Reklama

Drogowskazy

Drogowskazy

Na froncie walki o życie

Niedziela Ogólnopolska 3/2018, str. 3

[ TEMATY ]

sejm

Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Trwa w Polsce wojna o życie ludzkie. Otóż człowiek rozpoczyna swoje istnienie w chwili poczęcia. Medycyna i nauki przyrodnicze mówią o tym, że poczęty, rozpoczynający życie płód ludzki jest człowiekiem. Jeżeli więc ktoś nie pozwala mu żyć, to znaczy, że jest zabójcą człowieka. Ten poczęty człowiek ma swoje nazwisko rodowe, ma swoje prawa, m.in. spadkowe, a przede wszystkim ma swoją tożsamość. Ma w sobie kod genetyczny i wszystko, co jest potrzebne do życia. Potrzebuje tylko czasu do swojego rozwoju. Ten czas darowuje mu matka, pod której sercem maleństwo się rozwija.

Często ludzie ulegają przeróżnym hasłom, które chcą wymazać podstawowe pojęcie prawdy o człowieku. Słyszymy, jak niektóre posłanki wykrzykują hasła: Ratujmy kobiety!, a zapominają o życiu poczętego bezbronnego dziecka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Trzeba przypomnieć, że sprawa troski o życie nienarodzonych należy do spraw najwyższej wagi. Jeżeli ludzie w majestacie prawa zabijają ludzi, jest to tragiczne. Człowiek nie może arbitralnie zadecydować o życiu drugiej osoby. Nawet matka czy ojciec, którzy poczęli nowe życie, nie mają nad nim władzy. Jeżeli więc dokonują eliminacji dziecka – są po prostu zbrodniarzami. Każda władza ustawodawcza jest zobowiązana do działań zgodnych z moralnością. Dla chrześcijanina istnieje ponadto prawo Dekalogu, a w nim przykazanie: Nie zabijaj!

Reklama

Co się stało w ostatnim czasie w naszym parlamencie? Oto troje posłów PO zagłosowało przeciwko projektowi ustawy liberalizującej podejście do sprawy zabijania nienarodzonych. Władze PO usunęły ich za to z partii. Zatem katolicy nie powinni w przyszłości głosować na PO, ponieważ jest to partia niechrześcijańska. Podobnie można sądzić o innych tak postępujących ugrupowaniach. Nie można traktować ludzkiego życia jako przetargu politycznego.

Głosowanie za życiem lub przeciw życiu jest papierkiem lakmusowym katolickiej świadomości polityka. Za Dekalogiem stoi bowiem wola Boga. Jeżeli ktoś podczas przysięgi ministerialnej wypowiada: „Tak mi dopomóż Bóg!” – to do czegoś to zobowiązuje. Dlaczego więc niektórzy politycy katoliccy w głosowaniu w sprawie życia zachowali się dwuznacznie, głosując, by projekt ustawy opowiadającej się za zabijaniem nienarodzonych był przyjęty do dalszego procedowania? Gdyby pewni posłowie z innych ugrupowań nie zachowali właściwej postawy moralnej, sytuacja dla opcji chrześcijańskiej mogłaby być trudna...

Serdecznie dziękujemy posłom z innych ugrupowań, którzy poparli projekt #ZatrzymajAborcję. Gratulujemy im bezkompromisowości i odwagi.

2018-01-17 10:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sejm uchwalił ustawę o rodzinnym kapitale opiekuńczym

Od przyszłego roku na drugie i każde kolejne dziecko w wieku od 12. do 36. miesiąca życia będzie przysługiwać nowe świadczenie w maksymalnej łącznej wysokości 12 tys. zł na dziecko – przewiduje ustawa uchwalona w piątek przez Sejm.

Za ustawą głosowało 433 posłów, 6 było przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu.
CZYTAJ DALEJ

Włochy: 100 kilogramów listów przychodzi codziennie do papieża Leona XIV

2025-07-10 06:41

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

100 kilogramów listów przychodzi codziennie z całego świata do papieża Leona XIV - podała włoska poczta. Listy są sortowane i kierowane do dalszej wysyłki w centrum dystrybucji poczty w podrzymskiej miejscowości Fiumicino. Od początku pontyfikatu papieża z USA notuje się stały napływ korespondencji do niego.

„Do Jego Świątobliwości papieża Leona" - tylko taki napis często figuruje na kopertach z całego świata. Na wielu nie ma adresu albo jest tylko dopisek: Watykan. Nadawcami niektórych listów są dzieci, które dekorują też koperty rysunkami.
CZYTAJ DALEJ

Watykańskie Obserwatorium: gdy matematyka tworzy most między dwoma wszechświatami

2025-07-10 17:18

[ TEMATY ]

wszechświat

matematyka

Watykańskie Obserwatorium

Rb85/pl.wikipedia.org

Dwóch naukowców Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego, ojciec Gabriele Gionti, S.J. i ojciec Matteo Galaverni, ujawniło zaskakujący wynik. Istnieją dwa różne sposoby opisu grawitacji w obecności dodatkowego pola („pola skalarnego”) - „układu Jordana” i „układu Einsteina” - które, przy użyciu odpowiednich narzędzi matematycznych, nie tylko opisują tę samą fizykę, ale mogą nawet tworzyć nowe rozwiązania równań Einsteina, które opisują wszechświat w dużych skalach i które opisują fizycznie różne scenariusze wszechświata.

Aby to udowodnić, obaj naukowcy zastosowali formalizm ADM-Hamiltonian, który okazał się niezbędny, ponieważ dzięki precyzyjnej i rygorystycznej procedurze pokazuje, że dwa „układy” są równoważne, pod warunkiem, że „ustali się” określone warunki. Bez tych warunków korespondencja pozostaje ukryta. Wyniki tych badań zostały opublikowane w czasopiśmie European Journal of Physics C.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję