Reklama

Niedziela Legnicka

Wiara naszym fundamentem

19 stycznia na swoje doroczne spotkanie opłatkowe do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie przybyła Rodzina Radia Maryja. W spotkaniu uczestniczyli pielgrzymi z wielu miejsc naszej diecezji.

Niedziela legnicka 5/2020, str. IV

[ TEMATY ]

spotkanie

Krzeszów

Rodzina Radia Maryja

Przemysław Groński – Opactwo.eu

Mszy św. przewodniczył redemptorysta o. Grzegorz Woś

Mszy św. przewodniczył redemptorysta o. Grzegorz Woś

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Obecni byli pielgrzymi m.in. z: Jeleniej Góry, Legnicy, Lubania, Chocianowa, Czarnego Boru, Bolesławca, Zgorzelca, Wałbrzycha, Świebodzic czy też Bolkowa.

Liturgii przewodniczył o. Grzegorz Woś CSSR z Radia Maryja. W czasie Mszy św. modlono się nie tylko za Radio Maryja, Telewizję Trwam i inne dzieła stworzone przez o. dr. Tadeusza Rydzyka, ale i w intencji państwa Marii i Józefa Tomaszewskich, którzy obchodzili 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, oraz pani Heleny Niemiec z okazji jej 80. urodzin.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W homilii o. Grzegorz Woś stwierdził m.in., że z jednej strony zawsze na początku nowego roku zadajemy sobie pytanie, jaki ten rok będzie, co on przyniesie, co mamy zaplanowane, o czym chcielibyśmy najbardziej pomyśleć, o co się zatroszczyć, co osiągnąć. Ale z drugiej – jako ludzie wierzący mamy zapytać o to, co ja mam konkretnie robić, do czego Pan Bóg mnie posyła, do czego mnie wzywa? W tej kwestii zawsze z pomocą przychodzi nam słowo Boże.

Reklama

– Dzisiejsze czytania pięknie się ze sobą łączą i dają nam takie światło, żeby wyjść z tej świętości i to wszystko realizować. To jest taki piękny Boży trop, który każdy z nas otrzymuje dzisiaj bardzo konkretnie. I my jako Rodzina Radia Maryja i każdy z nas, jako człowiek ochrzczony i wierzący. Każdy ma od Pana Boga konkretne zadanie. Nie bójmy się mówić o Jego miłości. Ksiądz Prymas apelował, byśmy nie bali się mówić o miłości Pana Boga – mówił kaznodzieja.

Odwołując się do słów wypowiedzianych przed laty przez Prymasa Tysiąclecia: „Chcę, żebyś to Ty był światłością dla pogan, chcę, żebyś to Ty moje imię zaniósł aż na krańce ziemi”, apelował, by wstawiennictwo św. Jana Pawła II, Księdza Prymasa, Matki Bożej Łaskawej dodawało sił do tego, żeby iść i każdą chwilę naszego życia wykorzystywać do tego, by kochać słowem, przykładem, mówieniem drugiemu człowiekowi o miłości Boga.

Każdy ma od Pana Boga konkretne zadanie. Nie bójmy się mówić o Jego miłości.

Podziel się cytatem

Po Eucharystii jej uczestnicy przeszli do Krzeszowskiego Ośrodka Kultury, gdzie najpierw z repertuarem kolędowym wystąpił chór i orkiestra górnicza z Nowej Rudy z parafii św. Mikołaja, a potem dzielono się opłatkiem, składano sobie okolicznościowe życzenia.Uczyniła to m.in.: europosłanka Beata Kempa, wskazując: – Naszym najważniejszym fundamentem jest wiara w Pana Boga, nasza rodzina i Polska, kochana ojczyzna. Musimy stać na straży naszych granic, ale przede wszystkim pilnować rodziny i Polski – mówiła europoseł.

Słowa życzeń i podziękowań za uczestnictwo w tym kolejnym spotkaniu złożył też ks. Marian Kopko, kustosz sanktuarium w Krzeszowie.

2020-01-28 11:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Alleluja i do przodu!

Niedziela toruńska 34/2024, str. IV

[ TEMATY ]

Rodzina Radia Maryja

Agata Pawluk

Radości i tańcom nie było końca

Radości i tańcom nie było końca

Co roku do toruńskiego sanktuarium przybywają setki pielgrzymów z całej Polski. Czym dla nich jest Rodzina Radia Maryja?

Już po raz 16. uczestnicy zgromadzili się na wspólnym dziękczynieniu, które odbyło się na terenie sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył bp Wiesław Śmigiel. – Dziękujemy za siebie nawzajem. Za to, że jesteśmy wytrwali w naszych przekonaniach, gotowi do modlitwy, ale też i działania – mówił. Pasterz w homilii nawiązał do Ewangelii, podkreślając znaczenie osoby św. Jana Chrzciciela. – Był on tym, który prostował drogi dla Pana. Można powiedzieć, że św. Jan Chrzciciel zajmował się preewangelizacją, ewangelizował, ale przygotowywał ludzi na to, żeby otworzyli swoje serca na przyjęcie Jezusa Chrystusa – podkreślał bp Wiesław.
CZYTAJ DALEJ

Głos z Fiumicello: prywatne objawienia ks. Popiełuszki we Włoszech

2026-01-31 18:09

[ TEMATY ]

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Adobe Stock

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko

W malowniczej, cichej włoskiej miejscowości Fiumicello, gdzie powietrze pachnie morzem i oliwkami, dzieje się coś, co wykracza poza granice zwykłego ludzkiego doświadczenia. Od szesnastu lat Francesca Sgobbi – prosta, schorowana kobieta, żona i matka, przeżywa tam „spotkania” z błogosławionym księdzem Jerzym Popiełuszką.

Te prywatne objawienia, ujawnione światu dopiero w 2025 r. dzięki książce Niezwykłe objawienia ks. Jerzego Popiełuszki we Włoszech, stają się poruszającym duchowym fenomenem w epoce, gdy duchowość często sprowadza się do aplikacji na smartfonie czy chwilowych wrażeń na TikToku.
CZYTAJ DALEJ

Wiara mężczyzn umocniona wspólnotą

2026-01-31 19:00

[ TEMATY ]

Zielona Góra

mężczyźni

Amaro

ks. Rafał Witkowski

Kilkuset mężczyzn wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Bractwo Świętego Józefa, które miało miejsce 31 stycznia w kościele Ducha Świętego w Zielonej Górze.

Gościem specjalnym był znany restaurator Wojciech Modest Amaro, który wygłosił świadectwo nawrócenia. Podzielił się ze zgromadzonymi doświadczeniem wiary i tym, jak Pan Bóg działa w jego rodzinie oraz jak prowadzi go w życiu. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą, której przewodniczył biskup Tadeusz Lityński. Homilię wygłosił ks. prał. Henryk Zieliński z diecezji warszawsko-praskiej, redaktor tygodnika „Idziemy”. Mężczyźni, którzy przyjechali z różnych parafii z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej mieli też okazję złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję