Reklama

Sprawiajcie, by świat był lepszy

Przypominamy! Już za tydzień – w Niedzielę Palmową obchodzimy XXXII Światowy Dzień Młodzieży. W tym i następnym roku przeżywamy go w diecezjach razem z biskupami. Będą jak zwykle Msze św., ciekawe spotkania, koncerty.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poszukajcie informacji, jak w waszych diecezjach będzie przebiegać ŚDM.

My podajemy zupełnie losowo wybrane:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kraków – 9 kwietnia
• Msza św. w Katedrze Wawelskiej – godz. 10;
• Prezentacja portalu wolontariuszy „Góra Dobra – gdzie potrzeba spotyka się z możliwościami” w auli Uniwersytetu Papieskiego przy ul. Bernardyńskiej 3;
• Targi Miłosierdzia – prezentacja projektów miłosierdzia realizowanych przez parafie.

Katowice – 9 kwietnia
• Msza św. w katedrze Chrystusa Króla – godz. 14

Warszawa – 8 kwietnia
• Świątynia Opatrzności Bożej: Msza św. – godz. 12 , koncert uwielbieniowy – godz. 14

Częstochowa – 9 kwietnia
• Msza św. w katedrze Świętej Rodziny – godz. 15

Hasło tegorocznego ŚDM brzmi: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1, 49). Przeczytajcie koniecznie papieskie orędzie na ten dzień. A dziś mały fragment na zachętę:

Chciałbym zadać wam kilka pytań: w jaki sposób „zapisujecie” w waszej pamięci wydarzenia, doświadczenia swojego życia? Co robicie z faktami i obrazami wyrytymi w waszych wspomnieniach? (...) Jest powiedziane, że Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu (por. Łk 2, 19. 51). Ta prosta dziewczyna z Nazaretu swoim przykładem uczy nas zachowywania pamięci wydarzeń życiowych, ale także ich łączenia, odtwarzając jedność fragmentów, które razem mogą tworzyć mozaikę. Jak możemy konkretnie się w tym ćwiczyć? Dam wam kilka wskazówek (z orędzia papieża Franciszka na ŚDM 2017).

2017-03-29 10:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szukałem siebie, znalazłeś mnie

Niedziela Ogólnopolska 38/2015, str. 50-51

[ TEMATY ]

rodzina

świadectwo

Niedziela Młodych

Archiwum Maćka Sikorskiego

Wielki dom położony na skraju lasu, w środku salon z fortepianem, owczarek podhalański bawiący się z dziećmi – sielankowe wspomnienia z wczesnego dzieciństwa Maćka Sikorskiego zostały przerwane rozstaniem rodziców.
CZYTAJ DALEJ

Bp Muskus o nastrojach antyukraińskich: przeszliśmy od solidarności do odrzucenia

Zasiewanie nienawiści, żonglowanie losem słabych jest niegodne cywilizowanego państwa i sprzeczne z moralnością i zwykłą ludzką przyzwoitością - mówił o nasilających się nastrojach antyukraińskich w Polsce bp Damian Muskus OFM. W kościele św. Mikołaja w Krakowie duchowny podkreślał, że ofiarą tego klimatu padają najsłabsi.

Bp Muskus przewodniczył w kościele św. Mikołaja w Krakowie Mszy św. na zakończenie obchodów jubileuszu 700-lecia istnienia parafii.
CZYTAJ DALEJ

Zamordowano kapłana, który piętnował korupcję i przestępczość

2025-09-01 19:01

[ TEMATY ]

morderstwo

morderstwo kapłana

Unsplash/pixabay.com

W Sierra Leone zamordowano kapłana, który piętnował korupcję i przestępczość. Ks. Augustine Dauda Amadu, proboszcz parafii w mieście Kenema, został zabity w swoim mieszkaniu w nocy z 29 na 30 sierpnia. Pierwsze świadectwa mówią o tym, że napadli go uzbrojeni mężczyźni.

Policja prowadzi śledztwo pod kątem napadu rabunkowego z bronią w ręku, choć brutalność agresji wobec kapłana wzbudza wiele pytań. Ks. Amadu znany był ze swej łagodności, dostępności i odwagi. Aktywnie działał wśród młodzieży i ubogich rodzin. Jego kazania przeciwko korupcji i przestępczości zjednały mu głęboki szacunek, ale również, według niektórych parafian, przysporzyły mu wrogów w niektórych kręgach.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję