Właściwie wszyscy w Unii Europejskiej powinni być zadowoleni. Sprawa wydalenia Ludmiły Kozłowskiej – przez wpisanie jej do Systemu Informacyjnego Schengen – pokazała, że prawo działa, a przecież o egzekwowanie prawa chodzi ważnym politykom i urzędnikom unijnym. To, że do zatrzymania i wydalenia Kozłowskiej doszło w Brukseli, a nie np. w Warszawie, tylko potwierdza skuteczność systemu. Oczywiście, gdyby doszło do tego właśnie w Warszawie czy gdziekolwiek w Polsce, eurojazgot byłby okropny, a tak pozostaje tylko „brukselski smaczek”.
Ludmiła Kozłowska, choć ma może twarz anioła, zajmuje się działaniami nie zawsze anielskimi. Fundacja Otwarty Dialog, której jest prezesem, ma niejasne źródła finansowania i co najmniej niekorzystne dla Polski powiązania personalne. Ona sama, obywatelka Ukrainy, prowadzi wraz ze swoim mężem Bartoszem Kramkiem, Polakiem, działania zmierzające do zmiany władzy metodami niedemokratycznymi, np. przez tworzenie „polskiego Majdanu”.
Tym oficjelom brukselskim, którym w związku z deportacją Kozłowskiej marzy się „sprawdzanie roli Polski w Schengen”, wypada przypomnieć: „Dura lex, sed lex” (łac. Twarde prawo, ale prawo) – skonstruowano je w celu ochrony państw strefy Schengen i trzeba je stosować.
„Tam, gdzie nasze zmysły i intelekt zawodzą w obliczu tak wielkiej Tajemnicy, nasza wiara, a nawet nasze ciało muszą wkroczyć do akcji, zginając kolana” - podkreśla abp Anthony Fisher. Metropolita Sydney napisał list do wiernych z okazji Bożego Ciała, które w Australii - podobnie jak w wielu innych krajach - obchodzone jest nie w czwartek, ale w niedzielę.
List abp. Fishera zatytułowany jest „Uklęknijmy przed Bogiem, który nas stworzył”. Hierarcha przypomina w nim, że kierowana przez niego archidiecezja Sydney w 2028 roku będzie gospodarzem Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który jednocześnie będzie celebracją setnej rocznicy pierwszego Krajowego Kongresu Eucharystycznego w Australii.
Co najmniej 130 tys. osób wyszło na ulice Madrytu pozdrowić papieża Leona XIV, który w sobotę przybył do hiszpańskiej stolicy, oszacował rząd Hiszpanii. Sprecyzował, że liczba ta to bilans popołudniowej podróży papieża w papamobile przez centrum miasta, gdzie zgromadziły się tłumy mieszkańców stolicy oraz pielgrzymów z innych regionów kraju, a także spoza Hiszpanii. Osoby, które pojawiły na trasie przejazdu Ojca Świętego skandowały „Leon XIV!” oraz „Niech żyje papież!”. Wielu z nich przybyło z flagami Hiszpanii, a także flagami Watykanu.
Komentatorzy hiszpańskich mediów odnotowali, że poza mieszkańcami stołecznej aglomeracji na spotkanie z papieżem wyszli także odwiedzający licznie Madryt pielgrzymi z kilku państw świata, szczególnie z Portugalii.
Dziś po południu w Oknie Życia przy ul. św. Kazimierza 1 w Częstochowie, mieszczącym się przy Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Dom Życia im. Leonii Nastał Częstochowa, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek, pozostawiono noworodka.
Dziecko zostało natychmiast objęte opieką oraz poddane niezbędnym badaniom medycznym. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.