wszyscy tworzymy jedną rodzinę dzieci Bożych, składającą się z wielu rodzin. Ksiądz proboszcz zachęcał do odnoszenia się do siebie z miłością i pielęgnowania relacji, podkreślając, że Bóg chce nas dotknąć swoją łaską również jako rodzinę. Przypomniał przy tym słowa papieża Franciszka z adhortacji Amoris laetitia „(…) Istnieje wiele trudności w rodzinach, kiedy któryś z jej członków nie dojrzał w swoim sposobie nawiązywania relacji, ponieważ nie uzdrowił ran z jakiegoś etapu swego życia”.

W intencji rodzin parafianie modlą się za wstawiennictwem św. Józefa. Jego ikona napisana przez artystkę Beatę Domagałę znalazła się bowiem w parafialnej świątyni. Każda rodzina może przyjąć do swego domu poświęconą kopię ikony wraz z tekstem modlitwy do św. Józefa i modlić się we własnym gronie.

Mamy wiele intencji: jest pandemia, chcemy się modlić o jej ustanie, jest też chęć odnowienia się jako rodzina.

Podziel się cytatem

Reklama

Kolejną propozycją dla rodzin była Rodzinna Indywidualna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęła się Mszą św. 26 marca, a jedna z intencji obejmowała osoby dotknięte chorobą covidową. – Prośmy Pana Boga, aby jak najszybciej ta pandemia ustała. Osoby, które będą brały udział w Indywidualnej Rodzinnej EDK, niech wzbudzą taką intencję i swój wysiłek ofiarują również za chorych z naszej parafii – zachęcał ks. Jaśkiewicz. Po Eucharystii każda rodzina indywidualnie udawała się na siedmiokilometrową trasę Drogi Krzyżowej wyznaczoną w okolicach Lasu Strachocińskiego.

Dlaczego wybrali ten rodzaj modlitwy? – To jest takie rodzinne wyzwanie. Trzeba się zmobilizować i całą rodziną przeżyć to wspólnie – mimo tego że się nie chce, że jest ciemno i są różne przeciwności, chociażby pandemia. Jest to też walka duchowa. Ale możemy to wszystko złożyć w ofierze i w intencjach, które ze sobą niesiemy – mówi Joanna, która z mężem Zbigniewem i dwoma synami wyruszyli na EDK. Renata i Artur mają z kolei dwie pasje: modlitwę i wędrowanie, stąd pomysł, by je połączyć. – A poza tym mamy wiele intencji: jest pandemia, chcemy się modlić o jej ustanie, jest też chęć odnowienia się jako rodzina – mówi Renata.

W najbliższym czasie parafia przygotowuje specjalną propozycję letnich rekolekcji rodzinnych, a jeśli nie przeszkodzi pandemia, w dniach 22-25 kwietnia zaprasza na wyjazd rekolekcyjny do Przesieki. Tematem rekolekcji będzie radość. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do rodzin dzieci pierwszokomunijnych oraz młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

2021-04-06 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lublin: 51 km w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

ekstremalna Droga Krzyżowa

www.facebook.com/WIO.EDK

„Droga krzyżowa Pana Jezusa była ekstremalna” powiedział abp Stanisław Budzik do zgromadzonych w archikatedrze lubelskiej uczestników kolejnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszyła dzis wieczorem. Najdłuższa trasa liczy aż 51 km.

Metropolita lubelski podkreślił, że wiara w bóstwo i człowieczeństwo Jezusa Chrystusa jest fundamentem godności ludzkiej osoby, ponieważ tylko człowiek mógł tak cierpieć i umierać jak Zbawiciel na Krzyżu.

CZYTAJ DALEJ

Papież zaapelował o pokój na Ukrainie: proszę - nigdy wojny!

2022-01-26 10:48

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Na zakończenie audiencji ogólnej w Watykanie, przed odmówieniem modlitwy Ojcze nasz, papież Franciszek zachęcił wszystkich do odmawiania dzisiaj wielokrotnie tej modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.

A teraz zapraszam was abyśmy pomodlili się o pokój na Ukrainie. Powtarzajmy tę modlitwę wielokrotnie w dniu dzisiejszym: prośmy Boga usilnie, aby ta Ziemia mogła zobaczyć rozkwit braterstwa i przezwyciężyć rany, obawy i podziały. Mówiliśmy o Holocauście. Pomyślmy o tym, że ponad 5 mln [osób] podczas ostatniej wojny zostało pozbawionych życia. To naród cierpiący, który cierpiał głód i tyle okrucieństw i zasługuje na pokój! Modlitwy i wezwania, które dzisiaj wznoszą się aż do nieba niech dotkną umysłów i serc odpowiedzialnych w świecie, ażeby przedłożyli dialog i dobro wszystkich ponad prywatne interesy. Proszę: nigdy wojny! Módlmy się o pokój modlitwą Ojcze nasz, jest to modlitwa dzieci, które zwracają się do tego samego Ojca, modlitwa, który czyni nas braćmi, modlitwa braci, którzy błagają o pojednanie i zgodę."

CZYTAJ DALEJ

Piotr – miał być martwy, cieszy się pełnią życia

2022-01-26 15:36

[ TEMATY ]

świadectwo

Materiał prasowy

„Jestem po to, żeby pokazać, że nawet kiedy mówią, że jest tragicznie, może być dobrze. Bo miałem być martwy, byłem martwy, a teraz żyję i cieszę się pełnią życia” – mówi Piotr Rzepecki.

W czasie ciąży jego Mamie, pani Annie zasugerowano aborcję ze względu na chorobę dziecka. Po tym, gdy odmówiła, lekarze zostawili ją samą. „Zostałam zostawiona sama sobie, tak jakby po prostu lekarze czekali na to, że skoro ja nie chcę, nie proszę o przerwanie ciąży, to niech to samo się zakończy” - wspomina.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję